Jump to content

potrošnja japan vs europa ..?


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja ne vjerujem BC-ovima, vjerujem samo puni tank do rezerve...

Meni moj kad ga gazim ne trosi vise od 7 litara, cak mi je kegalj divljak sa svojom voznjom uspio skinuti potrosnju :lol:

 

Ja sam tako mjerio i pokazalo se prilicno tocno cak i suprotno da Bc pokazuje vecu potrosnju...

Natankao sam pun do cepa napravio 400km natocio do cepa i ostalo je matematika :lol:

Link to comment
Share on other sites

jebiga...ali tako je...

 

glupo mi je i pisati da se na otvorenoj cesti spusta na 5 litara jer mi je i samome to tesko povjerovati...

 

ovo za gradsku voznju govorim za uvijete po osijeku. kad sam u zagrebu ode pola litre jos gore...i to normalne voznje, bez tiskanje, znaci tek toliko da se prati promet

Link to comment
Share on other sites

pretprošli vikend,

 

burazov C3 1.4 HDI 2002. godina. Nakon 670km sam stao na benzinsku i natočio 25l goriva...3,7l. Naravno otvorena vožnja ZG-bosna-ZG.

MX-5 po gradu troši oko 9,3l, na otvorenoj 7,5, (stara cesta do makarske), ispod toga ne ide da ne znam kaj napraviš. Golf otprilike iste snage mi je trošio 5,4l do dole.

Naravno mašina iz MX-5 je stara 20 i kusur godina koncepcijski i ne zna za manje....

Link to comment
Share on other sites

te usporedbe koliko auto troši nikad nemogu bit objektivne, moj punto kad ga ja vozim troši 8 litara u prosjeku, a kad ga žena vozi troši 6 litara, tako da dalje sve pada u vodu, razlika od 2 litre na jednom autu.

 

šeme moj passat dizel u gradu troši 4 litre na otvorenoj 3.5 litre su ne smiješne nego ono, a naslušao ih se brdo i kad zakolutam očima, onda krene, al stvarnoooo.

 

pa daj mu gasa koji put i nemoj se vozit nizbrdo u leru i 20 km/h ispod ograničenja pa ćeš vidit koliko troši.

 

normalno da neki auti troše više neki manje, al nekom će auto koji troši inaće više od nekog drugog u stvari trošit manje ako onog drugog vozi vozač drugačije.

 

ne opterečujem se sa tim, ni sa cijenama goriva, košta koliko košta, točit ga moram i ja tu nemam što promijenit, mogu se trudit da mi auto troši što manje, to mi se neda dok budem imao vozit ću se, kad nebudem prodat ću sve i ić biciklom.

Link to comment
Share on other sites

ja sad nakon 7 punih tocenja mogu rec da sam super zadovoljan :D

 

benge mi trosi po gradu od 13 - kolko oces :D s time da tih 13 je ono jaaaako jaaaako pazljivo i predviđat promet.

plina trosi 14 - 18 s time da je ovih 14 kao gore napisano.

 

prosjek bi rekao da je 14,5 benga, a 15,5 plin, sto bi po cijenama goriva ispalo da na plin trosi kao 8 na bengu, sa autom od 250 ks, quattro i skoro 2 tone - ja pre pre zadovoljan

Edited by Pale
Link to comment
Share on other sites

mislim da je u tim astrama pokazivač goriva fail, frendov stari je 4x ostao na cesti a još mu se ni rezerva nije upalila, jučer kolegica dolazila na posao s astrom koju je uzela pred 2 tjedna i ista stvar auto ostao bez goriva, a pokazivač goriva ostao na 2 crtice iznad rezerve.

 

sad jel to neka tvornička greška neznam, al stvarno nije ugodno, npr. frendovom starom, vraća se iz Italije sa posla i auto mu stane sam od sebe, srećom blizu mehaničara i ovaj mu kaže nemate goriva više, a ovaj blenuo.

 

poslije mu se to dogodilo još 3x, ali ovdje po gradu pa je već znao što je, sad ga toči čim padne ispod pola :D

Link to comment
Share on other sites

A vidi mog lazljivca :lol:

 

Kaze 1000km range-ovo je puni tank bio.

 

max mi je 530-550km. Tank je 52l.

 

 

tak malo ? pa ja napravim 550 sa 45lit tankom, a nikad nisam natocio 45lit unutra.

i meni BC nekad kaze 3000km kad natocim full :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Škoda O1 vRS, gradske vožnje 12,5-13L plina, išao sam prošle godine Rab-Verona-Firenca-Sienna prosječna vožnja oko 110km/h - 8,5L plina, inače na našim autocestama troši oko 11-12L. Benge oko 15-20% manje troši. To je stvarna potrošnja ne po BC-u.

Edited by Gonzaga
Link to comment
Share on other sites

metoda toci pun do cepa.

 

83l stane i max sam presao jednom 850km

 

inace s punim po gradu radim 600-650km

 

bc baca svasta, iako mu dosta vjerujem jer ako ga resetiram na tocenju, prilicno tocnu kolicinu pokazuje, cesto bude 999km da moze napravit.

 

najmanja prosjecna je oko 8.5l, kad za liku idem sve otvorena cesta

 

tempomat ravno 130kmh drzi 8.8l

 

nova octavia 1.6tdi 105ks mislim, 6-6.5l po rijeci

Link to comment
Share on other sites

I kad ga stisneš full (tdi 90) pokazuje 200 a neide više od 180.

 

bc niti tvornički podaci nisu mjerilo.

 

@max: izmjeri kak spada potrošnju pa ćeš vidjet jer jednostavno je nemoguće da auto od 1200-1300 kg i stotinjak konja troši 5-6 litara gradske vožnje, a pod tim ne računam dubrava-lučko di možeš bez stajanja ak pogodiš sve zeleno na slavonskoj i to

 

Sta je najgore moj bivsi A4 140ks je trosio 6l po gradu po BC, ali je dok ides 144kmh po gpsu na brzinomjeru pokazivalo 160 :D isto tako mu je krajnja bila 225kmh :D

btw. bio je automatik sa 7 brzina (ne znam tocan naziv mjenjaca), to bi mogla biti olakotna okolnost, jelte...

Link to comment
Share on other sites

Moj dojam je da japanci troše više od europljanja...

 

btw. frend ima accrorda 2.4, stvarno normalno vozi i po Zagrebu 12,5-13L min troši...

 

mislim da nije skroz točno

 

jest da su japanski dizeli nešto manje ekonomični od eu ali su benzinci daleko ekonomičniji od ovih iz eu

 

Primera 2.0TD s 90ks troši oko 7 litara (malo je bošerica "dignuta")

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...