Jump to content

whiteline ili eibach sway bars?


Recommended Posts

Ja sam do sada imao napred 19 mm a iza nisam ni imao tvornicki .

Stavio sam iza od whiteline-a 24 mm i situacija se poboljsala drasticno , nakon godinu dana sam stavio 24 mm napred od zafire i auto toliko bolje lezi na cesti da to nisu istine .

 

I nakon toga nema veze sa normalnom astrom .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

H&R u svom setu nudi - 25mm naprijed i 25mm iza

 

KW u svom setu nudi - 22mm naprijed i 25mm iza

 

Whiteline u svom setu nudi - 20/22 ( nesto im je nejasno u katalogu pa nekuzim )

 

Neuspeed u svom setu nudi - 25mm naprijed i 28mm iza.

 

 

 

Od svih Neuspeed ima zadnji najdeblji arb i jedino se oni na most ne pricvrscuju sa sarafima nego se pricvrscuju ovako:

 

mk2arb2pkr5.gif

 

E sad jel to bolje nego sarafi neznam. Neki pricjau da to treba redovito podmazivati pa da ne zahrdja ovo ono. Nisam 100% za tu info.

 

 

Ispada da je najbolja kombinacija kupiti od Neuspeed-a 28mm zadnji i gotovo. Jer bojim ako zanji popravi situaciju da ce prednji taman opet ujebat situaciju jer ce napriejd biti pretvrdo ..

 

 

Uniball balans štangica...to u biti si ja trebam napraviti ili kupiti sada jer ti izuje običnu...bar moj i to stražnji samo koji je pazi sada TANJI ...

Link to comment
Share on other sites

2 sven , NE, ak pobrkas vrijednoti auto ce se jos gore ponasati

 

E taj dio mene muči! Zadnji imam od whiteline-a (mislim da je 22 ili 24mm) i sa time mi se drastično smanjio understeer. Naprijed imam originalni 18mm i u nedoumici sam da li stavljati jači (deblji) od 22mm.

 

Bojim se da sa time nebi dobio više understeer-a, što želim u svakom slučaju što više izbjeć...

 

Dominik - mišljenje o tome? U globalu je zadnji arb - smanjenje understeera i povečanje oversteera, a prednji kontra (pojednostavljeno rečeno)?

Link to comment
Share on other sites

E taj dio mene muči! Zadnji imam od whiteline-a (mislim da je 22 ili 24mm) i sa time mi se drastično smanjio understeer. Naprijed imam originalni 18mm i u nedoumici sam da li stavljati jači (deblji) od 22mm.

 

Bojim se da sa time nebi dobio više understeer-a, što želim u svakom slučaju što više izbjeć...

 

Dominik - mišljenje o tome? U globalu je zadnji arb - smanjenje understeera i povečanje oversteera, a prednji kontra (pojednostavljeno rečeno)?

 

tak je

 

samo apsolutno, sto imas "jacu" naprijed, auto se manje rolla pa je "bolje", ali se auto prvo mora dovesti u balans , oversteer/understeer , a naravno da ako je sve jace da ce biti jos bolje, jer ce biti kruce

 

znaci ako bi naprijed stavio jaci i hoces zadrzati smanjeni understeer, straga bi morao staviti jos jacu (deblju, promijeniti geometriju prihvata .... )

Link to comment
Share on other sites

Dominik pomozi i mene isto muči kao i Rendu

 

Renda prednji je 17.5 ili 19mm ;)

http://www.powerflex.co.uk/products/Polo+9N+%282002+-+2008%29-1237/1.html

 

To je onda tih 17,5... To sam pokupio sa seatcupranet-a kad su ljudi mjerili razlike po modelima (Sport-18, FR-19, Cupra-21 i onda vRS-22)

 

Od Fabije vRS (prošli model, ne ova nova) je 22mm i košta 500-injak kn u ovlaštenom... :):D Jedino šta je ova Whiteline-ova podesiva... Neznam, frka me malo kemijat sa tim prednjim krajem... :huh:

 

Dominik - Za krutost mi je jasno, samo što nema zadnje jače od ove (ili ako ima, košta meni previše) tako da trebam pripaziti sa prednjom. Eventualno uzeti ovu podesivu pa se malo poigrati sa time...

Anyway, hvala ti! :thumbsup:

Edited by Renda
Link to comment
Share on other sites

Evo naletio sam na dobru ponudu i danas kupio Eibach ARB prednji i zadnji za auto. Samo malo mi je zao sto je prednji 22mm a zadnji 25mm u usporedbi sa Neuspeed koji ima puno cvrsca oba ali kosta preko 3000kn.

Iako mislim da ce ovo biti naspram serijskih koje imam veliki pomak.

 

Imao sam srece pa je ovo tipu stajalo nekih 5 godina jer je tada kupio a u medjuvremenu prodao auto i to mu je ostalo. Evo cijela prica sa slike dolje m je ispala 1300kn. Novo zapakirano.

 

 

Vi koji ste to ugradili, kakva je stvar sa montazom i to ?

 

Da li se neki postojeci djelovi ovjesa trebaju zamjeniti cisto ono reda radi da bude sve novo tip top ili ne ? ( tipa kad mjenjas odbojne gume na amortizerima gore vecinom ekipa mjenja i lezajeve amortizera ) pa me zanima mora li se naprijed nesto promjeniti..

 

img_1394gnni.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na koje rupe zasarafis zadnji ??

 

Da, cijena je bila takva da nisam mogao odbiti. Je da bi ja htio jos deblja oba ali ajde, necu previse prigovarat jer bolje od ovog (cijenovno) mislim da nemoze. A i Eibach nije bas neki srot..

Link to comment
Share on other sites

To je onda tih 17,5... To sam pokupio sa seatcupranet-a kad su ljudi mjerili razlike po modelima (Sport-18, FR-19, Cupra-21 i onda vRS-22)

 

Od Fabije vRS (prošli model, ne ova nova) je 22mm i košta 500-injak kn u ovlaštenom... :):D Jedino šta je ova Whiteline-ova podesiva... Neznam, frka me malo kemijat sa tim prednjim krajem... :huh:

 

Dominik - Za krutost mi je jasno, samo što nema zadnje jače od ove (ili ako ima, košta meni previše) tako da trebam pripaziti sa prednjom. Eventualno uzeti ovu podesivu pa se malo poigrati sa time...

Anyway, hvala ti! :thumbsup:

 

vi svi gledate samo debljinu, tj. vanjski promjer sipke, a nemate pojma ako je suplja kolika je stijenka

 

pa pitajte proizvodjaca nek vam kaze vrijednost arb-a :), jer osim promjera jos nesto igra ulogu

 

ja za svaki "moj" trkaci auto znam koliko mi se poveca ili smanji krutost prednjeg ili straznjeg kraja u ovisnosti koju arb stavim i kako je namjestim i to vidim na logu, jedan od onih 200 kanala :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

2 Sven > kači se na male balansice i to je to..savjet je moj da i njih promjeniš i ako nisu metalne da staviš metalne

 

Pa, ako se kaci na ono gdje i stock arb sada na autu onda mi je jasno. Meni je to metalno sa necim gumenim unutra..nemam pojma.

 

Za montazu prednjeg potrebno je otpustiti prednji most sa karoserije ?

Link to comment
Share on other sites

Ex - Evo našao tu dosta toga pa možda pomogne (ali pišu druge dimenzije, možda sam ja krivo bio zapamtio dimenzije)... :doh: http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?p=2732471

 

Sven - odlična kupnja po još boljoj cijeni! :thumbsup::thumbsup:

 

Dominik - Normalno da utječe i stijenka i jel puna ili ne, ali idem sa pretpostavkom da su serijske sve iste (osim debljine). Jedino treba te aftermarket onda usporedit kakve su naprema njima.

A opet, pretpostavka je majka svih zajeba... :lol:

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ako Whiteline ima stangu koja je od punog zeljeza onda mora da je to tvrdo kao kamen i drugim rjecima dobro.

 

Drugi proizvodjaci imaju samo deblje stijenke od serijskih sto je bolje ali mislim da nije bolje od punog zeljeza. Jedino sto je prednost u masi ako nije puno zeljezo..

Link to comment
Share on other sites

Idem ja danas do škode provjeriti ;)

 

Jel tvoj auto imao u zadnjem mostu serijski arb ?

 

 

EDIT: sad sam vidio zasto je Neuspeed najskuplji ( bar za moj auto ).

 

- zadnji ARB im je podesavajuci u tri tocke za razliku od ostalih proizvodjaca koji nemaju tu opciju i od punog jej zeljeza. Kosta 300eura

 

- prednji je takodjer puno zeljezo. Kosta 200eura

 

Da li je u globalu 200-240 eura vise vrijedno toga neznam...to je ono sto me muci iako sam vec kupio svoj.

Edited by SVEN
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...