Jump to content

whiteline ili eibach sway bars?


Recommended Posts

-22mm front 2 point adjustable i 24mm rear 4 point adjustable-whiteline 3200kn

ili

- 25mm front and 25mm rear non adjustable- eibach 2200kn

 

na autu već imam prednju 22mm samo što nije podešavajuća,a čini mi se da se to može dobiti sa onim malim štangicama,sponama,što povezivaju balans štangu sa ramenom,

ili opcija da uzmem od golfa r32 prednju balansicu,a kupim samo zadnju od whiteline podešavajuču

pošto sam odlučija ovo kupiti molim vas da mi pomognete sa savjetom,da ne bacam lovu u ludo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

a gle, ja se isto raspitivao dosta za njih jer planiram uzet i dvojba su mi whiteline ili eibach, štajaznam ja sam uvijek za onu opciju di se bilo šta može podešavati :thumbsup: jer ćeš ti vozit taj auto po svom i najbolje da ako već možeš podesit da si podesiš kako tebi paše a ne kako su neki testeri/inženjeri/whoever rekli :thumbsup: eto toliko od mene

Link to comment
Share on other sites

Onda uzmite H&R jer se oni mogu podešavati

 

Pa trebao bi se podešavati i Eibach, a vjerujem i svi ostali aftermarket... Morao bih provjeriti kad dođem na posao, ali nisam još vidio Eibacha koji se ne podešava...

 

BTW, sad ti je akcija -20% na Eibach

Edited by fokusičar
Link to comment
Share on other sites

-22mm front 2 point adjustable i 24mm rear 4 point adjustable-whiteline 3200kn

ili

- 25mm front and 25mm rear non adjustable- eibach 2200kn

 

na autu već imam prednju 22mm samo što nije podešavajuća,a čini mi se da se to može dobiti sa onim malim štangicama,sponama,što povezivaju balans štangu sa ramenom,

ili opcija da uzmem od golfa r32 prednju balansicu,a kupim samo zadnju od whiteline podešavajuču

pošto sam odlučija ovo kupiti molim vas da mi pomognete sa savjetom,da ne bacam lovu u ludo.

 

najvažnije ti je pogoditi debljinu tj. čvrstoću koja ti paše, podešavanje ti tu ne igra neku veliku ulogu.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam whiteline, heavy duty, prednji i zadnji štelajući i imam ih na srednjoj rupi, odlično, prezadovoljan, osijetna razlika u čvrstoči auta i kad počneš bočno proklizavati, auto se puno lijepše kontrolira i balansira....reko bi da je mirniji na rubu, nego prije...preporuka..

Link to comment
Share on other sites

Pa trebao bi se podešavati i Eibach' date=' a vjerujem i svi ostali aftermarket... Morao bih provjeriti kad dođem na posao, ali nisam još vidio Eibacha koji se ne podešava...

 

BTW, sad ti je akcija -20% na Eibach[/quote']

 

Ma vjerujem da mogu . Bilo bi glupo da nemogu.

 

Ja svoj H&R već imam gore mjesec dana .. :D

 

Preporučam svima koji stavljaju gore anti roll da si promjene balans štangice. Jer ako su plastične, anti roll će ih vrlo vjerojatno svinuti i izbiti selen van .. :D

Link to comment
Share on other sites

Ja imam whiteline, heavy duty, prednji i zadnji štelajući i imam ih na srednjoj rupi, odlično, prezadovoljan, osijetna razlika u čvrstoči auta i kad počneš bočno proklizavati, auto se puno lijepše kontrolira i balansira....reko bi da je mirniji na rubu, nego prije...preporuka..

 

Ista stvar kod mene, potpisujem ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li je kod odabira arb-a bolja opcija sto deblje to bolje?

 

jer neki proizvodjaci u svom setu daju vecinom prednju tanju a zadnju deblju iako se mogu kupiti odvojeno pa od razlicitih proizvodjaca sloziti onako kako kome pase.

 

E sad da li moze biti problem ukoliko to bude predebelo? Postoje li neke nuspojave, zapravo kaok se u praksi vidi pomak sa tanjih ka debljima ?

Link to comment
Share on other sites

stavlja se prednja tanja (meksa) a zadnja deblja (tvrdja) da se ubije onaj understeer auta na koji se setupiraju svi auti u tvornici

 

naime, kada immas tvrdji arb onda auto je stabilniji do trena kada gume puste, ali kada gume puste onda pune jace "ode". ne znam kako da ti objasnim. U glavnom kada imas pretvrd prenji auto nece ici u mali under nego u veliki under.

 

pravilo je pogotovo kod FWD - meksi naprijed (ali tvrdi od stock) i tvrdji iza

Link to comment
Share on other sites

H&R Anti roll je naprijed 32mm, a iza 22mm ... tak da naprijed ide deblji jel a iza stražnji.

 

i svaki anti roll je tvrđi od stock jer je deblji

Edited by J.J
Link to comment
Share on other sites

stavlja se prednja tanja (meksa) a zadnja deblja (tvrdja) da se ubije onaj understeer auta na koji se setupiraju svi auti u tvornici

 

naime, kada immas tvrdji arb onda auto je stabilniji do trena kada gume puste, ali kada gume puste onda pune jace "ode". ne znam kako da ti objasnim. U glavnom kada imas pretvrd prenji auto nece ici u mali under nego u veliki under.

 

pravilo je pogotovo kod FWD - meksi naprijed (ali tvrdi od stock) i tvrdji iza

 

Mislim da si malo fulo brzine :P Na FWD je naprijed jači baš zato da više "spušta" vanjski kotač i tako smanjuje understeer

 

I kod nekih proizvođača, iako vjerujem da se to odnosi na starije aute i ne prakticira se danas, debljina serijskog i performance stabilizatora može bit ista, npr za mazdu 323 BG šasije najjači whitelineov stabilizator je 24 mm, dok je serijski 22, ali je serijala stabilizator šuplji, a whitelineov je pun, pa treba i na to obratit pozornost.

Edited by Japanac
Link to comment
Share on other sites

svi pisete gluposti, tj. uopce ne znate cemu arb sluzi i kak radi

 

kova podesavanjem se moze krutost duplo povecati s istim promjerom arb

 

japanac, krivo ti je sve

 

jel kruca suplju fi 22cm cijev s 2mm sijenkom ili 24mm sipka u opterecenju na koje se napreze na autu ?

 

2 robert, arb zanemarivo utjece na usobnost

 

2 sven , NE, ak pobrkas vrijednoti auto ce se jos gore ponasati

Link to comment
Share on other sites

H&R u svom setu nudi - 25mm naprijed i 25mm iza

 

KW u svom setu nudi - 22mm naprijed i 25mm iza

 

Whiteline u svom setu nudi - 20/22 ( nesto im je nejasno u katalogu pa nekuzim )

 

Neuspeed u svom setu nudi - 25mm naprijed i 28mm iza.

 

 

 

Od svih Neuspeed ima zadnji najdeblji arb i jedino se oni na most ne pricvrscuju sa sarafima nego se pricvrscuju ovako:

 

mk2arb2pkr5.gif

 

E sad jel to bolje nego sarafi neznam. Neki pricjau da to treba redovito podmazivati pa da ne zahrdja ovo ono. Nisam 100% za tu info.

 

 

Ispada da je najbolja kombinacija kupiti od Neuspeed-a 28mm zadnji i gotovo. Jer bojim ako zanji popravi situaciju da ce prednji taman opet ujebat situaciju jer ce napriejd biti pretvrdo ..

Link to comment
Share on other sites

Citao sam kako neki dak nakon montaze zadnjeg prednji stock skinu cak...e sad neznam ima li to smisla.

 

Neki i ovdje sa foruma imaju na autu samo zadnji i hvale. Da li ima potrebe za prednjim neznam..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...