Jump to content

Ponuda ispušnih sustava u Hrvatskoj


Recommended Posts

koje cifre :huh:

inače 6metara aluminizirane cijevi fi75 košta 200kn,ja nedavno kupio i radio drugu polovicu auspuha

ne može se kupit ispod 6m,ostalo mi 3m i to sam poklonio

 

Hebiga, komad ravne cijevi je najmanji problem. To treba savijat i varit gore od turbine do poda, pa gibljiva cijev, pa lonci + nastavci, pa ugradnja i garancija na sve

 

Nisu ove cijene ništa spektakularno povoljne, ali bar nisu bezobrazne ko i one što sam prvi put čuo...

 

stavi inox jer ce ti ta aluminizirana cije pohrdjati nakon mjesec dana.

 

Čitao sam dosta iskustava s aluminiziranim cijevima da su ljudi zadovoljni, a i kod inoxa čak dolazi do raspadanja ako nisu dobro složeni. A i navodno kod dizela auspusi ne prohrđavaju tako koliko i na benzincima

 

To mi je 750 kn više pa ne bi se toga riješio ako baš nije stvarno potrebno i isplativo

 

Ima još tko kakvih komentara na alu-inox?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Bio sam. Nemaju strojeve kojima mogu savijat cijevi veće od fi55. I poslali su me u laste :D

 

Isto tako obišao sam Durlen koji ne može više od fi60, pa Sole koji se ne zna javit niti zna odgovorit na mail, pa još par takvih radiona po zg i jedino lasta može napravit veće promjere od fi60

 

sole vise ne radi auspuhe

Link to comment
Share on other sites

a hrđaju i originalni auspusi pa nema zla

imam na fiat uno već par godina aluminiziranu cijev i nije uhvatila hrđu,samo su varovi obojani

inox je teži i sporije se hladi pa na nekim autima spali boju ili izolaciju od ispod

inače sigurno duže traje i bolje izgleda inox

Link to comment
Share on other sites

A koliko je inače razlika u težini između inox i alu kompletnog sistema i koliko je to teže od origi? Nekako bi se radije rješavao viška kila :D

 

Jel se inox i zagrijava više? Dobro je da je topliji tako da se ubrza protok

Link to comment
Share on other sites

To za inox mi je isto malo upitno, jer znam da ih ima više vrsta a ako uvale neko govno onda sam bavio 750 kn

 

Moguće da je kod tebe bio neki slučaj da nisu morali savijat toliku cijev ili su možda imali kakvog vanjskog suradnika za to (znam da su neki spominjali neke kamione i kamionski program)

Ali meni su rekli da ništa ne mogu riješiti i da se obratim lasti. A u ISAPA sam htio jer bi mi mirza sredio neki popust dobar :)

Edited by Goertosing
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ma starom kadettu 2.2 Lasta mi je radio ispuh , od grane do kraja fi 60 sa 2 ptoročna lonca ako se dobro sječam 1200kn , sada na ovome kadettu iman samo zadnji lonac od laste (inox) i jako san zadovoljan i kada ubacin jači motor opet idem u ZG kod Laste radit auspuh

Link to comment
Share on other sites

i di si odradio auspuv???

 

Lastovčić... Još dobio popust preko Ozyja...

 

Komplet downpipe od turba, gibljivo, preko 3 protočna lonca sve od početka do kraja 76fi, sve inox, za samo 3000kn ako se dobro sjećam cifre... :notworthy:

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

Kak si zadovoljan s tim spuhom? Jel to inox-inox ili "sjajan metal" :) I jel vareno inox žicom ili drotom s poda?

 

inox-inox, ali sam tako naglasio da ne želim aluminizirani čelik (aluminizirani bi išao 30% jeftinije)... Koliko sam ja vidio vareno je inox žicom, varovi su izpolirani, ja sam se iznenadio kvalitetom završne obrade, jer takvu nisam nikad prije vidio kod lastovčića, a radio sam davno neke stvari kod njega koje su se ubrzo raspale (alučelik)...

 

Svaka preporuka, no moraš naglasiti i znati što želiš da te ne presvuku. Ozy je svakako dobra referenca da se prema tebi još malo bolje ponašaju...

 

Mene je recimo samo downpipe kod drugog majstora 76fi košta 1500kn, stalno pucao, varen običnim aparatom, neznam kako se to zove i na kraju sam ga skinuo nakon 4 puta skidanja i krpanja, bacio u smeće i otišao do laste, rekao hoću to i to... Koliko? Hvala, doviđenja...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...