Jump to content

Ponuda ispušnih sustava u Hrvatskoj


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Jel bi mogao meni netko predložit kakve cijevi staviti i kod koga odraditi? A da sve bude jeftino (do 2000 kn) i da zvuči tiho i lijepo :D

 

1.9 TDI cca 160 ks na kojeg će kasnije sjest veća turbina, dodatni IC i jos par sitnica (nadam se da će preć 200 ks)

Trenutno nema katalizatora (niti ce ga bit), od turbine su cijevi fi 55 do srednjeg lonca, a iza se grana u dvije cijevi fi 45 i na kraju su dva stražnja lonca.

 

Da stavim od turbine fi 70, srednji lonac maknem i samo iz jedne cijevi razgranam dvije fi 45 do stražnjih lonaca i njih zamjenim za protočne?

 

Lasta... :) :thumbsup:

 

Samo ti netreba više od fi65 IMHO. Jedino je meni njihov zadnji lonac prolupao tj. dvaput se odlomio komadić vara unutra i šuška na leru. To nakon cca 3 godine kolko je na autu.

 

Vlado - 190 je kod mene. A može se iz tog motora izvuć jako puno (dokazao Zoki :)), ali i košta. Sa ovim šta je on napisao neće preć 210 jer su tu limit dizne (a i za to mora bit neka hibridna turbina ili neka druga koja nije plug&play).

Taj motor samo sa remapom ide na 170ks +/- di koji... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Pa koliko ima Renda?

 

Napisao je, druga turbina, IC, itd, pa ti auto čipani imaju po 160-170ks...

 

Lasta... :) :thumbsup:

 

Samo ti netreba više od fi65 IMHO. Jedino je meni njihov zadnji lonac prolupao tj. dvaput se odlomio komadić vara unutra i šuška na leru. To nakon cca 3 godine kolko je na autu.

 

Vlado - 190 je kod mene. A može se iz tog motora izvuć jako puno (dokazao Zoki :)), ali i košta. Sa ovim šta je on napisao neće preć 210 jer su tu limit dizne (a i za to mora bit neka hibridna turbina ili neka druga koja nije plug&play).

Taj motor samo sa remapom ide na 170ks +/- di koji... :thumbsup:

 

Da, ja sam se već konzultirao sa Zokijem oko tolikog dizanja snage. I naravno limit su dizne koje ne idu preko 200 ks al u svemu tome to i nije toliki problem s obzirom da pašu od raznih drugih TDIeva na p&p i nisu tako skupe ako se uzimaju rabljene ima ih po njemackoj dobar izbor.

 

Moj motor je bio serijski 130 ks pa je remapiran na 170 (al ja racunam da je cca 160 jer ne ide kao sto bi trebo ic TDI od 170 :D ). A inace razlika između serijskih 1.9 130 i 1.9 160 je samo u tri stvari: turbina, ECU i MAF, tako da nakon toga nije nikakav problem doći do tih 190-200 ks.

 

Samo što me najviše zanima kako složit ispuh da najbolje odgovara takvoj kombinaciji.

 

I znaci ne ce bit potrebno vise od fi65?

 

I jel bolje ostavit srednji lonac maknut stražnje ili dignut srednji a ostaviti stražnje?

Link to comment
Share on other sites

Odakle uopce Milltek ? Koja je proslost te firme ? Za nju sam čuo prije svojih 7-8 godina kad sam aktivnije poceo surfati netom i nakon nekog vremenan Gabrek je postao zastupnik. Ispada da je Milltek kod nas jako rasiren zbog lake dobavljivosti i ujedno jedina brand name firma za auspuhe kod nas IMHO.

 

Iako otkad sam bio klinac sam na stojadinima znao viđat nalje Supersprint iako tada nisam znao sto to znaci. Samim time ta firma mi ima nekako puno ''kultniji'' status po pitanju auspuha nego primjerice jedan Milltek.

 

Ukoliko sam u krivu neka me netko prosvijetli.

 

Over 20 years of continuous exhaust development and technical expertise are drawn upon to develop the ultimate Milltek Sport range of performance products.

 

http://www.millteksport.com/in.the.press.cfm

Link to comment
Share on other sites

A inace razlika između serijskih 1.9 130 i 1.9 160 je samo u tri stvari: turbina, ECU i MAF, tako da nakon toga nije nikakav problem doći do tih 190-200 ks.

 

 

... i ic. Ali mislim da ima i još razlika, ali nisu toliko bitne. Koju turbinu misliš stavljat?

 

Mislim da bi i fi60 bio dovoljan (kao što je i Sven napisao), ali ako želiš bit "siguran" stavi nešto veće. 70-ica mislim da stvarno nema nikakve potrebe! I skini sve, samo zadnji protočni lonac staviš... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Supersprint broj jedan što se toga tiče. Osobno, imao sam Remusa i također sve pohvale na kvalitetu, ali sad imam domaći uradak i također sve pet, a potrošio sam manje nego samo zadnji lonac od Remusa:doh:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jel ima tko kakve veze s lastovčićem za sredit neki deblji popust?

 

ugl durlen, isap itd. su mi nudili za fi60 komplet ispuh 1600-1900 kn

Zaletio se neki dan do laste i ono - cifra je između 3500-4500 kn (ovisno jel fi60 ili fi70)

 

I zna li tko nekog tko radi fi 65 cijevi?

Link to comment
Share on other sites

Jel ima tko kakve veze s lastovčićem za sredit neki deblji popust?

 

ugl durlen, isap itd. su mi nudili za fi60 komplet ispuh 1600-1900 kn

Zaletio se neki dan do laste i ono - cifra je između 3500-4500 kn (ovisno jel fi60 ili fi70)

 

I zna li tko nekog tko radi fi 65 cijevi?

 

3500kn za sta?

Link to comment
Share on other sites

Da ne radimo OT u Akrapovič temi:

 

millteku da i ne pricam..

 

Miltek je toliko PRECIJENJEN da je to strašno.

 

Evo kako izgleda sistem za Clia 197 čija je puna cijena 10 000kn.

 

Da, dobro vidite, lijevi lonac je oštećen - takav je došao iz Milteka (ili se oštetio u transportu) - rekao je Hrvoje da ne utječe nikako na trajnost/performanse (ionako par mjeseci poslije kad je propišao, dobio sam oba nova :) ).

21042009075.jpg

 

21042009074.jpg

 

280320091321.jpg

 

280320091324.jpg

 

21042009088.jpg

 

Sportski katalizator (mislim da je puna cijena 3000kn):

 

060420091432.jpg

 

Decat (cijena je oko 550kn):

 

IMAG0192.jpg

 

IMAG0198.jpg

 

IMAG0195.jpg

 

Slikano prilikom ugradnje u Gabreku - dakle, nikada rabljeno - premda tako ne izgleda. :D

 

Spoj topa i zadnjeg lonca je propišao pa sam se skoro morao vraćat s tehničkog zbog eko testa, međutim, nakon nekoliko mjeseci (kako to obično biva u mom slučaju) došla su oba zadnja lonca nova - više nema problema.

 

 

Iskreno, jednom Miltek, više nikad Miltek - Lasta (2000kn bi me koštao isti sistem kao od Milteka - dakle, najjeftinija varijanta) ili Akrapovič (~10 000kn, vrh - Evolution ispuh), odnosno, ako nema Akrapoviča, a želiš vrh - Supersprint (prema informacijama iz 2009 kad sam pitao - 19000kn u HR :drink:).

 

 

 

IMHO.

 

Bez uvrede ikome, ali sam u ovom slučaju popušio čistu marketinšku spiku i prodavanje magle o nekakvoj kvaliteti i povećanju performansi (popušio sam 6-7bhp, više se ne sjećam točno - mjereno na valjcima Soft-Dyno i na cesti - 3 dužine sam popušio u odnosu na prije).

 

Nije mi bilo žao sve dok nisam vidio prije 2mj da sam za gotovo iste novce mogao dobiti Akrapovič Evolution ispuh.

 

Auto se čuje super, podršku od strane Gabreka imam vrhunsku :thumbsup: :notworthy: (svih 4 puta kad mi je puštao ispuh: 3x na spojevima jer nisu bili zadihtani i jednom krivicom Milteka kad je var pukao) - jer svaki put kad imam problema odmah rješavaju ono šta mogu (ako ću uzimati Akrapovič danas/sutra - dat ću i nešto više novaca nego što bih dao da ga sam uzimam ali ću uzeti kod njih), jedino je sranje što su u Milteku tako nekako inertni - nikada ništa iz Milteka nisam čekao kraće od 3 mjeseca ( TRI MJESECA ?! ).

 

 

Eto, moje iskustvo sa Miltekom.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...