Jump to content

max tlak ulja prije turba


Recommended Posts

bas citam sada kazu da na leru ne smije biti vise od 0.5b a u visokim okretajima preko 3b max jer kazu da pusti ulje tada

 

jesi siguran za ovo??..to mi je nešto malo...,možda imaš problema s povratom ulja

Link to comment
Share on other sites

bas citam sada kazu da na leru ne smije biti vise od 0.5b a u visokim okretajima preko 3b max jer kazu da pusti ulje tada

 

kod nas na (ispravnim) Fiatima, na leru drzi preko 2bara pritisak, a na gasu ode ohoho..

Link to comment
Share on other sites

drugaciji je tlak ulja prije turba i u motoru....

 

jel ti crijevo dovoda radeno ili original?

 

uglavnom je na leru tlak ulja motora oko 2 bara na gasu 5+bara...

 

gle moze bit los odvod samo ako ne dimi na gasu cudno mi je ..isto tako ako je prije sve bilo u redu .....

 

jesi siguran da ti dimi zbog turba?

Link to comment
Share on other sites

ne govorim za tlak ulja u motoru koji je puno veci cak prelazi 5 bara crijevo nije orginal radjeno je cisto me zanimalo do turba jel treba nekakav restriktor ili direkt a to mi se oduvjek dogadja ali skoro neprimjetno auto ne trosi nista ulja ima 20000km predjenih s kovanim motorom kompresija 10b na sva 4 cilindra inace to se dogadja otkad sam stavio obicnu turbinu poslije gt3071

Link to comment
Share on other sites

zanima me koliki max tlak ulja treba biti prije turbine sa obicnim lezajima,servisirao sam turbinu i desava mi se da malo dimi u leru tlak ulja mi na leru 1bar na gasu oko 4,5

 

bas citam sada kazu da na leru ne smije biti vise od 0.5b a u visokim okretajima preko 3b max jer kazu da pusti ulje tada

 

drugaciji je tlak ulja prije turba i u motoru....

 

jel ti crijevo dovoda radeno ili original?

 

uglavnom je na leru tlak ulja motora oko 2 bara na gasu 5+bara...

 

gle moze bit los odvod samo ako ne dimi na gasu cudno mi je ..isto tako ako je prije sve bilo u redu .....

 

jesi siguran da ti dimi zbog turba?

 

 

Tlak ulja na tvom motoru bi trebao biti oko 2bara na 90°C ako je sve ispravno, i oko 4,5 bara - 5bara preko 3500 o/min, i apsolutno nema veze sa pustanjem ulja u auspuh. Kao takav, nebi trebao biti problem na bilo kojem motoru. Povrat ulja nebi smijeo biti manji od 16mm (unutarnji promjer) po mogucnosti bez pregiba.

 

2kutija, tlak prije turbine jednak je tlaku motora na lezajevima radilice. Redukcija se odnosi jedino na bregastu i hidro podizace.

 

Provjeri povrat. Nadam se da dihtung povrata nisi mazao diht masom.;)

Ako ti je turbina nagnuta na ispusni dio isto ce stalno ulje ici u auspuh jer se stvori prostor u kojem je stalno ulje u dodiru s karikom. Jos ako je zarez na kariki okrenut prema dolje curi jos jace.

Ukoliko je kanal karike na osovini van tolerancije (siri od karike, sto je cesta pojava na tuning motorima sa visim tlakovima) isto ce pustat u auspuh.

Jos jedna stvar, provjeri odusak motora jer ako kompresija iz nekog razloga ide u karter, povrat ulja iz turbine je dosta otezan. Usis turbine (motora) je zaduzen da iz motora odvodi eventualni pozitivni tlak.

Link to comment
Share on other sites

ok ma gledao sam povrat mi je dosta savijen morat cu to rjesiti malo drugacije i ispraviti maksimalno koliko je moguce inace dok je gore bio gt3071 turbo nije bilo apsulutno nikakvih problema

 

BB turbine za podmazivanje trebaju jako malu kolicinu ulja.

Zato i imaju restriktor od 0,8mm.

Link to comment
Share on other sites

dakle kod mene su bili ovi problemi koju proizvode te iste simptome....

prvo moraš imati potpuno slobodan povrat ulja i da je što ravniji i da se vrača u karter iznad razine ulja

drugo pazi da ti je iberlauf motora protočan, da se nije zaštopao slučajno

treće šta je meni bilo da su mi ispale 4 gumice ventila i potrošene uljne karike....

a ja promijenio tri turbine lol

na običnoj turbini je nebitan tlak ulja koji ulazi u nju

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

da ne otvaram novi topic,

 

garrett navodno svaki ima restriktor za ulje (konkretno TBO385 model,moze neko potvrdit?), a sta je sa kineskim t3t4 turbinama, sa thrust b. , negdje pise da ne treba restriktor radi boljeg hladjenja, a neki pisu da im prodimila za cas bez restriktora, ill nakon sto su ga skinuli, da odmah prodimila. zasto su crkle, da li radi preslabog hladjenja sa restriktorom, ili prevelikog tlaka bez, ili se zacepila rupica za ulje na lezaju, jer se ulje skuhalo

 

 

sta napravit? 35 psi je preporuceni tlak , 60 psi maximalni, pise u raznim manualima, da li po tome radit restriktor? i neki koriste -3an , neki -4an cijevi , mozda je u tome stvar?

Edited by Drag_steer
Link to comment
Share on other sites

kod Fiat grupacije na temp od 90-100sr/cels (ulje) ler 1 bara (+/- 0,2 bara), na 4.000 okr 3 bara...na hladno če tlak uvijek biti puno veći (čak preko 5 bara) ali tu onda nastupa prelivni ventil koji ograničava tlak na max 5 bara

obične turbine imaju 2,5 mm rupe a ja sam sebi na BB turbu napravio restriktor od 0,8 mm i tako je radilo sve bez greške

Link to comment
Share on other sites

5 bara, oko 70 psi, to bi trebalo bit malo preko preporucenog za onaj seal na turbu, jos ako je na kinezima on malo manje kvalitetan, mozda je to razlog zato prodime

 

Koliko sam skuzio thrust bearingu ne smeta visi tlak ali prodime (kineski t3t4), blown seal. Mozda najbolje stavit restriktor najveci ( sa najvecom rupom) tek tolilo da malo smanji tlak

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...