Jump to content

Golf V GTI u leru rokce kao diesel


Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Kao što rekoh' date=' provjeriti cam follower u pumpi, i vidjeti da li je pojeo bregastu...

 

Ne govorim ovo bezveze...

 

I zamijeniti sa novim, reparatur kit je oko 250kn mislim...

 

[/quote']

 

isto sam napisao stranicu prije ali ako se vozi vec koji dan s tako "glasnijim" autom bojim se da je vec kasno...

Link to comment
Share on other sites

problem je u tome što bi se taj follower trebao mijenjati savi servis ili drugi...250kn...

 

ali nitko od naših servisa to ne zna..

 

Problem je što su to napravili za drek

 

AXX motori su imali premekane bregaste pa su im se trošile bregaste

a kasnijim modelima su složili tvrđe bregaste pa se pojede follower

i onda najebe klipić od pumpe

 

Ovo mijenjanje na servisu je ljek za kurac jer se može pojesti i za 10k km

između servisa i onda ti najebe pumpa. Nisu za badave mijenjali kompletno taj sistem na roller umjesto follower-a na TSI motorima

Link to comment
Share on other sites

1.9 TDI u Caddyu 2008 godina, bregasta se potrošila u 45 000km

 

da i onda pojede podizač i motor rokce na 3cilindra... izmjenih 3-4 komada :thumbsup:

 

što se tiče folower-a na pumpi... mislim da proizvođač nenavodi interval izmjene tj striktno svaki servis pa zato serviseri i neznaju za to osim kad im se dogodi nesto slično.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

da i onda pojede podizač i motor rokce na 3cilindra... izmjenih 3-4 komada :thumbsup:

 

što se tiče folower-a na pumpi... mislim da proizvođač nenavodi interval izmjene tj striktno svaki servis pa zato serviseri i neznaju za to osim kad im se dogodi nesto slično.. :thumbsup:

 

kako se cuje to kad na TDI ode bregasta?

 

meni nesto klapara dok je motor hladan dok radi pod "cokom" na 930 okr.

kad spusti okretaje na 800 i nesto onda se ne cuje nista.

 

znaci samo prvo paljenje

 

1.9 tdi, bkc 105 konja

Link to comment
Share on other sites

Ma, katastrofa...kakve gafove si danasnji proizvodjaci dopustaju...trebali su opoziv napravit i otkloniti uzrok - koliko god kostalo. :doh:

 

Zasto trosit novce, kad se i dalje prodaje....

Da se to dogodilo na nekom francuskom ili talijanskom motoru, eto ti prica o nepouzdanosti i sta sve ide uz to.

Ovako VW je sveta krava....:doh:

Link to comment
Share on other sites

Zasto trosit novce, kad se i dalje prodaje....

Da se to dogodilo na nekom francuskom ili talijanskom motoru, eto ti prica o nepouzdanosti i sta sve ide uz to.

Ovako VW je sveta krava....:doh:

 

Istina...a ovi još majice proizvode...vjerojatno im je to fora u nekom VW "kultu" - baš me interesira koliko je to "fora" vlasnicima koji su iz svoga džepa morali popravljati auto, a šta je najgore, nisu otklonili uzrok već samo posljedicu.

 

5600329917_040242ecd5_b.jpg

 

:doh::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim u čemu je problem ? Svi motori koji su imali taj problem (2005) su pod garancijom dobili nove dijelove, Naš A4 je pozvan u servis na mijenjanje nečega vezano za pumpu, sve besplatno, sad šta su promijenili nemam pojma. I ne vidim u čemu je problem promijeniti nešto što košta 250kn (cam follower) ?? Kaj je možda bolje dat 7000kn za običan servis na M6, to je onda dobar omjer uloženo/dobiveno ?? Ili 4500kn za lambda sondu na Mazdi 6 2.0 dizel (kolega sa posla, već druga u 80kkm) ?

Link to comment
Share on other sites

frend me danas ujutro zvao... kaze da mu pise "STOP, MOTOR ABSTELLEN, ÖLDRUCK KONTROLLIEREN" (kao: stop, gasi motor, kontroliraj pritisak ulja) i sada vise ne radi kao diesel nego kao traktor iz 1945. :))))

 

sutra se auto slepa u vw servis pa cemo vidjet dalje... dal ce vw priznat gresku itd...

 

javim kaj bude...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...