Jump to content

Sa cime namazati gume


Recommended Posts

Sa cime da mazem gume - tj ima li neki gel ili nesto.

 

Onaj sonaxov sprej je fora, ali curi po felgama i onda se na njega lijepi prasina. Sve drugo je dosta tesko za nanosenje. Nekakav gel + spuzvica bi bili dobri da postoje.

 

Zasada gume dobro operem samponom i ok su par dana, ali nemaju sjaj.

Link to comment
Share on other sites

235200-dt_lightbox6u4n.jpg

 

 

Najbolja stvar koju sam do sada probao kada su gume u pitanju.

 

Uvijek mi je bio problem sto svi sprejevi spricaju po felgama dok pomocu spuzve lako pazis da ih ne zamazes. Traje po 5-6 dana po suhom vremenu.

 

Jedina mana je sto je prvi dan jako masno i gel koji ostane na rubu ripni se prilikom okretanja kotaca nakelji po vratima i zadnjem braniku pa moras nakon pranja to pobrisati ili u protivnom sa krpicom potapkati ripne kotaca da nema sto frcati. Na crnom autu nije toliko strasno.

 

 

Bauhaus 90kn.

Link to comment
Share on other sites

Glicerin pomiješan u nekom omjeru sa vodom.Ili dosta dobro sredstvo ima u Metrou a na njemu piše baš crnilo za gume.Ima ga u pakovanju po 5 L i koncentrat je.

 

Ja stavim u neku čašu ili nešta i sa četkom malom namažem gume i budu kao nove.Inače sam alergičan na to pa pazim i da ne stajem u blato i prašinu :lol::doh:

 

Inače ne koristim sprejeve i to jer onda nakon toga na gumu se ništa od ovoga ne primi nego samo curi dolje jer su ta sredstva užasno masna

Edited by pinci
Link to comment
Share on other sites

235200-dt_lightbox6u4n.jpg

 

 

Najbolja stvar koju sam do sada probao kada su gume u pitanju.

 

Uvijek mi je bio problem sto svi sprejevi spricaju po felgama dok pomocu spuzve lako pazis da ih ne zamazes. Traje po 5-6 dana po suhom vremenu.

 

Jedina mana je sto je prvi dan jako masno i gel koji ostane na rubu ripni se prilikom okretanja kotaca nakelji po vratima i zadnjem braniku pa moras nakon pranja to pobrisati ili u protivnom sa krpicom potapkati ripne kotaca da nema sto frcati. Na crnom autu nije toliko strasno.

 

 

Bauhaus 90kn.

 

poptis...genijalna stvar...traje jaaaaakooo dugo :)

Link to comment
Share on other sites

Glicerin pomiješan u nekom omjeru sa vodom.Ili dosta dobro sredstvo ima u Metrou a na njemu piše baš crnilo za gume.Ima ga u pakovanju po 5 L i koncentrat je.

Ja stavim u neku čašu ili nešta i sa četkom malom namažem gume i budu kao nove.Inače sam alergičan na to pa pazim i da ne stajem u blato i prašinu :lol::doh:

 

Inače ne koristim sprejeve i to jer onda nakon toga na gumu se ništa od ovoga ne primi nego samo curi dolje jer su ta sredstva užasno masna

 

 

ovo koristim. nanosim cetkom. i nikako potrositi tih 5l, imam osjecaj da mi netko stalno dosipava u kanister

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zimske (vožene jednu zimu) namazal sa glicerinom razrjeđenim sa toplom vodom... i prije toga povadio sve kamenčiće i oprao gume. :thumbup:

 

Rezultat=nove zimske gume. :naughty:

 

Glicerin je mrak stvar. I najjeftinija. :dance3vs1:

Link to comment
Share on other sites

Glicerin je u apoteci 17kn 50g. To razvodnim u onu plastičnu bočicu sa štrcaljkom (za pranje stakla). Onda poprskam gumu u krug (od vrha prema dnu) i sa starom jelenjom obrišem felgu. Drži dosta dugo. A ponekad je dobro pola sata nakon prvog mazanja namazat opet, e onda drži do sljedečeg pranja. Ta bočica glicerina izdrži sigurno 10 pranaja ako ne i više. A druga dobra stvar je šta glicerin čuva gumu odnosno spriječava da ne ispuca i isuši se na suncu. :thumbsup:

 

Sićam se da je moj pokojni dida uvik ima jednu bočicu za auto, a jednu za ruke. Auto je doživia 32 god, a dida 92 :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Glicerin u ljekarni kod mene 11 kn 100g tj nesto ispadne malo manje od 1 dl! Ulijem u bocu s pumpicom i stavim jos toliko vode! Nakon toga dobro promuckam jer je glicerin gusci dosta od vode! I jos imam kist velicine gume i onda poprskam po kistu i tek onda s kistom mazem po gumi! Nikad nikakvih curaka nisam imao! Naravno treba ravnomjerno i ne previse staviti na gumu! I sjaji se 3-4 dana

Link to comment
Share on other sites

glicerin + voda ili sad će se svi smijati običan sok za razrjeđivanje namažeš sa penzlom, i ne ne ljepi se pjesak, a sjaji se.hehe

 

Pa kad smo već kod takvih improvizacija,moze namazat gumu i s maslinovim uljem ili svinjskom masti :rofl:

Ja sa si kupio glicerin i nanosim ga malo razrijeđenog sa običnom spužvicom za pranje suđa...brzo i jednostavno,2 minute posla.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...