Jump to content

quattro pogon


Recommended Posts

ja ne znam jel kad kupis bmw ostajes zarobljen u vremenu i vjecno si mlad i nadrkan ili je to samo do tebe... mozda neznanje... mozda samo bmw...

 

BMW nemam jer sam ga prodao a nebi vjerovao imam jednog Quattra novog,

iskreno i bez ikakvog prenemaganja - auto je uzbudljiv ko 1. kolo svjetskog

prvenstva u kriketu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

uhvatia si se rucne isto ko da je coca colina boca kod bušmana.

taj test te toliko obradovao da ti ni na kraj pametni nije proslo sta i kako je test napravljen. jel mozda nekom bila elektronika iskljucena, koji je princip rada torsena i zbog cega se bmw maka s valjaka a audi nije...

 

je brate, i ja svog svaki dan guram s parkinga na cestu da mogu do faxa... zajebano je to kad mi neko prospe led iz kafica drito meni pod kotače

 

Pa nadam se da ti ručna radi inače kasniš na predavanja:lol:

Link to comment
Share on other sites

da...imam problema...auto mi je razbijen pa sam nadrkan cijelo vrijeme :doh::doh:

ok, treba rucnu potegnut, sve 5 sve 6...ali zasto to ponavljat cijelo vrijeme???...ocigledna provokacija...

otvorite temu "BMW-ov X drive pogon"..tamo se raspisite kako BMW ime uber pogon na 4 kotaca, objasnite kako funkcionira i kako moze krenut bez potezanje rucne :lol:

mi nesto naucimo, vas ce razveselit i imat cemo mir...a ne OT

 

pomijeso si neke stvari, BMWejasi uopce nisu ponosni na x-drive i dapace

on je tu da povuce quattro musterije koje bi eto ove godine ili neke druge

htjele probat nesto novo i tak... bezveze

 

p.s.ima i http://www.hraweb.com...mislim da ce vas tamo razmijet u potpunosti :lol::rofl:

 

nedaj boze veceg zla

Link to comment
Share on other sites

pomijeso si neke stvari, BMWejasi uopce nisu ponosni na x-drive i dapace

on je tu da povuce quattro musterije koje bi eto ove godine ili neke druge

htjele probat nesto novo i tak... bezveze

meni osobno su Audi i BMW dva razlicita svijeta...moze audi furat na sportivu...ali BMW je tu no.1

sto se tice AWD...tu nema nikakve diskusije...rucna ili ne...no.1 :)

Link to comment
Share on other sites

nije to loše, ali jel zaista potrebno za svakodnevnu upotrebu?

 

nije da smo u Sibiru....

 

po tvome mišljenju ja zaključujem da je najbolje kupiti auto kompaktne klase ili manji jer smo svaki dan u gradu i šta će nam više od 60-100ks....

dizel

klima

abs

4-6 zračnih jastuka

radio sa ili bez mp3

ESP kao dodatna oprema jer to niko ne koristi jer se normalno voze:rofl:

 

auto tipa M3 možeš kupiti samo ako ideš s njim na stazu jer tamo može iskoristiti auto, dakle u Tomiću kupiš M3 i dobiš 30 dana na Grobniku, ukoliko ga voziš na cesti onda te murja može kazniti ....naravno ako te uhvati:thumbsup:

 

NHF

Link to comment
Share on other sites

A što ako se Audiju nađu prednji kotači na valjcima:lol::lol::lol: Možda ima varijabilnu ručnu, prednji-zadnji, po potrebi:lol::lol::lol: A kako kvatro izađe s valjaka na tehničkom prilikom mjerenja kočnica, stričeki guraju:lol::lol::lol: NHF, samo malo konstruktivno kurim:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

A što ako se Audiju nađu prednji kotači na valjcima:lol::lol::lol: Možda ima varijabilnu ručnu, prednji-zadnji, po potrebi:lol::lol::lol: A kako kvatro izađe s valjaka na tehničkom prilikom mjerenja kočnica, stričeki guraju:lol::lol::lol: NHF, samo malo konstruktivno kurim:thumbsup:

 

na tehnickom uvijek imaju spremnog Land Rovera sa vitlom za aute koji

zapnu na valjcima :rofl::rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

po tvome mišljenju ja zaključujem da je najbolje kupiti auto kompaktne klase ili manji jer smo svaki dan u gradu i šta će nam više od 60-100ks....

dizel

klima

abs

4-6 zračnih jastuka

radio sa ili bez mp3

ESP kao dodatna oprema jer to niko ne koristi jer se normalno voze:rofl:

 

auto tipa M3 možeš kupiti samo ako ideš s njim na stazu jer tamo može iskoristiti auto, dakle u Tomiću kupiš M3 i dobiš 30 dana na Grobniku, ukoliko ga voziš na cesti onda te murja može kazniti ....naravno ako te uhvati:thumbsup:

 

NHF

 

 

al gle to je sve istina :)

 

ne u gradu ti ne treba auto jaci od 60ks

klima, abs - ajde

dizel- da ili mali benzinac na plin po cijeni dizla

radio sa mp3-em da naravno

zracni jastuci-ajde svi ih tak i tak imaju sad

ESP - kom to treba:)

 

i to je to:thumbsup:

 

i koji ce ti Q M3 ili RS4 ili trece za voznju po gradskim grabama?

za pribavljanje komada? utrke od semafora do semafora?

 

meni lik u zutom M3-u koji se naganjao nije uspio pobjec 5km po gradu

kolko god ga je stiskao a pazi vozio sam tad trulu oplo corsu 1.5D sa valjda 35ks zivih :doh:

Link to comment
Share on other sites

kod kolege platinuma je torsen, bas kao i kod mene, pribe i mariolinog :D a4 dtm-a.

snaga po osovinama je "varijabilna", odnosno ovisi o trakciji... al mislim da natrag baca vise snage nego naprid.

 

e to me interesiralo obie.

znao sam da nije 50-50 ali nisam znao koji je omjer

znaci natrag baca vise snage

naime trebam staviti zimske gume,a jedan par je malo istroseniji pa nisam znao sa kojih kotaca sam ih skinuo jer ih smajo nisam obiljezio

no sad znam

hvala frend

Link to comment
Share on other sites

Mene na A4 jedino jebe turbo rupa ispod 2000, a na kratkim serpentinama ti baš tamo treba snaga u 2. brzini ! Kad dođe na 2000, dođu instantno i konji i odmah ide dupe van ! U 1. je pak prejak za zavoje prepune snijegom. Tako da drift bude efikasan tek na drugoj polovici zavoja kad se oslobode konji :). Ili ako se potrefi zavoj na zavoju onda se da uć već u zavoj po boku.

 

Tako da ga ovako treba držat na kuplungu da bi odmah imao snagu prije prve polovice zavoja ili ga pak naštimat pred zavoj što je pak već malo kompliciranije, pogotov ako znaš da držiš u rukama ne tako jeftin auto za slupat :)

 

Al vjerujem da bi neki iskusniji drifter radio čuda s njim po snijegu

 

ta turbo rupa je i mene smetala na mom A4 iako ona nije toliko izrazena kao na tvom 2.0 tdi

jedino rjesenje ti je kvalitetno remapiranje

tako sam se i ja rijesio te rupe

Link to comment
Share on other sites

po tvome mišljenju ja zaključujem da je najbolje kupiti auto kompaktne klase ili manji jer smo svaki dan u gradu i šta će nam više od 60-100ks....

dizel

klima

abs

4-6 zračnih jastuka

radio sa ili bez mp3

ESP kao dodatna oprema jer to niko ne koristi jer se normalno voze:rofl:

 

auto tipa M3 možeš kupiti samo ako ideš s njim na stazu jer tamo može iskoristiti auto, dakle u Tomiću kupiš M3 i dobiš 30 dana na Grobniku, ukoliko ga voziš na cesti onda te murja može kazniti ....naravno ako te uhvati:thumbsup:

 

NHF

 

vidim osinje gnjezdo sam dotaknuo.... a ja sam mislil da su opelaši osjetljivi :lol:

 

uglavnom.... zar je toliko teško shvatiti?

velim da je nepotrebno iz razloga jer se previše konja izgubi u prijenosu i da to vrijeme kad trebaš 4x4 je daleko manje od vremena kad trebaš više snage za hmmmmmmmmm recimo preticanje?

Link to comment
Share on other sites

BMW nemam jer sam ga prodao a nebi vjerovao imam jednog Quattra novog,

iskreno i bez ikakvog prenemaganja - auto je uzbudljiv ko 1. kolo svjetskog

prvenstva u kriketu

 

Taj quattro je pretpostavljam limuzina namjenjena za gospodsku vožnju(A6 vjerojatno) i logično da jedna limuzina ne daje adrenalinsku injekciju.

Normalno je da limuzine ne daju onu dozu adrenalina kao sport auti.

btw što se tiče bmw vs audi postoji za to drugi topic:

 

http://www.myhraweb.com/showthread.php?t=1798&page=13

Link to comment
Share on other sites

vidim osinje gnjezdo sam dotaknuo.... a ja sam mislil da su opelaši osjetljivi :lol:

 

uglavnom.... zar je toliko teško shvatiti?

velim da je nepotrebno iz razloga jer se previše konja izgubi u prijenosu i da to vrijeme kad trebaš 4x4 je daleko manje od vremena kad trebaš više snage za hmmmmmmmmm recimo preticanje?

 

Probaj voziti auto od 200+ KS pa reci onda da ti nije jasno zašto 4X4 pogon!!!

Ili lijepo sjedni u M3 isključi elektroniku,pa se probaj malo žešće provozat(primjera radi)

Link to comment
Share on other sites

Probaj voziti auto od 200+ KS pa reci onda da ti nije jasno zašto 4X4 pogon!!!

Ili lijepo sjedni u M3 isključi elektroniku,pa se probaj malo žešće provozat(primjera radi)

 

jel ovdje pričamo o top modelima? RS4? S5? koji god?

 

ja govorim za ove oko 150ks....

 

EDIT: naravno da je smatram da jači auto oko 300ks 4x4 dobro dođe.... impreza, evo.... tu 4x4 DA!

Link to comment
Share on other sites

2 Jay P:

po meni aute poput M3 i RS4 bi trebali kupovati ljudi koji su bolje platežne moći i koji imaju nekoliko auta

jer kad imaš taj auto onda najmanja briga ti treba biti:

koliko troši

koliko je osiguranje i rega

koliko dođu gume

koliko dođu kočnice

....

onda te boli Q dal se voziš u gradu ili na otvorenom ili na stazi

 

a to da si pratio M3 i to 5km......lol pa imaš semafor svakih od 100m pa do 400m ako si u gradu.......lako pratiš bilo koga.....jer zakon je iznad nas......odi na stazu ili SR :D

 

2 sven D čovjek:

gle.....nije to osinje gnjezdo ili zadrti opelaš ili audi faher.....jer nisam zadrti audi fan......jer u životu sam vozio svašta tako da to nema veze s markom vozila nego samo normalno razmišljanje...

 

zašto jači auto?

zato jer ima jače kočnice,

bolju stabilnost,

ležerno pretjecanje ako je pamet u glavi

potrošnja.....diskutabilno....ako imaš za A6 imaš i za gorivo.....3.0tdi troši 10 litara

 

itd

itd

itd

Link to comment
Share on other sites

ako pogledamo ovaj thread dalo bi se zaključiti da su BMW fahreri:

 

- neiživljena djeca ili čak djeca u doslovnom smislu

- iskompleksirani ljudi

- ljudi koji žele djelovati opako a to nisu

- zabrijatori

- foleri

- drifteri

- luđaci ..

 

:lol:

 

Ja big još dodao kako BMW-e kupuju isključivo ljudi koji bi htjeli ševiti sastrane...

 

Znaš ono kako nalja na staklu dodaje 10KS, e pa tako BMW dodaje 2 incha na kurac... :rofl::lol::P

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...