Jump to content

akumulator ispušta kiselinu


Recommended Posts

sinoć kad sam vozio s posla učinilo mi se da mjenjač malo teže ide...danas ujutro idem vidjet kaj je a kad ono kiselina po sajlama ..akumulator kao da curi..

 

nije jako star akumulator(cca 2 god) i prije je i s gornje njegove strane i sastrane znao biti ko onaj pijesak kaj se stvrdne iz njega kiselina...ali nisam na to obračao pažnju preveć jer auto normalno pali i sve je ok

provjerio sam dali prefilava i nije..daje dobar napon i dobro ga puni...u čemu bi mogao biti problem?kaj da napravim..jel akumulator gotov ili se nekaj dešava

 

auto je g4 tdi

Edited by bojan25
Link to comment
Share on other sites

upozori ga da je bio zločest i da ne smije to radit :play_ball:

 

vjerojatno negdje napuknut i curi pomalo, strunut će ti sve oko akumulatora tako da ti je moj savjet da ga što prije izvadiš iz auta, očistiš sve tamo oko prostora gdje je bio i staviš novi.. (ako je star 2 godine, trebala bi vrijedit garancija ako imaš račun)

Link to comment
Share on other sites

ne...do oznake sam ga napunio....s destiliranom i to sad nakon dugo vremena..jel može bit da kipi zato jer je malo falilo vode unutra...?

 

sranje je da nemam račun,izgleda da sam ga bacio

Edited by bojan25
Link to comment
Share on other sites

Odi kod elektricara da ti provjeri regler... Tak je i meni bilo na unicu, pa kupio novi aku pa opet probilo! Regler je bio sjeb pa je prepunjavao! Da ne pricam da se cjedilo dole i izgrizlo lijevu vilicu dok sam skuzio...

Link to comment
Share on other sites

kupio sam novi akumulator..stavio sam ga gore pa ćemo sad vidjet.

 

jel ima potrebe ić kod električara jer smo gledali multimetrom i normalno se puni akumulator(13,9-14,2) i kod gasa i na leru?

po takvom je regler dobar ili se varam?

Edited by bojan25
Link to comment
Share on other sites

kupio sam novi akumulator..stavio sam ga gore pa ćemo sad vidjet.

 

jel ima potrebe ić kod električara jer smo gledali multimetrom i normalno se puni akumulator(13,9-14,2) i kod gasa i na leru?

po takvom je regler dobar ili se varam?

 

To su normalne vrijednosti, samo je pitanje kako se ponasa na opterecenju (visokim okretajima) kad su svi potrosaci ukljuceni.

Link to comment
Share on other sites

kupio sam novi akumulator..stavio sam ga gore pa ćemo sad vidjet.

 

jel ima potrebe ić kod električara jer smo gledali multimetrom i normalno se puni akumulator(13,9-14,2) i kod gasa i na leru?

po takvom je regler dobar ili se varam?

Meni se cini da ti je regler i alternator opcenito ok u ovom slucaju...

 

Jedino ako ne probije nakon neke duze voznje recimo, al cisto sumnjam.

 

Btw koristio sam alternator koji je konstantno punio 14.9-15.5 bez problema vise od godinu dana tako da mi ove price padaju u vodu sve...

Link to comment
Share on other sites

sinoć kad sam vozio s posla učinilo mi se da mjenjač malo teže ide...danas ujutro idem vidjet kaj je a kad ono kiselina po sajlama ..akumulator kao da curi..

 

nije jako star akumulator(cca 2 god) i prije je i s gornje njegove strane i sastrane znao biti ko onaj pijesak kaj se stvrdne iz njega kiselina...ali nisam na to obračao pažnju preveć jer auto normalno pali i sve je ok

provjerio sam dali prefilava i nije..daje dobar napon i dobro ga puni...u čemu bi mogao biti problem?kaj da napravim..jel akumulator gotov ili se nekaj dešava

 

auto je g4 tdi

 

ili on ne valja ili je prejako punjenje

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...