Jump to content

moderni RWD + snjeg = 0 bodova


Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

@G:

 

Ajmo ovako - premda ti logika, nažalost, nije jača strana - kaj misliš šta bolje drži po zimi, tj. snijegu/ledu/poledici/slinavoj cesti pri temp <0°C?

 

80246.55_0.707287_continental%203.jpg

 

goodyear-ultra-grip-7plus.jpg

 

 

EDIT: Daj si jednom barem umjesto sve sile ASR/ESP/SPS/ĐING KING GANG sustava priušti VRHUNSKE gume i uzmi instrukcije vožnje kod nekolicine s foruma i budeš vidio kako će ti se neki pogledi promijeniti.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Moje ljetne gume su mekanije nego zimske gume...

 

Sad jel do proizvođača ili neznam čega... Prema tome zimske su u prednosti samo zbog lamelica, koje su nedostatak na ičmemu osim na snijegu kao što sam i napisao...

 

I znam o čemu pišem, a svi ostali serite koliko očete! Ja sam probao nove BFG wintersport protiv starih ljetnih guma, i na suhom asfaltu, bilo na nuli ili +20, ljetna guma ima više gripa!

 

daj mi reci kak izgleda mjerac tvrdoce gume ???? :lol::lol::lol::lol:

 

pa ti stvarno nisi normalan

Link to comment
Share on other sites

daj mi reci kak izgleda mjerac tvrdoce gume ???? :lol::lol::lol::lol:

 

pa ti stvarno nisi normalan

 

Pa pusti nokat na malom prstu da mu malo više naraste

Kaj ti to neznaš :huh:

 

EDIT: bio Jap brži... e, da kak kalibriraš nokat?

Link to comment
Share on other sites

Moje ljetne gume su mekanije nego zimske gume...

 

Sad jel do proizvođača ili neznam čega... Prema tome zimske su u prednosti samo zbog lamelica, koje su nedostatak na ičmemu osim na snijegu kao što sam i napisao...

 

I znam o čemu pišem, a svi ostali serite koliko očete! Ja sam probao nove BFG wintersport protiv starih ljetnih guma, i na suhom asfaltu, bilo na nuli ili +20, ljetna guma ima više gripa!

 

 

Mr G. Ti si kralj svih kafana:doh::doh:

 

Tvoje ljetne bolje nego zimske gume, ajoj je ga usere:doh::doh:

Link to comment
Share on other sites

Evo priušti si konačno prave gume pa prestani pisati gluposti

 

http://www.testberichte.de/p/goodyear-tests/ultragrip-performance-2-testbericht.html

 

http://eu.goodyear.com/home_en/tires/ultragrip-performance/index.jsp

 

goodyear-ultra-grip-performance-2.jpg

 

ug_performance2_snieg-47865ada8282341ded85f85099c5cef7.jpg

 

Ovo ja imam i to nije istina koliko je ta guma dobra na svim podlogama (snijeg, suho, mokro, bljuzga). To imam na S3, na A4 je Pirelli Sottozero i nije toliko dobra koliko ova, ovo je stvarno čudo od gume.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Ljetne gume drze bolje od zimskih kad je vani 0....pa mora da je cjeli svijet lud kad se zimske gume uopce proizvode..

 

Stvarno si nadmasio samog sebe....

 

Ajd daj nam svima jedan bozicno novogodisnji poklon..nemoj se logirat na forum jedno 15 dana jer se barem toliko dugo necemo prestat smijat ovoj provali s gumama...taman kad nam to vise ne bude fora ti dodi pa opet nekaj izvali..dakle tamo negdje oko 05.01.2011

Link to comment
Share on other sites

ja tu vidim na snimku da tu nema 1cm snjega i da je ono malo što je vrtila kotače, iskopala snijeg i došla do asfalta...

 

Drugo je 10cm zaleđenog snijega, i niti 2cm snijega... Nove ljetne gume će bolje odvesti od bilo kojih zimskih guma po zimi po suhome ili malo kiše...

 

Zimske gume su bolje isključivo po snijegu.. U svih drugim uvjetima su lošije... Naravno pričamo o pravim novim ljetnim gumama a ne plastičnim čelestonima...

 

Kakve ti idiotarije voliš srat, to je strašno. Ovakvu idiotariju može reć samo osoba koja se OČITO ne vozi s autom svaki dan po svim vremenskim uvjetima pa da može ocijenit. Nije potreban snijeg uopće, zimska guma po hladnoj mokroj cesti radi ogromnu razliku, pogotovo kad se stvori poledica, za koju nije potreban snijeg.

Jebiga, nemreš ti to skužit...bolje su ljetne nego zimske po zimi, kak da ne.

 

 

2 Mario S3 - ja kužim da ti ciljaš na elektroniku, ali ni najbolja elektronika na svijetu neće auto izvuć s mrvicu leda / klizavnog snijega, ako nemaš odgovarajuće gume.

Link to comment
Share on other sites

2 Mario S3 - ja kužim da ti ciljaš na elektroniku, ali ni najbolja elektronika na svijetu neće auto izvuć s mrvicu leda / klizavnog snijega, ako nemaš odgovarajuće gume.

 

Tu se slažem, ako guma nema trakcije ni elektronika ne pomaže .. ali odmaže i to što je auto RWD pa nema težinu iza, da je FWD izvukao bi se nekako (do prvog zavoja gdje bi vjerojatno sa ljetnim gumama poljubio rasvjetni stup).

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

kad ugasis esp/asr mozes sto zelis osim ako ti je golf noviji od sredine 2007 godine onda nemas srece

 

Mogu iskljucit sto cesto i radim al u principu da se i s tim upaljenim krenut ako ima imalo trakcije ako se njezno dodaje gas al mrzim te moderne fore da se neda iskljucit il da se opet sam upali, neznam za koga je to jer recimo moja stara kojoj to koristi nikad niti nebi iskljucila. To mi je ko da auto ima automatsko zatvaranje prozora cim ga otvoris da se ne prehladiš :D

Link to comment
Share on other sites

Moje ljetne gume su mekanije nego zimske gume...

 

Sad jel do proizvođača ili neznam čega... Prema tome zimske su u prednosti samo zbog lamelica, koje su nedostatak na ičmemu osim na snijegu kao što sam i napisao...

 

I znam o čemu pišem, a svi ostali serite koliko očete! Ja sam probao nove BFG wintersport protiv starih ljetnih guma, i na suhom asfaltu, bilo na nuli ili +20, ljetna guma ima više gripa!

 

A zašto onda plaziš 20-30 km/h kroz Trnavu i Vukomerec čim malo snjegića zaleprša? ;)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...