Jump to content

FSI na SA struju ???


Recommended Posts

Ja vec 2 godine trazim odgovor na to pitanje i koliko sam shvatio ne može se. Navodno priča ide ovako:

a) problem je što SA ne zna kontrolirati visokotlačnu pumpu na bregastoj

b) ne bi radila struja, jer T/FSI imaju nekakav gadan kompjutor, pa npr. ne bi radio ABS, klima, čukice itd.

Link to comment
Share on other sites

motor ide u stariji VW, bez ABS-a, DSG-a, klime, i ikakvih slicnih stvari.

zanima me samo moze li se dobiti da motor pali, radi i ide normalno, na normalnom mjenjacu i svemu ostalom od Vr6, sa SA.

ili da idem na serijsku struju

tnx unaprijed ;)

Link to comment
Share on other sites

moze se, pogotovo ako se samo motor prebacuje(znaci nisu problem TC i takvi sustavi).

Ali posao je poprilicno zajeban, tj mapiranje je dosta kompliciranije.

 

I jako je bitno dal ostaje DSG ili ide na naki manualni menjac.

Link to comment
Share on other sites

znaci ide ti SA gore(normalno MS i takve odma zaobidi).

Ako ti se neda zezati, izbusi 6 rupa na usisnoj grani i gotovo :).

Ako bas zelis da ostane FSI, onda se pripremi da to dobro platis.

Link to comment
Share on other sites

znaci ide ti SA gore(normalno MS i takve odma zaobidi).

Ako ti se neda zezati, izbusi 6 rupa na usisnoj grani i gotovo :).

Ako bas zelis da ostane FSI, onda se pripremi da to dobro platis.

 

Problem je što na VW 24V motorima koji nisu FSI , injektori stoje u glavi , odmah na početku kanala , znači da bi trebao raditi kompletnu usisnu granu novu.

 

Kada bi išao na turbo , to bi onda bilo ok , ali on bi da ostane stock motor.

 

Nije nikakav problem da ostane FSI , treba mu originalni ECU , kontroler pumpe goriva i pumpa goriva.

 

Treba malo poprčaki po kompu , izključiti immo , pogasiti nepotrebne stvari i stvar šljaka. :)

Link to comment
Share on other sites

Problem je što na VW 24V motorima koji nisu FSI , injektori stoje u glavi , odmah na početku kanala , znači da bi trebao raditi kompletnu usisnu granu novu.

 

Kada bi išao na turbo , to bi onda bilo ok , ali on bi da ostane stock motor.

 

Nije nikakav problem da ostane FSI , treba mu originalni ECU , kontroler pumpe goriva i pumpa goriva.

 

Treba malo poprčaki po kompu , izključiti immo , pogasiti nepotrebne stvari i stvar šljaka. :)

 

da... puno buba si mi bacio danas u uho preko mobitela.:cheers:

zvali smo covjeka da proba srediti originalni ecu, pa cemo vidit do petka na cemu smo... ako bude, idem na sve seriski, bez dsg-a i svega ostalog sto se da iskljuciti, ako nista drugo onda kemijanje sa usisnom i svime ostalim i SA, pa mozda kojega puzica zavidati odmah

Link to comment
Share on other sites

Problem je što na VW 24V motorima koji nisu FSI , injektori stoje u glavi , odmah na početku kanala , znači da bi trebao raditi kompletnu usisnu granu novu.

 

Kada bi išao na turbo , to bi onda bilo ok , ali on bi da ostane stock motor.

 

Nije nikakav problem da ostane FSI , treba mu originalni ECU , kontroler pumpe goriva i pumpa goriva.

 

Treba malo poprčaki po kompu , izključiti immo , pogasiti nepotrebne stvari i stvar šljaka. :)

 

 

 

Ti si kao posto neki strucnjak za mapiranje???:D

Daj se bolje drzi limarije i swap-ova.:P

Link to comment
Share on other sites

Ti si kao posto neki strucnjak za mapiranje???:D

Daj se bolje drzi limarije i swap-ova.:P

 

Di sam ja spominjao mapiranje?

 

Ecu treba složiti kao i svaki drugi kada se radi swap , a dobro znaš da ja to ne radim , ali ima tko radi. Vrlo jednostavno.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da su se mnogi javili, pa ako sam dobro shvatio:

Može se složiti s 2 x SA ili napraviti swap s 1.8T (tu sam ideju imao, ali sam odustao jer su me tako savjetovali pametniji i iskusniji :). BTW koliko smo gledali, sve paše na šaraf.

 

Jel netko "vadio" injektore, pa stavljao klasične? Čuo sam nešto i o toj teoriji, ali malo mi teško povjerovati jer su injektori na TFSI i 1.8T na različitim mjestima.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...