Jump to content

Ponuda ispušnih sustava u Hrvatskoj


Recommended Posts

Sve je preko 1000€ ali i vrijedi toliko pogotovo iz činjenice da se nakon 100kkm auspuh i dalje identično čuje kao prvi dan. Nije sve u cijevima nego i u vuni koja je u tim skupljim auspusima besprijekorna. Da se razumijemo, dio DPa na mom autu je rađen kod Laste i super je napravljeno, nemam stvarno prigovora, ali ostatak sam ostavio Milltek jer mislim da je tako najbolje. Auto mi je stvarno tih dok se vozim lagano, na punom gasu vrišti kao neka Honda, uglavnom bolje ne može !

 

Ali bitno je da si ti zadovoljan ! da si npr. Miletu odnio da ti napravi auspuh, bio bi estetki savršen, stavio bi ti unutra trkaću vunu, ali bi i koštalo Bože moj. Kolko para tolko muzike. Ali ne možeš reći da su ostali preskupi a da je Lasta dovoljan. Nije, dovoljan je za to koliko košta, ovi su skuplji jer su rađeni od lakšeg materijala i jer imaju jebenu vunu unutra i prije svega, istestirani su da da ju toliko i toliko ks.

 

I mala opaska, ne znam stvarno što će ti 80mm cjevčuga ali dobro, tvoj izbor. Za 550ks ti je dovoljno 3" a za ovu tvoju snagu i 2.5 nakon DPa

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

2mario, sorry al meni miltek ne izgleda nista bolje nego lastin auspuh ...

 

od varova, do kaj nakon godine dana izgleda pljunuto ko lastin, nisam pobornik laste i ima definitivno auspuha koje bi rađe uzeo ali ulozeno/dobiveno kod laste je odličan omjer ...

 

milltek je mozda i najzastupljeniji kod nas od ovih brandova, jel tko s foruma ili kog znamo napravio 100tkm s njim? i kak se čuje? ako je moze koje slikica na kaj to lici ...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Fox pokazao kako nije ni taj famozni Miltek toliko kvalitetan koliko ga se hvali. Osobno, za taj novac ja stavio Supersprint(mislim da su tu negdje).

 

Ja sam na svom autu napravio isto što i Kevin samo što meni nisu varili i montirali ispuh kod Laste nego je naručen, a spajan i montiran je u Puli na Busoleru:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Meni je na Milteku nakon manje od godinu dana pustio var na spoju topa i lonca. Promijenio je zvuk i skoro sam pao na eko testu. Prošao sam cca 15 000km.

 

Naravno, kroz nekoliko mjeseci kad su došla oba lonca - promijenjena i sve 5 do danas.

 

 

Lasta koji je 8 godina na Audiju iz 1992 - dan danas je besprijekoran.

Lasta koji je 5 godina na Combu - dan danas je besprijekoran

Lasta koji je bio 4 godine na Traficu - besprijekoran do prodaje

Lasta koji je bio 3 godine na Vespi PX150 - besprijekoran do prodaje

 

Cijena sva 4 ispuha zajedno nije bila veća od 4000kn.

 

Miltek za Clia sa sportskim katalizatorom (moj ispuh) je oko 10 000kn bez popusta i s PDVom u Gabreku.

 

IMHO, Lastin ispuh za Clia 197 naspram Miltekovom izgleda kao da su ga projektirali i realizirali najbolji NASAini stručnjaci.

 

Ja sam se odlučio za Miltek jer je provjerena varijanta i nisam htio eksperimentirati. I dan danas tvrdim da nisam pogriješio, ali da kažem da vrijedi te novce - lagao bih.

 

Lasta me tražio oko 2000kn, a Miltek me ispao 3x skuplje.

Link to comment
Share on other sites

ja sam HKS platio oko 1000 eura i stvarno sam prezadovoljan, isto je kao kod maria, kad vozim polako čuje se sasvim pristojno, ali kad ga derem onda urla:)

 

ma ko nov je auspuh:thumbsup:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jel se auto raspo 100km poslje montaže:rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Meni je na Milteku nakon manje od godinu dana pustio var na spoju topa i lonca. Promijenio je zvuk i skoro sam pao na eko testu. Prošao sam cca 15 000km.

 

Naravno, kroz nekoliko mjeseci kad su došla oba lonca - promijenjena i sve 5 do danas.

 

 

Lasta koji je 8 godina na Audiju iz 1992 - dan danas je besprijekoran.

Lasta koji je 5 godina na Combu - dan danas je besprijekoran

Lasta koji je bio 4 godine na Traficu - besprijekoran do prodaje

Lasta koji je bio 3 godine na Vespi PX150 - besprijekoran do prodaje

 

Cijena sva 4 ispuha zajedno nije bila veća od 4000kn.

 

Miltek za Clia sa sportskim katalizatorom (moj ispuh) je oko 10 000kn bez popusta i s PDVom u Gabreku.

 

IMHO, Lastin ispuh za Clia 197 naspram Miltekovom izgleda kao da su ga projektirali i realizirali najbolji NASAini stručnjaci.

 

Ja sam se odlučio za Miltek jer je provjerena varijanta i nisam htio eksperimentirati. I dan danas tvrdim da nisam pogriješio, ali da kažem da vrijedi te novce - lagao bih.

 

Lasta me tražio oko 2000kn, a Miltek me ispao 3x skuplje.

 

 

Imamo vrlo slicna iskustva i razmisljanje sto se ovog tice, ja trenunto na Golfu imam i Supersprint i Miltek, a bio je i Lasta sa kojim sam ja napravio oko 130 tkm itd itd... a kojeg sam prodo i decko se jos vozi bez problema..

Takodjer sam bio za provjereno pogotovo zbog garancije, desilo nam se naime isto, i odradjena je zamjena bez problema na tom im svaka cast, posebna pusa ljubici mojoj u GT autu hahhahaha.......

 

Tako da to sve ima svoje...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su Fox i FilipS3 napravili oko 100kkm s auspuhom pa nek oni kažu kakav je .. Moj ima 40kkm i isti je kao prvi dan

 

moj je kompletan od grane do zadnjeg lonca i ja sam zadovoljan svoji miltekom... okej, priznajem da sam pao eko test iako sam prethodna dva prosao bez problema ali ovaj put sa razlogom jer kako mi se razletio motor, KAT se napunio uljem i ne vrsi svoju funkciju pa cu uskoro naruciti novi KAT i problem rijesen...

 

sto se tice kvalitete, varova i ostaloga, sve je na svom mjestu kao i prvog dana, nista nije puklo, nista otpalo...

 

zvuk mi je odlican, nije preglasan...

 

pokojni Cici je koliko se sjecam imao samo straznji Lastovcic lonac i bio je tri puta glasniji samo s loncem dok je moj full protocni...

 

mislim da sam napravio oko 80.000 snjim cca...

 

.

Link to comment
Share on other sites

pokojni Cici je koliko se sjecam imao samo straznji Lastovcic lonac i bio je tri puta glasniji samo s loncem dok je moj full protocni...

 

Meni je taj njegov zvuk bio katastrofalan. Kad šalta stalno puca auto, ali kao polupani lončići - uvijek sam ga podjebavao za to, ali njemu se svidjelo, a cifra od <1500kn je bila jako povoljna.

 

Ali vizualno se taj njegov ispuh jako približio izgledom moga Milteka (ne znam kak je na drugim autima, možda rade različito s obzirom na model).

Link to comment
Share on other sites

Supersprint downpipe i milltek catback isto kao prvi dan, još je bio i kod frenda u potopljenom podrumu pod vodom, izvađeno, osušeno, natrag meni na auto, nit hrđe nit ičeg :thumbsup: ali da vrijedi te novce? pa baš i NE :lol:

Link to comment
Share on other sites

Odakle uopce Milltek ? Koja je proslost te firme ? Za nju sam čuo prije svojih 7-8 godina kad sam aktivnije poceo surfati netom i nakon nekog vremenan Gabrek je postao zastupnik. Ispada da je Milltek kod nas jako rasiren zbog lake dobavljivosti i ujedno jedina brand name firma za auspuhe kod nas IMHO.

 

Iako otkad sam bio klinac sam na stojadinima znao viđat nalje Supersprint iako tada nisam znao sto to znaci. Samim time ta firma mi ima nekako puno ''kultniji'' status po pitanju auspuha nego primjerice jedan Milltek.

 

Ukoliko sam u krivu neka me netko prosvijetli.

Link to comment
Share on other sites

Jel bi mogao meni netko predložit kakve cijevi staviti i kod koga odraditi? A da sve bude jeftino (do 2000 kn) i da zvuči tiho i lijepo :D

 

1.9 TDI cca 160 ks na kojeg će kasnije sjest veća turbina, dodatni IC i jos par sitnica (nadam se da će preć 200 ks)

Trenutno nema katalizatora (niti ce ga bit), od turbine su cijevi fi 55 do srednjeg lonca, a iza se grana u dvije cijevi fi 45 i na kraju su dva stražnja lonca.

 

Da stavim od turbine fi 70, srednji lonac maknem i samo iz jedne cijevi razgranam dvije fi 45 do stražnjih lonaca i njih zamjenim za protočne?

Link to comment
Share on other sites

Jel bi mogao meni netko predložit kakve cijevi staviti i kod koga odraditi? A da sve bude jeftino (do 2000 kn) i da zvuči tiho i lijepo :D

 

1.9 TDI cca 160 ks na kojeg će kasnije sjest veća turbina, dodatni IC i jos par sitnica (nadam se da će preć 200 ks)

Trenutno nema katalizatora (niti ce ga bit), od turbine su cijevi fi 55 do srednjeg lonca, a iza se grana u dvije cijevi fi 45 i na kraju su dva stražnja lonca.

 

Da stavim od turbine fi 70, srednji lonac maknem i samo iz jedne cijevi razgranam dvije fi 45 do stražnjih lonaca i njih zamjenim za protočne?

 

Sa 130 KS na +200 KS?!?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...