Jump to content

Klima na Polu radi tek nakon 2200rpm


Recommended Posts

nisam ga rijesio... vozim se bez klime jer mi pun k vec tog iskapcanja na 2200 okr.

kod mene je greska sto klima ne ocitava dobro s vure okretaje motora.. pred godinu dana smo gledali i skuzili da je to greska.. jednostavno nece i nece, skinut je immobilizator i pretpostavljam da je to najveca greska, jer bi inace sve radilo, stoga i dalje trazim mestra koji ce mi to sredit jer ovaj moj nema vremena za tu zajebanciju.. :)

Link to comment
Share on other sites

nisam ga rijesio... vozim se bez klime jer mi pun k vec tog iskapcanja na 2200 okr.

kod mene je greska sto klima ne ocitava dobro s vure okretaje motora.. pred godinu dana smo gledali i skuzili da je to greska.. jednostavno nece i nece, skinut je immobilizator i pretpostavljam da je to najveca greska, jer bi inace sve radilo, stoga i dalje trazim mestra koji ce mi to sredit jer ovaj moj nema vremena za tu zajebanciju.. :)

Drndaku se javi onda za zajebanciju sa immo-m i kompom :Dhttp://myhraweb.com/member.php?u=222

Edited by Pekx
Link to comment
Share on other sites

Meni jedna stvar pada na pamet....

 

Znam za situaciju kad je BMW s izvornih 4 cyl dobio v8, a tabla mu se nije mijenjala. Kad je bila uštekana, trebala je dobivat s bobine (mislim da s bobine) nekakav napon da zna na kojem broju okretaja je motor. Pisalo je duplo više, umjesto na 650rpm, auto je pokazivao 1300 cijelo vrijeme na leru. Što je i logično, jer je dobivao duplo više zbog duplo više bobina.

 

To neće biti. TDI ima na zamašnjaku davač broja okretaja i isti je na oba motora, i 1.4 i 1.9.

 

Ja bih krenuo provjeravat kontolnu jedinicu ventilatora koja u biti pali kompresor klime. Trebala bi biti negdje ispod akkua. Kod mene na Oct je odmah ispod zašarafljena na kraku šasije. Jedino još tu može biti problem s obzirom da dijagnostika niš ne vidi i da senzori šljakaju.

 

I ovaj kompresor ima klasičnu remenicu s elektromagnetskom špulom, nije varijabilna sa stalnim pogonom ko' na novijima (Golf 5).

Link to comment
Share on other sites

To neće biti. TDI ima na zamašnjaku davač broja okretaja i isti je na oba motora, i 1.4 i 1.9.

 

Ja bih krenuo provjeravat kontolnu jedinicu ventilatora koja u biti pali kompresor klime. Trebala bi biti negdje ispod akkua. Kod mene na Oct je odmah ispod zašarafljena na kraku šasije. Jedino još tu može biti problem s obzirom da dijagnostika niš ne vidi i da senzori šljakaju.

 

I ovaj kompresor ima klasičnu remenicu s elektromagnetskom špulom, nije varijabilna sa stalnim pogonom ko' na novijima (Golf 5).

 

Kontrolna jedinica ventilatora je OK. Tj. Barem bi trebala biti.

Jer, na senzoru temperature na kileru kad prespojim na prvu brzinu, ona se i pali. Isto i za drugu. I u voznji je to OK.

 

Zatim, povezanost te jednice i klimatorinika je isto OK. Zice mu dolaze i klimatornik moze upaliti i prvu i drugu bezinu ventilatora. S time da kad odem na OutPut tes na dijagnostiku, to se stvarno i dogodi.

 

Znam da neki stariji Audiji imaju kompresor koji u sebi ima jos i brojac okretaja kompresora.

To mi je tek sad palo na pamet, pa kad se auto slozi, budemo pogledali da i tu nije takav slucaj.

Link to comment
Share on other sites

Je li ovaj polo ima km sat preko ABS-a ili preko mjenjača?

 

Stariji imaju preko mjenjača , a noviji preko ABS-a

 

Kada sam Pikzibneru presložio fabiu RS u duju , klima nije uopće htjela raditi dok nije spojen ABS i dok nije proradio km sat .

 

Pik si je smontirao samo prednje senzore na zadnje kotače (tako je bilo najlakše) i od onda je sve ok

Link to comment
Share on other sites

Pitaj clana Ironic na PM, on je isti motor sa klimom prebacio u Golf 2 i imao je iste probleme, i ako se dobro sjecam rijesio je to nekako, mislim da je neki senzor naopako okrenuo kad je radio cijevi za intercooler.

Nego, jel tebi instalacija od klime ostala od 1,4 ili si sve kompletno preselio iz ibize? Meni to sve smrdi na kompresor klime, valjda jedan od najkvalitetnijih proizvoda iz wolfsburga poslije 2,0TDI :lol:

Jesi mjerio napon na leru i na 2000 okretaja, mozda je do akumulatora? Jel ibiza i polo imaju iste hladnjake/ventilatore?

 

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=323718

 

To su japanski kompresori

Link to comment
Share on other sites

Kontrolna jedinica ventilatora je OK. Tj. Barem bi trebala biti.

Jer, na senzoru temperature na kileru kad prespojim na prvu brzinu, ona se i pali. Isto i za drugu. I u voznji je to OK.

 

Zatim, povezanost te jednice i klimatorinika je isto OK. Zice mu dolaze i klimatornik moze upaliti i prvu i drugu bezinu ventilatora. S time da kad odem na OutPut tes na dijagnostiku, to se stvarno i dogodi.

 

Znam da neki stariji Audiji imaju kompresor koji u sebi ima jos i brojac okretaja kompresora.

To mi je tek sad palo na pamet, pa kad se auto slozi, budemo pogledali da i tu nije takav slucaj.

 

Sve signale si provjerio? Ima 14 pinova ili tako nešto. Jedan od njih je signal koji dobiva od ECUa motora da je motor pod punim opterećenjem pa gasi kompresor. Možda mu se nešto "obrnulo", pa je njemu ler = full load...

Negdje sam našao bio raspored tih pinova i signale koji trebaju bit. Moram potražit...

 

EDIT: Evo, našo. http://pics.tdiclub.com/data/517/A4_Air_Conditioning_Troubleshooting_Rev_7.pdf Sad bi samo trebalo provjerit jel isto na G4 platformi i na Ibizi. Ja mislim da bi to trebalo biti isto...

Edited by grga22
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...