Jump to content

2.0 tfsi vag problem


Recommended Posts

pa hvala kurcu da mu nije otišlo! zašto i bi kad ima SAMO 100 kkm :D :lol:

izgleda da samo s tim krampinama od golfova moraš izmijenjati sve vitalne dijelove u radnom vijeku...valjda su u vw-u ozbiljno shvatili auto novinare kad su u tekstovima pisali "dobar je golf u odnosu na alfu, ali mu fali ono "nešto"...", evo ti ga sad "ono nešto" :lol:

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjj nemoj mi alu stavljat u isti koš s golfom, vrijeđaš nas alfiste :)

 

 

KOlega mi ima GTI, treći vlasnik, mislim da ima oko 180tkm, nikakvih problema s svijećicom nije imao, samo 2x pregorio injektor i to je to

Edited by Boxer
Link to comment
Share on other sites

@dario: 03/2006

 

Svi ostali s blesavim komentarima tipa pa 200 000km pa ubijen je i tako to me ne dira previše. Jer svaki auto koji sam vozio do sad je imao 200+kkm, i radi uredno 2000km u par dana u komadu i samo se rade redoviti servisi. Bmw, VW, mercedes itd. Na mercedesu mi je otišao 1 xenon u 1 godini na autu starom 10 godina i CRIJEVO od kilera koje je novo bilo parsto kn. Ostalo toči vozi, kao i na vwu. A opet, sve ovisi...

 

Al dakle mene konkretno zanima golf gti manualac, 2006g, 231000km, tehnički prošao friško prije koji mjesec, a ovdje je ipak malo strožiji tehnički negu u hr. Hvala :) I da, auto nije nov, to ni ne očekujem od auta za manje od 7k€.

 

EDIT: nije 5 vrata nego 3 lol... :D

Edited by Vlado206
Link to comment
Share on other sites

pa uzmi ga, bar golfa možeš prodati ako zajebava

 

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjj nemoj mi alu stavljat u isti koš s golfom, vrijeđaš nas alfiste :)

 

ma zajebavam :D

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

pa hvala kurcu da mu nije otišlo! zašto i bi kad ima SAMO 100 kkm :D :lol:

izgleda da samo s tim krampinama od golfova moraš izmijenjati sve vitalne dijelove u radnom vijeku...valjda su u vw-u ozbiljno shvatili auto novinare kad su u tekstovima pisali "dobar je golf u odnosu na alfu, ali mu fali ono "nešto"...", evo ti ga sad "ono nešto" :lol:

 

Ma pises da ne kazem sta, te opet bacas usporedbu sa nekim prastarim autima ili nekm 50 ks toyotama na kojima niti nema sta otici kad voze na tehnologiji ranih 80-tih

 

Danas 90 % auta je napravljeno tako da se na tkz.velikom servisu dolosvno mjenja sve i svasta a i ti dalje misli da se to radi samo na golfovima.

Link to comment
Share on other sites

no problem ,kad upalis auto na hladno ,slusaj dal radi kao tdi ? ,a kad se zagrije ,izvuci stangicu od ulja ,ako se pocne stepavat dobro je,ako mirno nastavi radit ima problema sa uljem

 

Ovo drugo mi nije jasno. Pocne se stepavati jer vuce zrak kroz iberlauf u granu kojeg maf senzor nije izmjerio(pa je smijesa presiromasna). Kakve to ima veze s potrosnjom ulja?

Link to comment
Share on other sites

da kad je ispravan ,a kad nije ispravna regulacija tlaka nastavi normalno raditi ,u detalje nebi jer neznam,ali tako mi je mehanicar objasnio da ja kao laik mogu provjerit dali ima problema s tlakom ulja i automatski potrosnjom tog istog ulja

Link to comment
Share on other sites

da kad je ispravan ,a kad nije ispravna regulacija tlaka nastavi normalno raditi ,u detalje nebi jer neznam,ali tako mi je mehanicar objasnio da ja kao laik mogu provjerit dali ima problema s tlakom ulja i automatski potrosnjom tog istog ulja

 

Jedino sto mi pada napamet dok je motor tolko ubijen da mu puno previse plinova bjezi pored karika da kroz sipku za ulje izbacuje van visak, tj. nista ne usisava. Ali takav motor ce biti cijeli zauljen na svakom semeringu.

Link to comment
Share on other sites

uzimaj...nema mu sta biti. Dosad je prosao sve servise i izmjenu dijelova do 200 tisuca koji bi recimo bili za promjenit da si nasao neki sa 140 150 tisuca.

 

Ti da netko napise da kupuje vw-a sa 1 357 428km bi rekao, ma kupuj to je svabo napravio, sto bi mu bilo :doh:

 

Sto se tice da su auti sa 200k km za na otpad, pa za sto su ih onda radili uopce?

Link to comment
Share on other sites

a koja je razlika 2.0TFSI 200ks i 2.0TSI 200ks...oboje su turbo motori ali TSI se ugrađuje od 2010.g.

 

Što se tiče motora, razlika je koliko mi je poznato u visokotlačnoj pumpi, a izvan motora, usis je puno bolje riješen, nije više u poklopcu motora. Al EU spec S3 ima i dalje stari tip motora čini mi se, barem po slikama.

Link to comment
Share on other sites

naravno da ne :D ,zato se i odustaje od tog motora

 

Treba stavit WI tvornički :)

 

Pa svaki direct injection motor ima takav problem, to je naprosto nemoguće spriječiti zbog ekologije. Injektori su u glavi i nema kaj čistiti ventile, čista fizika.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...