Jump to content

Kia pro cee'd 1.4


Recommended Posts

ima je meni prika,i svako 2 dana otprilike se vozin u njoj

 

auto dosad ima 60 000,bez ikakvog kvara..vozi se umjereno,malo gas,malo penzija...auto je mrtvo do 5000 okretaja,a onda kao "okine"..za po gradu dovoljno :)..troši od 8-9 L grada...oko 6-7 otvorene

 

meni je auto čisto fajn za grad i čak ne loše izgleda :)

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 1.4 109KS iz 2009.g. sada ima cca 40tkm+ na satu, osim problema sa proklizavanjem kuplunga je sve OK :D

Troši na otvorenoj cca 7L, autoput na 140kmh+ cca 10-11L, grad cca 9L. Vmax niz brdo i dobrim vjetrom u leđa oko 210kmh :naughty:

Inače auto je poprilično udoban, mislim da bi sa 1.6 manje trošio i bolje išao...

 

LP

Link to comment
Share on other sites

sjedni u taj 1.4 na probu :) Mrtav je malo na niskim okretajima ,al kad ga digneš malo u visoke , fino potegne. Trosi cca 7-8 litara prosjecno, ide ispod 7 na otvorenoj cesti.

 

Sto se tice udobnosti, udoban, sve super, ima par mušica al se rješavaju na prvom servisu.

 

P.S. Ako kupujes, savjetujem da pričekaš facelift koji je sad u dolasku. Brutalno bolje izgleda unutra (ne velim da stari zgleda loše...), ljepo dorađen vani, plus sad ima leće u farovima dok stari nije imao.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 1.4 109KS iz 2009.g. sada ima cca 40tkm+ na satu, osim problema sa proklizavanjem kuplunga je sve OK :D

Troši na otvorenoj cca 7L, autoput na 140kmh+ cca 10-11L, grad cca 9L. Vmax niz brdo i dobrim vjetrom u leđa oko 210kmh :naughty:

Inače auto je poprilično udoban, mislim da bi sa 1.6 manje trošio i bolje išao...

 

LP

 

moji doma ga imaju.. auto na 185/65/15 (il tak nekoj balon dimenziji) je tvrd u odnosu na druge za popizdit..

ne znam jel to radi voznje po zagrebu, no bas oce nabijat po neravninama.

 

gradske cca 9 lit, autoputa 10lit pri 130-140 :D

 

performanse bas i nisu neke, iako je meni ok kako se auto vozi u nizim okretajima.. cini se dosta elasticno, ali kad poklopis do poda tek se na nekih 4000+ MALO osjeti vvt, no u principu do blokade nema nekog ubrzanja :)

 

najbolje da se sam provozas u necijem pa doneses misljenje.

 

i mjenjac je prvih par dana super, dok ne skuzis koliko je neprecizan :D

Link to comment
Share on other sites

a gle, sta se tice performanse, razlika je 1.4 u odnosu na 2.0T , gti-e, FR-ke, RS-ke i ostalih autiju sto ekipa tu uspoređuje :)

 

 

Al k gledaš da je to 1.4, taj auto sasvim solidno ide, u usporedbi sa Mazdom 3 1.4, Astrom 1.4 (za njih znam) itd.., Ceed 1.4 ide i vuće osjetno bolje.

Link to comment
Share on other sites

Moji starci imaju ceed karavan s tim motorom...

Auto ide ok, jedino ak ga natovariš jako umre...

 

Auto ima cca 3 godine i do sada nije bilo nekih problema - osim jedno 4x parcijalno lakiranje, al to je moja stara.... :lol:

 

Putna brzina od 160 je čist ok, jedino se motor malo jače čuje - vrti se 4500 - 5000 na toj brzini

Link to comment
Share on other sites

a gle, sta se tice performanse, razlika je 1.4 u odnosu na 2.0T , gti-e, FR-ke, RS-ke i ostalih autiju sto ekipa tu uspoređuje :)

 

 

je da sam onda imo leona 1.8T (kad sam iso probat vozit tu kiu), al brate mili pa sa starim razjebanim kombijem sa 280k km mogu krugove vozit oko te kie dok se pokrene. ljeno za popizdit

vozim svakakve krampove od auta pa nemoj mislit da samo sa svojim usporedujem :)

Link to comment
Share on other sites

Kroky, to ti je takav osjećaj jer auto nema momenta, ali u stvari ide bolje nego što imaš filing.

Isto kao što turbodizli čupaju i imaš osjećaj da lete a N/A benzinac u kojem imaš osjećaj da nejde je brži.....

 

točno to!

 

danas sam se vozio u civicu 1.8 140ks i nemaš osjećaj da ide, al ide

Link to comment
Share on other sites

autu ak treba 2 minute da u trecoj brzini dode od 3,5k okretaja do 5-5,5k, osjecaj vara? :D nisam znao da se to sad tak zove hehe

 

stao sam jednom sa svojim leonom i ceed-om 2.0 150ks na semaforu, otiso mu do 130 nest mozda malo vise od duzine auta, bez niti malo preuvelicavanja.

 

tak da moze osjecaj varat kolko os, al ja se sa tim nebi usudio ni peglicu preticat, a kamoli kamion.

 

cisto za usporedbu "po osjecaju", ta kia sa 120ks ide mozda 15% bolje neg polo 6N 1.4 75ks, barem meni

Link to comment
Share on other sites

slazem se, al se vodim i time da ak nemam osjecaj da cu stic pretic neki auto, nejdem ni preticat :D

 

 

 

Možda je to i pametnije nego da sa turbodizlom s momentom i tim 'osjećajem' kreneš preticat pa štoperica, brzinomjer i bullbar šlepera iz suprotnog smjera pokažu da te osjećaj ipak malo vara.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...