Jump to content

Pioneer TS-Q131C


Raptor6767

Recommended Posts

Puno toga sam pregledao i nigdje nemaju dubinu ugradnje...

 

ali IMHO, nisu preko 3-4cm, tj plitki su, jer nebi ih tako naglašavali...

 

svaki ovaj drugi normalniji zvučnik ti je nekih 50-60mm "dubok".

 

Ali opet ti kažem, nećeš dobit ništa više nego sad imaš, možda će ti bit glasnije, ali više bass-a/dubine nećeš sigurno imat, jer to još najbolje odrade serijski zvučnici, a ovo ostalo će bit bolje.

Link to comment
Share on other sites

Puno toga sam pregledao i nigdje nemaju dubinu ugradnje...

 

ali IMHO, nisu preko 3-4cm, tj plitki su, jer nebi ih tako naglašavali...

 

svaki ovaj drugi normalniji zvučnik ti je nekih 50-60mm "dubok".

 

Ali opet ti kažem, nećeš dobit ništa više nego sad imaš, možda će ti bit glasnije, ali više bass-a/dubine nećeš sigurno imat, jer to još najbolje odrade serijski zvučnici, a ovo ostalo će bit bolje.

 

I ja sam googlao dobrih 40min i nisam nasao.

 

Nista, tnx na savjetu i na ovom forumu. :)

 

Lova ce na nesto drugo. ;)

Link to comment
Share on other sites

Imam ih ja u autu i OGROMNA su razlika su u odnosu na serijske zvucnike.

Stvar je u tome sto za te zvucnike treba i kvalitetno pojačalo. Sa originalnim radiom sviraju bolje od serijskih, ali u kombinaciji sa pojacalom su totalno druga priča.

Ne da mi se rastavljat sad auto, al evo mozda pomogne slika za odredit dimenzije otprilike:

http://www.kmarty.bluetone.cz/pics/mgn/dvere_repro/DSC00575.JPG

Sutra potrazim kutiju u garazi, pa ak pise , napisem ti tocnu dimenziju.

Ti zvucnici traze snagu da bi svirali kako su zamisljeni. Imaju osjetljivost 90dB, i zato traze dosta snage od pojacala da pokazu sta mogu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informaciji.

 

Nemam namjeru stavljat pojacalo, imam Pioneer AVH-5200DVD s kojim su mi se OEM zvucnici preporodili.

 

Ima 55WRMSa dok ovi zvucnici imaju 35WRMSa. Mislim da bi to trebalo biti dovoljno.

 

 

Ne znam...sto vise o tome razmisljam to sam dalje od kupnje zvucnika jer imam pametnijih stvari na umu na koje bih mogao potrositi cca 500kn...

Link to comment
Share on other sites

Kakav lol!

 

Ti zvucnici su tezi srot za te novce, o kakvoj ti kvaliteti ovdje pricas?? Trebaju pojacalo, za sta tocno, da budu kvalitetniji? :lol:

 

Pa pogledaj konstrukciju zvucnika, sve ce ti biti jasno.

 

Kad probaš zvučnike, onda piši. Napisao sam da trebaju pojačalo jer je tvornicki radio jednostavno preslab da bi zvucnici svirali kako spada što bi iz gore spomenutih 90db osjetljivosti trebao znati. Sta tocno ne valja sa kvalitetom?

Meni je izgled plastike sa zadnje strane, zadnja stvar koju cu gledat na zvucnicima.

 

 

to Rene: to nije RMS snaga 4x50W

Nema tog HU-a koji sveukupno na sva 4 kanala ima vise od 100W

Link to comment
Share on other sites

Kad probaš zvučnike, onda piši. Napisao sam da trebaju pojačalo jer je tvornicki radio jednostavno preslab da bi zvucnici svirali kako spada što bi iz gore spomenutih 90db osjetljivosti trebao znati. Sta tocno ne valja sa kvalitetom?

Meni je izgled plastike sa zadnje strane, zadnja stvar koju cu gledat na zvucnicima.

 

 

to Rene: to nije RMS snaga 4x50W

Nema tog HU-a koji sveukupno na sva 4 kanala ima vise od 100W

kakav lol boze!:notworthy::notworthy::notworthy:

 

stari, vec jedno 8 godina skoro svakodnevno slazem muziku u aute, ako i ne slozim ja, svaki setup poslusam prije nego mi izade iz radionice. Od svih proizvodaca sam cuo gotovo sve modele zvucnika u raznim autima, vise puta.

Cuo sam razne radije (gotovo sve modele pioneera i alpinea u nazad 5 godina) kako sviraju na raznim setupima vise puta, sa skupim i jeftinim zvucnicima i sad ti meni ides nesto objasnjavati sto valja i sto ne valja.

Da bi ista shvatio sto sam ti htio reci morati ce proci jos puno godina da shvatis sto zvucniku treba da svira i zasto vec i po izgledu mozes zakljuciti kako ce ovakav zvucnik svirati.

Link to comment
Share on other sites

Pa neko malo bolje objašnjenje bi zahtjevalo stranicu-dve i poznavanje barem nekih osnova akustike pa eto morati ćeš mi vjerovati na riječ šta da ti kažem :)

 

kupiti cemo mu kljigu o autoakustici pa neka covjek cita i uci :D

 

 

Ciki, daj slozi neku popularnu cijenu pa da mi nije zao love. :D

Posalji mi sutra pm ili poruku i dati cu ti ih po nabavnoj cijeni, pod jednim uvjetom. Da ih ne dodes reklamirati i traziti pare nazad za par dana :lol: :lol: Edited by Ciki
Link to comment
Share on other sites

kupiti cemo mu kljigu o autoakustici pa neka covjek cita i uci :D

 

Posalji mi sutra pm ili poruku i dati cu ti ih po nabavnoj cijeni, pod jednim uvjetom. Da ih ne dodes reklamirati i traziti pare nazad za par dana :lol: :lol:

 

:haha:

 

Budalo. :)

 

Javim ti se...:thumbsup:

 

Samo mi je bitnije da svira bolje od tvornickih. ;)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...