Jump to content

Lancia Delta 1.6 HT Turbo -´91, turbina?


Recommended Posts

Trebaju mi znalci koji se kuže u turbine.

Za početak zanima me koji je točno model turbine na Lanci Delti 1.6 HF Turbo, ´91, oznaka motora: 831.B.3000, broj motora: 1310490; snaga 103 kW. (Na ovoj koja je sada gore nema pločice, piše samo GARRETT i Airesearch).

 

Druga stvar koje me zanima je koji turbo može ići gore kao direktna zamjena, znači bez mijenjanja prirubnice, itd... (a da je veći).

 

Treća stvar, turbina koja je trenutno na autu je dosta loša, ima lufta u svim smjerovima. Da li se isplati tako staru turbinu reparirati, i kolika je okvirna cijena takvog zahvata?

Link to comment
Share on other sites

Bile su i 1.6 t sa 130 ks na koje su isle t3 turbine i to trim 40.

 

Ova sto je kimi napisao je t2 sto znaci da ima t2/t25 prirubnicu.

T3 ide ,ali se mora malo preradit.

 

Uglavnom sa bilo kojim vecim t3 turbom ce turbo rupa bit dosta velika ....ispod 4000 rpm ce bit nista pogotovo sa vecim turbinskim kucistima topa .48 A/R , a da ne pricamo o .63 A/R.

 

Nek odredi koliku snagu bi htio pa prema tome se ravna.

Daju se nabavit ove novije gt20 ili neke t25 koje su prikladnije za 1.6 motor ako auto nije samo za drag...

 

Inace ako ima ovu verziju sa t3 trim 40 turbinom s njom moze do 180 ks bez problema...moze i vise ,ali to je vec forsiranje turba u ovoj konfiguraciji.

 

Reparacija akoima toliko lufta ne znam koliko ima smisla jel uglavnom plate osovine pa onda reperacija ispadne dosta skupo i po meni neisplativo.

 

Ako je sve zdravo onda ispadne ovoliko koliko kimi kaze s tim da je to jos povoljno jel ovi drugi uzimaju sigurno 500-600 kn vise...

Link to comment
Share on other sites

Bile su i 1.6 t sa 130 ks na koje su isle t3 turbine i to trim 40.

 

Ova sto je kimi napisao je t2 sto znaci da ima t2/t25 prirubnicu.

T3 ide ,ali se mora malo preradit.

 

Uglavnom sa bilo kojim vecim t3 turbom ce turbo rupa bit dosta velika ....ispod 4000 rpm ce bit nista pogotovo sa vecim turbinskim kucistima topa .48 A/R , a da ne pricamo o .63 A/R.

 

Nek odredi koliku snagu bi htio pa prema tome se ravna.

Daju se nabavit ove novije gt20 ili neke t25 koje su prikladnije za 1.6 motor ako auto nije samo za drag...

 

Inace ako ima ovu verziju sa t3 trim 40 turbinom s njom moze do 180 ks bez problema...moze i vise ,ali to je vec forsiranje turba u ovoj konfiguraciji.

 

Reparacija akoima toliko lufta ne znam koliko ima smisla jel uglavnom plate osovine pa onda reperacija ispadne dosta skupo i po meni neisplativo.

 

Ako je sve zdravo onda ispadne ovoliko koliko kimi kaze s tim da je to jos povoljno jel ovi drugi uzimaju sigurno 500-600 kn vise...

 

 

Nemora bit.

Lancia Kappa 2.0 16v (220KS) ima T25 sa T3 prirubnicom.

Ista ona koju je Huzek namijenio za Punta.

http://www.myhraweb.com/showthread.php?t=100&page=13

 

2fast ....imam i jednu takvu (od Kappe) na lageru u super stanju.

Link to comment
Share on other sites

Turbinu smo danas raskopali, ispušno kučište ima 3 pukotine, najveća je od wastegatea do krilaca. Krilca na usisnoj strani su spigana, itd...

 

Uglavnom, od nje više ništa.

 

Mene sad zanima koja turbina ide na taj auto na ove prirubnice?

Odnosno, što nam je najlakše namontirat gore, da auto zadrži normalnu upotrebljivost, znači to neće biti auto za 1/4 mile.

 

Ovako izgleda prirubnica:

 

prirubnica1.jpg

 

prirubnica2.jpg

 

 

Može biti nova ili rabljena / reparirana.

 

Ako nešto znači ili pomaže, na turbini su bili ovi brojevi (koliko se dalo skužit): X906037-4

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...