Jump to content

moderni RWD + snjeg = 0 bodova


Recommended Posts

Pa i na fwd-u je isto. Stanem s golfom na uzbrdici po snijegu i ako ko budala samo nabijem gas u pod stojim na mjestu i nis se ne dešava osim kaj blinka, nit se kotaci vrte nit dize okretaje, auto se ugasi ako samo pustim kuplung i nastavim drzat gas.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 168
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Kome?:)

 

Btw, pošto nisam dosad tako često vozio auto s 4x4, jel normalno da se auto "zanosi" na snijegu? Kako bi rekao, kad je dubok snijeg i slično, nema tih problema, auto ide super, al kad je malo sklisko, lagano se skroz vozi i baca ga lagano lijevo/desno. To na fwd-u nisam još doživio...

 

Kad ga malo više zabaca, pali se ESP lampica.

 

Npr neki dan krećem na uzbrdici, ovako nešto tipa kao što je jap stavio filmić, sve je bijelo ima malo bljuzge i leda, i auto ne stoji ravno nego ukoso prema desno nosom, i znači motam u lijevo i krećem, auto se ne ispravlja nego komplet auto ide u lijevo :lol: znači ne da zadnji kotači počnu pratit prednje lagano, već se zadnji kotači pomiču skroz u lijevi i pomalo naprijed.

 

Da nisu uzrok tome samo gume? :)

 

Mercedes ML, stalni pogon na sva 4 i sve 4 zimske gume su na autu...

 

na ML-u podosta vise snage iza ode...jako zabavno! :D

Link to comment
Share on other sites

Pa i na fwd-u je isto. Stanem s golfom na uzbrdici po snijegu i ako ko budala samo nabijem gas u pod stojim na mjestu i nis se ne dešava osim kaj blinka, nit se kotaci vrte nit dize okretaje, auto se ugasi ako samo pustim kuplung i nastavim drzat gas.

 

kad ugasis esp/asr mozes sto zelis osim ako ti je golf noviji od sredine 2007 godine onda nemas srece

Link to comment
Share on other sites

pa ali da vrtiš kotačima na 1cm snijega, izrovao bi snijeg i krenuo... Baš su im debilni ti ASRovi... Moraš pustiti nabijanje gasa do određene brzine (neznam 5-10km/h) tek onda gušiš... Meni do 20km/h ne guši motor, tek onda počne limitirati..

 

Pardon, do 20km/h limitira okretaje na naštimanu vrijednost, a poslije počne gušiti po potrebi... Ja sam to složio za 2 poslijepodneva i ispaljujem se strašno... A ovi od 100keki nisu u stanju napraviti dobar asr...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Ok da se razumijemo, nije točno da oni stoje u mjestu. Ali sto mi vrijedi da se pokrecu 1cm.

 

Zanimljiva stvar je da kod tako malog gripa kazaljka za okretaje se ne pomakne vise od 1000 okretaja a u isto vrijeme lampica od ESP-a blinka kao luda.

 

Dakle auto uopce neode u okretaje nego mu neda doslovce nista.

 

Ipak se malo okreću :) To mi je jasno, žešća banana...ali moje skromno mišljenje je da to ipak tako ne bi trebalo raditi. Ne kažem sad da ti je auto pokvaren ili tako nešto, nego samo naglas razmišljam :)

Link to comment
Share on other sites

YouTube - BMW + Snow + Woman = Epic Fail

 

Nevezano za ovu kozu koja ne zna di joj je pogon a za kraj stvarno nemam komentar, čini se da ni BMW ne može izić iz 1cm snijega, nema šta, jebeni su ti RWD za po zimi, idem si kupit BMWa odmah :lol:

 

Ovo je najgluplji primjer i komentar koji si mogao dat. Očito je da su na filmiću problem GUME, a ne automobil.

Link to comment
Share on other sites

da je ona mogla zavrtiti gume na 5000rpm u prvoj, da vidiš što bi čeleston izrovao ono malo snijega i krenuo...

 

A ona sigurno nema čelestone...

 

Ne bi i pričaš velike gluposti. Jedne zime sam bio s frendom na snijegu koji je tad imao ljetne ćelave gume, na mjestu možeš auto naterat da pokazuje preko 100kmh....i auto neće nikud mrdnut.

Uopće ne razumijem kako se uvijek nađe neki idiot koji ocjenjuje auto i njegove performanse, tako što u taj "test" uključi neodgovarajuće gume. Ljetne gume po zimi...pa tko je tu glup?

Link to comment
Share on other sites

ja tu vidim na snimku da tu nema 1cm snjega i da je ono malo što je vrtila kotače, iskopala snijeg i došla do asfalta...

 

Drugo je 10cm zaleđenog snijega, i niti 2cm snijega... Nove ljetne gume će bolje odvesti od bilo kojih zimskih guma po zimi po suhome ili malo kiše...

 

Zimske gume su bolje isključivo po snijegu.. U svih drugim uvjetima su lošije... Naravno pričamo o pravim novim ljetnim gumama a ne plastičnim čelestonima...

Link to comment
Share on other sites

ja tu vidim na snimku da tu nema 1cm snjega i da je ono malo što je vrtila kotače, iskopala snijeg i došla do asfalta...

 

Drugo je 10cm zaleđenog snijega, i niti 2cm snijega... Nove ljetne gume će bolje odvesti od bilo kojih zimskih guma po zimi po suhome ili malo kiše...

 

Zimske gume su bolje isključivo po snijegu.. U svih drugim uvjetima su lošije... Naravno pričamo o pravim novim ljetnim gumama a ne plastičnim čelestonima...

 

ili nikad nisi vozio nove prave zimske gume, tj opcenito zimske gume ilisi nes opasno opasno zabrijao

 

zimska po niskim temp drzi visestruko bolje od bilo koje ljetne

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za ovu kozu koja ne zna di joj je pogon a za kraj stvarno nemam komentar, čini se da ni BMW ne može izić iz 1cm snijega, nema šta, jebeni su ti RWD za po zimi, idem si kupit BMWa odmah :lol:

 

realno, ovaj pederko kaj snima, umjesto da se drzao kamere, mogao je sic dolje i pomoci joj uz poprilicnu vjerojatnost za naknadno umakanje na konto pomoci :lol:

Link to comment
Share on other sites

ili nikad nisi vozio nove prave zimske gume, tj opcenito zimske gume ilisi nes opasno opasno zabrijao

 

zimska po niskim temp drzi visestruko bolje od bilo koje ljetne

 

Ma ne kužiš ti to... on ima tolko gripa i tolko njutna i tolko konja da ne može vozit na zimskim gumama jer se one od straha raspadnu prije nego ih montira...

 

G, fakat trkeljaš takve gluposti da je mene malo sram

Link to comment
Share on other sites

ja tu vidim na snimku da tu nema 1cm snjega i da je ono malo što je vrtila kotače, iskopala snijeg i došla do asfalta...

 

Drugo je 10cm zaleđenog snijega, i niti 2cm snijega... Nove ljetne gume će bolje odvesti od bilo kojih zimskih guma po zimi po suhome ili malo kiše...

 

Zimske gume su bolje isključivo po snijegu.. U svih drugim uvjetima su lošije... Naravno pričamo o pravim novim ljetnim gumama a ne plastičnim čelestonima...

 

 

stvarno si budak, prestrasno

Link to comment
Share on other sites

Ovo je najgluplji primjer i komentar koji si mogao dat. Očito je da su na filmiću problem GUME, a ne automobil.

 

Ne ma nije auto problem, samo gume :lol: .. i elektronika koja očito ničem ne služi :doh:... Pa nisu svi vrsni drifteri i vozači po snijegu kao ti, 90% vozača BMWa ni ne izlazi na snijeg jer vožnja po snijegu zahtjeva određene vještine ako se radi o RWD autu. A ovo bi 4WD izvukao na čelavim ljetnim gumama i sa babom od 70gd za volanom ...

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

ja tu vidim na snimku da tu nema 1cm snjega i da je ono malo što je vrtila kotače, iskopala snijeg i došla do asfalta...

 

Drugo je 10cm zaleđenog snijega, i niti 2cm snijega... Nove ljetne gume će bolje odvesti od bilo kojih zimskih guma po zimi po suhome ili malo kiše...

 

Zimske gume su bolje isključivo po snijegu.. U svih drugim uvjetima su lošije... Naravno pričamo o pravim novim ljetnim gumama a ne plastičnim čelestonima...

 

:lol::lol::lol::lol:

 

:doh::doh::doh:

 

vidi se da nikad nisi u nijedan zavoj ušao brže od moje babe jer da jesi skužio bi da na ljetnima po ovom ljigavom asfaltu samo letiš van i skližeš se a na zimskima možeš normalno proći zavoj. Daj molim te uključi nekad mozak kad pričaš, sam ćeš od sebe stvoriti idiota sa ovakvim izjavama ...

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

ili nikad nisi vozio nove prave zimske gume, tj opcenito zimske gume ilisi nes opasno opasno zabrijao

 

zimska po niskim temp drzi visestruko bolje od bilo koje ljetne

 

Lanosu ne treba zimska guma, to je uber auto, ide sa ljetnima bolje po snijegu nego sa zimskima, kaj ti je ?

Link to comment
Share on other sites

2 Svendaman> Isto, ja nisam skužio nikakve razlike osim što sa toersenom možeš lakše driftat i bacat guzicu jer može više znage prenijet iza. Što se tiče ponašanja na snijegu, i jedan i drugi mogu ić bilo gdje, isprobano sa jednim i drugim, A4 sam vozio po livadi gdje je bilo snijega preko praga i to uz lagani brijeg, S3 sam zapeljao skoro bez gasa na toranj gore na Sljemenu, onak da ne vidiš da je dolje snijeg nebi ni skužio da se po njemu voziš, ak se naravno voziš normalnom brzinom. I jedan i drugi mogu krenut usred brijega po snijegu bilo utabanom bilo mekanom, al to pripisujem i odličnim gumama na oba auta.

 

Znači toersen je za snijeg fun car i ralica, a haldex je ipak samo ralica jer je dosta teže driftat i kontrolirat ga u divljanju budući nema stalno snagu iza, kad pustiš gas ode i zadnji pogon iz funkcije dok opet ne lupiš tako da drift po snijegu nikad neće biti estetski lijep kao sa toersenom. Al da se izvest, daleko od toga. Al za normalnu vožnju, probijanje i bilokakve sniježne uvijete je ok, nema mjesta gdje možeš zapet (osim ak nije baš sad pol metra snijega, onda ruješ sa autom).

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Zimske gume su bolje isključivo po snijegu.. U svih drugim uvjetima su lošije... Naravno pričamo o pravim novim ljetnim gumama a ne plastičnim čelestonima...

 

Gluposti pričaš.

 

Unatrag 2.5 god se vozim na ljetnim gumama po zimi sa Cliom.

 

Sad imam nove CSC3 s kojima se vozim jer mi još nisu felge stigle za zimske gume)

Ne dao Bog da je vani slinavo i temp ispod ništice - auto curi preko nosa ako malo brže uđeš u zavoj.

 

Isprobao od kolege isti auto na istoj cesti nakon 30min samo sa zimskim gumama (GY UltraGrip 7+) i sa istom brzinom prošao isti zavoj - auto nije nigdje mrdnuo.

 

Dakle, da ti ponovim - po slinavom (bez snijega) i na temp <0°C ljetna guma u mom slučaju nema šta tražiti protiv zimske.

 

A sada, s obzirom kakve ljetne gume kupuješ, mogu si samo zamisliti kakve su ti zimske bile - ne bih se čudio da je kod tebe obrnut slučaj.

Link to comment
Share on other sites

Moje ljetne gume su mekanije nego zimske gume...

 

Sad jel do proizvođača ili neznam čega... Prema tome zimske su u prednosti samo zbog lamelica, koje su nedostatak na ičmemu osim na snijegu kao što sam i napisao...

 

I znam o čemu pišem, a svi ostali serite koliko očete! Ja sam probao nove BFG wintersport protiv starih ljetnih guma, i na suhom asfaltu, bilo na nuli ili +20, ljetna guma ima više gripa!

Link to comment
Share on other sites

Moje ljetne gume su mekanije nego zimske gume...

 

Sad jel do proizvođača ili neznam čega... Prema tome zimske su u prednosti samo zbog lamelica, koje su nedostatak na ičmemu osim na snijegu kao što sam i napisao...

 

I znam o čemu pišem, a svi ostali serite koliko očete! Ja sam probao nove BFG wintersport protiv starih ljetnih guma, i na suhom asfaltu, bilo na nuli ili +20, ljetna guma ima više gripa!

 

Mislim da si zanemario jednu bitnu činjenicu:

 

ja imam vrhunske gume, a ti čang-šlang smeće.

 

Ako ti nije jasno:

 

CSC3 vs Đong-đi-ming

 

GY UG 7+ vs BFG

 

 

I BTW: Upravo je problem u proizvođaču jer je BFG katastrofa - gume se ne troše...hmmmh...kaj misliš zašto - jer su tvrde! A tvrda ZIMSKA guma je kurac, isto kao i tvrda ljetna.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Moje ljetne gume su mekanije nego zimske gume...

 

Sad jel do proizvođača ili neznam čega... Prema tome zimske su u prednosti samo zbog lamelica, koje su nedostatak na ičmemu osim na snijegu kao što sam i napisao...

 

I znam o čemu pišem, a svi ostali serite koliko očete! Ja sam probao nove BFG wintersport protiv starih ljetnih guma, i na suhom asfaltu, bilo na nuli ili +20, ljetna guma ima više gripa!

 

Ti si jedini koji znas o cemu pricas :lol:

 

Svi ostali smo budale...:doh:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...