Jump to content

TURBO- FAQ


Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Ne zelim coprat, ali precesto sam vidio da je raskopan savrseno dobro slozen auto da bi se dodatno naturpijao pa na kraju ide slabije :/

 

to je zato jer su mestri, bili "mestri" kako to obicno i biva.

a buduci da on nece dat "mestrima" da mu naprave neg ce sam, onda ce ic bolje neg je isao.

 

Ja iskusio na vlastitoj kozi, jako skupo to platio, i znam sta pricam, NAZALOST.

Link to comment
Share on other sites

Sanjaj.:rofl:

"As I'm writting this, the turbo i still spooling down in the Super flow bench after Johannes tuned his engine.

 

630hp on pumpgas is already impressive, switching to a more potent fuel Autotech managed to squeeze a whopping 806hp from Johannes 1.87liter engine. A massive 750Nm with boost already under 5000rpm."

 

 

A to je bilo 2008. Potražit ću link od prošle godine gdje su prešli 900KS pa stavm ovdje, tko zna, možda se i probudim. Ili ti :P.

 

 

 

normalno i dihtung serijski.

Normalno :). Što više serijala dijelova, to bolje :).

 

Ne zelim coprat, ali precesto sam vidio da je raskopan savrseno dobro slozen auto da bi se dodatno naturpijao pa na kraju ide slabije :/

Slažem drugi (prvi motor). Uvijek mogu vratit stock :lol:.

 

to je zato jer su mestri, bili "mestri" kako to obicno i biva.

a buduci da on nece dat "mestrima" da mu naprave neg ce sam, onda ce ic bolje neg je isao.

 

Ja iskusio na vlastitoj kozi, jako skupo to platio, i znam sta pricam, NAZALOST.

:thumbsup:

 

Imam doma još lanjske kuruze u klipovima, pa ak trebaš za prvu silu ... ono ...:)

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

"As I'm writting this, the turbo i still spooling down in the Super flow bench after Johannes tuned his engine.

 

630hp on pumpgas is already impressive, switching to a more potent fuel Autotech managed to squeeze a whopping 806hp from Johannes 1.87liter engine. A massive 750Nm with boost already under 5000rpm."

 

 

A to je bilo 2008. Potražit ću link od prošle godine gdje su prešli 900KS pa stavm ovdje, tko zna, možda se i probudim. Ili ti :P.

 

 

Daj ti stavi link da mogu ic sanjat.:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ne zelim coprat, ali precesto sam vidio da je raskopan savrseno dobro slozen auto da bi se dodatno naturpijao pa na kraju ide slabije :/

 

 

 

Sad ce te pitat jesi isao mene zvat, jer sam mu to neki dan rekao,, :D

Ja vjerujem u Tomu i da ce on odvest niskih 13 ove godine ;),, a to je opet bolje od Mikija i Đija,, tako da..............samo naprijed..

Link to comment
Share on other sites

Sad ce te pitat jesi isao mene zvat, jer sam mu to neki dan rekao,, :D

Ja vjerujem u Tomu i da ce on odvest niskih 13 ove godine ;),, a to je opet bolje od Mikija i Đija,, tako da..............samo naprijed..

Ma samo da probijem u 14, i na konju sam :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Sad ce te pitat jesi isao mene zvat, jer sam mu to neki dan rekao,, :D

Ja vjerujem u Tomu i da ce on odvest niskih 13 ove godine ;),, a to je opet bolje od Mikija i Đija,, tako da..............samo naprijed..

 

Sve cu vas poderat ko ludak novine.:lol:

Ustvari, tebi fali jos 2 sekunde da bi te mogao poderati.:P

Link to comment
Share on other sites

Sve cu vas poderat ko ludak novine.:lol:

Ustvari, tebi fali jos 2 sekunde da bi te mogao poderati.:P

 

 

Miki, lijepo sam ti reko kad ides spavat da se pokrijes a ne da u snu vidis da nema deke na tebi...:lol:

Corrado ceka k'o napeta puska.. S vama trojicom moze i u pare :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Miki, lijepo sam ti reko kad ides spavat da se pokrijes a ne da u snu vidis da nema deke na tebi...:lol:

Corrado ceka k'o napeta puska.. S vama trojicom moze i u pare :naughty:

 

 

Mogao bi na vicomatu radit koliko si dobar u vicevima. :lol::P

Pare nisu problem, para ......nema.:D

Link to comment
Share on other sites

Ekšli, sa ovim turbom će powerband biti širi nego što je bio sa njegovim prethodnikom, a ni tada nije bio loš.

 

Sve neki nevjernici ovdje :lol:.

 

Nisam baš siguran da bi se ti i npr. Mario_S3 s jedne strane i ja s druge složili o tome kaj je dovoljno širok power band. :D

 

Ali to je tema za neki drugi topic..

Link to comment
Share on other sites

4500-8000 okretaja sa preko 400KS u tom području. Meni je to dovoljno široko.

Druga je stvar kaj si ti već malo stariji, pa voliš dizel moment iz podruma :P.

 

Eto vidiš.. :lol:

 

Ja bih rekao da si ti na dobro putu da postaneš "dyno junkie" pa nabijaš još veću turbinu umjesto da se baviš trakcijom. Pretpostavljam da će nakon ugradnje ove turbine slijediti filmići 150-250 ili 200-300, jer prije ne bu trakcije ni za lijek. :P

Link to comment
Share on other sites

4500-8000 okretaja sa preko 400KS u tom području. Meni je to dovoljno široko.

Druga je stvar kaj si ti već malo stariji, pa voliš dizel moment iz podruma :P.

 

 

Svi mi sa T5 motorima volimo moment iz podruma.....ali to je samo dok turbinu ne promjenimo :D:D

 

Tvoj raspon je sasvim dovoljan

Link to comment
Share on other sites

Svi mi sa T5 motorima volimo moment iz podruma.....ali to je samo dok turbinu ne promjenimo :D:D

 

Tvoj raspon je sasvim dovoljan

 

T5 motori su originalno zamišljeni da budu lakša alternativa ovako nečemu, i sve do 7500 RPM se mogu natjunirati na potpuno identičan oblik krivulje momenta. Uz nešto prerada na glavi, bregastima i oprugama ventila vjerojatno bi se i 8000 dalo dosegnuti.

 

BMW M3 E92

 

dynobmwm3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...