Jump to content

Grijanje-Polo 1.4 TDI


Recommended Posts

Poznata mi boljka TDI-a i grijanja po zimi, al ovo je živa katastrofa. Autu na minusu treba 7-8 min vožnje da počne grijati vozača i suvozača. Na -10 ga obavezno moram pustiti da odradi par minuta, jer mi se u protivnom šajba nanovo ledi izvana (kad je magluština vani). Nakon 15 min zadovoljavajuće grije , a tek nakon 20-30 min se može smanjiti grijanje, jer je gospodin došao na radnu temp. Ima li načina da se ovo malo poboljša, jer jako često vozim klinca straga? Ne znam kako je grijao kao nov, jer sad ima 155 TKm. Mislim da mi susjedi hebu sve po spisku kad ostavim 3 cilindra da se nadglasavaju u 7 ujutro na parkingu.

Link to comment
Share on other sites

E tu temu sam bas ja htio otvoriti

 

primjetio sam da neki dizeli koji imaju automatsku klimu imaju grijace u ventilaciji i pocnu odmah grijati

 

recimo golf V 2.0 TDI climatronic je odmah grijao, octavia koja je copy paste golf sa climaticom ne grije, a sa climatronicom treba provjeriti

Link to comment
Share on other sites

E tu temu sam bas ja htio otvoriti

 

primjetio sam da neki dizeli koji imaju automatsku klimu imaju grijace u ventilaciji i pocnu odmah grijati

 

recimo golf V 2.0 TDI climatronic je odmah grijao, octavia koja je copy paste golf sa climaticom ne grije, a sa climatronicom treba provjeriti

 

 

moj gti je imao climatronic i ne sjecam se da je bas tak brzo grijao. Prije ce bit do razlike dizel/benzin

Link to comment
Share on other sites

moj gti je imao climatronic i ne sjecam se da je bas tak brzo grijao. Prije ce bit do razlike dizel/benzin

 

Benzinci se puno puno brze griju.

 

Znam da i od daria golf isto krene odmah grijati. Možda je to dio nekog "zimskog" paketa skupa sa grijačima mlaznica za tekucinu koje nikako ne mozes dokupiti vec ili su u zimskom paketu ili ih nema

Link to comment
Share on other sites

Benzinci se puno puno brze griju.

 

Znam da i od daria golf isto krene odmah grijati. Možda je to dio nekog "zimskog" paketa skupa sa grijačima mlaznica za tekucinu koje nikako ne mozes dokupiti vec ili su u zimskom paketu ili ih nema

 

imao sam zimski paket :) al nije bilo spominjanja o nekim dodatnim grijacima nego je to grijane mlaznice, grijanje siceva i mislim pokazivac razine tekucine za pranje stakala.

Link to comment
Share on other sites

od frenda A4 2.7 tdi, pocne toplo puhat fakat brzo, izadjemo iz ulice na glavnu i vec je mlako u autu. Moja ex 156 2.4 jtd je trebala 3 dana da se ugrije

 

 

To je zbog el. grijaca. Ima ga sigurno.

Znam da moj C5 ima jer kad sam mjenjao armaturu, u sredini je elektricni grijac snage 1kw i pocne mi grijat auto za minutu.

Ali zato pobjedu odnosi punto 1.9jtd. :D

Link to comment
Share on other sites

ja dok sam imao leona tdi 110ks 2002. sa climatronikom trebalo mu je 7-10min po zimi da osijetiš topli zrak, ista priča i za A6 1.9tdi iz 1997.g.

 

 

pričam o temperaturi -5-10

 

mogu ovo potvrdit, moj ima climatronic, upalim auto, ( u garaži spava na nekih +1C), klima nariktana na auto 20C, i nakon 7-10min vožnje počne lagano pirit, i onda nakon 12-15min, sastavi promaja vrućog zraka iz klime.

 

taman kad uparkiram u dvorište od firme :doh:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...