Jump to content

Čišćenje EGR ventila, usisa, turba..


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Na dijagnostici kaze regulator tlaka punjenja

Povremeno ne radi dobro

 

Tako neki je opis sa dijagnostike

 

Regulacija tlaka punjenja.

Ili N75, ili je turbina puna garezi na varijabili pa ju ne zakrece ili neki od vakuma ne dihta dobro..

Najvjerojatnije ovo drugo.

Link to comment
Share on other sites

2 filip3333: turbina i je nova na autu ;) od prvog dana montaze nove turbine na auto, mi se to dogada, da baci u safe mode. zato me zanima da nije mozda neki senzor otisao ili nes. ocito cu morat otic na tu dijagnostiku glupu.

Link to comment
Share on other sites

2 filip3333: turbina i je nova na autu ;) od prvog dana montaze nove turbine na auto, mi se to dogada, da baci u safe mode. zato me zanima da nije mozda neki senzor otisao ili nes. ocito cu morat otic na tu dijagnostiku glupu.

 

Koji ti je kod kad stisnes gas+kocnica??:)

To su ti u Willu mjenjali ili si sam od nekud uzimo??:)

Link to comment
Share on other sites

u will ne idem pa da mi dzabe nude zamjenu :D turbina je bila kod pinjusica na reparaciji, i ugradivali decki u mazdi :)

danas cu provjerit koji kod mi baca na gas + kocnica. bio mi je bacao onaj default kod 05074 brijem, onaj senzor brizine, ali to baca na svim astrama skoro i meni ga baca valjda od kad auto imam :D budem provjerio dal ce sada izbacit neki drugi...

 

al meni kada baci u safe mod, svjetli samo onaj auto s kljucem, ne svjetli check engine. i kada smanjim brzinu na tipa 100 i odrzavam ju lagano, nakon par sto metara se iskljuci i nastavljam dalje normalno. :huh:

Link to comment
Share on other sites

u will ne idem pa da mi dzabe nude zamjenu :D turbina je bila kod pinjusica na reparaciji, i ugradivali decki u mazdi :)

danas cu provjerit koji kod mi baca na gas + kocnica. bio mi je bacao onaj default kod 05074 brijem, onaj senzor brizine, ali to baca na svim astrama skoro i meni ga baca valjda od kad auto imam :D budem provjerio dal ce sada izbacit neki drugi...

 

al meni kada baci u safe mod, svjetli samo onaj auto s kljucem, ne svjetli check engine. i kada smanjim brzinu na tipa 100 i odrzavam ju lagano, nakon par sto metara se iskljuci i nastavljam dalje normalno. :huh:

 

 

Neznam kompic meni su dali novu i promjenili mi odmah taj jebeni senzor...neznam zasto ste dvi tak ljuti na Will meni su bas super decki,sve sta mi je trebalo sam dobio evo i sada nakon 10mj.sta mi je istekla garancija su mi dali novi alternator i promjenit ce mi neki cimmodul preventivno :)))

Ja bi kupovo Opele samo radi njih jer su tak dobri prema meni haaaha :DD

 

Da,valjda ti je onda taj senzor....skini ga i vidi dali je zastopan(puhni na jednu stranu i ako na drugu stranu ne izlazi zrak znaci da je) ako je moras ga mjenjat :))

E da i odi kod Zaca ak ti neko moze pomoc onda je to on meni je ponogo 100 puta i to prek telefona,stvarno je covijek car :)))

Link to comment
Share on other sites

nemam vremena ici u brezovicu radi 5 minuta neceg. a i ne znam di je. znam da je u brezovici, ali ne znam ni di je to, ni kak doc tam, ni di je tocno ni nista...nisam nikad bio tam jebiga :D morao bi nekoga zajebavat da ide samnom do tam..;)

 

2 filip3333: nisi mi jos rekao koja je cijena tog senzora cca? :huh:

Link to comment
Share on other sites

nemam vremena ici u brezovicu radi 5 minuta neceg. a i ne znam di je. znam da je u brezovici, ali ne znam ni di je to, ni kak doc tam, ni di je tocno ni nista...nisam nikad bio tam jebiga :D morao bi nekoga zajebavat da ide samnom do tam..;)

 

2 filip3333: nisi mi jos rekao koja je cijena tog senzora cca? :huh:

 

Jednostavno da jednostavnije nemoze bit.

 

Prodes zatvor remetinec,na semaforu prvom desno,vozis se dok ne dodes na ravnicu jednu(cca 7km) i imas skretanje desno za brezovicu. Kad skrenes desno vozis ravno i nemozes fulat sa lijeve strane ogormnu radionu i parking sa opelima.

 

Od njega do preckog -20min.

 

Al kako hoces...

Link to comment
Share on other sites

no offense, ali tema je čišćenje EGR-a/turbine na VW TDI 110ks

 

btw, nije mi nitko odgovorio da li mogu sjebati turbinu ako taj regulator ne otvara/zatvara kako spada?

 

 

Ha gle sjebat ju sada neces ak se tak vozis par dana i ne forsiras auto,ako preforsiras bacit ce te u safe mod i to je to al nemoj se tako dugo vozit rijesi to sta prije,nije tu toliko puno posla u pitanju ako imas potreban alat i imas volje samo udri :D

Ja sam se vozio dosta dugo tako i uvijek kada bi kreco moro bi davat pun k... gasa u meduvremeu sam se naviko i zaboravio na to kad sam doso na servis pita me frend:"jbt pa sta ti je s autom" ja reko,a vidis kak leti hahahahha kaze on ma kujac moj leti moras davat gasa koda vozis kamion :D tad mi se AGR zastopo oni su ga ocostili i za jedno 2-3mj.preventivno zamjenili kad im je izaso novi model neki.

 

Sretnoooo :)

Link to comment
Share on other sites

nemam vremena ici u brezovicu radi 5 minuta neceg. a i ne znam di je. znam da je u brezovici, ali ne znam ni di je to, ni kak doc tam, ni di je tocno ni nista...nisam nikad bio tam jebiga :D morao bi nekoga zajebavat da ide samnom do tam..;)

 

2 filip3333: nisi mi jos rekao koja je cijena tog senzora cca? :huh:

 

Pokupi me jedan dan pa ću ti objasniti gdje je. :naughty:

Link to comment
Share on other sites

vid ovih sa opelima, otvori temu pa onda pisi o turbini i izmjeni doticne na 50 000km na 1.9 motoru :P

 

gabre...probaj onu stangicu micat tamo kraj arg ventila

 

zasto cepiti taj egr ventil?pod obavezno mislim

 

golf 4 tdi

nisam nista cepio a kamo skdo usisne, 280 000km kad je prodan

ulje na 15 000 mjenjao nekad na 18-20 tkm 5w40

kako mi dodje tako sam i sipo gorivo od premium dizela do loz ulje

svaki dan na ootvorenoj gas i kolko ide

i jos sam ga peglo na hladno, jel moze gore? nemoze:lol:

Link to comment
Share on other sites

ma ta stangica mene jebe sto posto, jer čujem doslovno kako kao da zapinje i ne može otvorit/zatvorit... uglavnom, danas došao u gs, i na autocesti idem ga razvrtit kolko ide... i nabire nabire... 190... držim gas...

 

i bam... safe mod :D lol

 

niš, lagano do prve benzinske, oladim ga na leru, zagasim 10 sekundi, paljenje, i ponovno gas... dovezao bez dodatnih bacanja u safe mod, ali nisam forsirao nagla ubrzanja...

 

sutra ću skinut onaj poklopac plastični, pa te štangice našpricat sa wd40, i pogledat crevca...

 

nemam para za čišćenje sad.. morat će čekat :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...