Jump to content

VAG 2.0 TDi 170 KS (2007.god)


Recommended Posts

U prilici sam relativno povoljno nabaviti Škodu Octaviu RS 2.0 TDi iz 2007. god. Znači radi se o modelu prije ovog zadnjeg. To je motor sa 170 KS.

 

skodaoctaviars.jpg

 

 

S obzirom da nisam neki poznavaoc VW motora, a znam da sam od dosta ljudio čuo da ti 2.0 TDi znaju biti problematični, zanima me da li taj motor od 170 KS pati od kakvih poznatih boljki?

Znam da postoji neki problem sa diznama, da li je to na tom motoru ili nekom drugom?

Link to comment
Share on other sites

I moj frend ima Leona FR 170 KS, slična je situacija, prošli tjedan mu se zgasio na autoputu... pa šlepica.. pa servis... pa nova dizna... itd...

 

I to je valjda već treći put da se ista stvar ponavlja...

 

Znači nije baš neka sreća uzet taj auto?

Link to comment
Share on other sites

škode nisu imale tolko problema kao seati ,100%

 

Prijatelj ima točno takvu Škodu (koju misli vratit leasingu nakon otplate jer mu je puna kapa auta). Prije koji tjedan auto mu stao u tunelu Sv.Rok.

Teći put dizna otišla, ovaj put pokriveno sa produženom garancijom (mislim da mi je rekao da sad daju kao 5 godina na te dizne), ali je zato prve dvije morao sam plaćat.

I na početku je imao problema sa filterom čestica i sa nenormalnim trošenjem ulja...

 

Uglavnom, ja bi zaobišao te 2,0 PD motore...

Link to comment
Share on other sites

Motor u mom golfu je 2.0 TDI i to onaj prvi, mislim da je oznaka BKD i nemam nikakvih problema.

Kolega mi ima golfa GT 2.0 TDI i nije bas pretjerano zadovoljan, svako malo stane.

Tako da nema pravila...

 

A ako je škoda jeftina mozda je problematicna... :)

Link to comment
Share on other sites

ja također imam 2.0TDI 140 ks (BKD) u Leonu i nikad nikakvih problema s motorom u 115tkm...

u firmi Passat 2.0TDI 140ks (ne znam oznaku motora, 2007. godina), 100tkm, sad je otisla jedna dizna, pokrivena garancijom koja je produljena na 7 godina (kazu da samo dva godista imaju 7 godina, ne znam koja, nisam ja vozio auto na servis)...

Link to comment
Share on other sites

Ovaj auto do sada sa time nije imao problema, ima 60.000 km.

 

Znači u biti ako ga uzimam idem na sreću, pa kaj bude...

 

Za one koji su zainteresirani za konkretni auto, nažalost nije opcija da ga kupuje netko drugi. Odnosno, u tom slučaju neće biti ova cijena... da ne idem u detalje.

Link to comment
Share on other sites

Ako je cijena toliko dobra kao što pišeš, ne znam šta je več nisi uzeo... Ako te i bude zezao, prodaš ga i u najgorem si slučaju na nuli, tako bi trebalo biti ako si ga povoljno dobio.

 

A koja je cifra u pitanju ako nije tajna?

Link to comment
Share on other sites

Koliko god cifra bila dobra, ne isplati mi se uzet auto u koji ću morat uložit 4.000 € da imam nove dizne. Ne treba mi auto uz koji moram imat 3 članstva u HAK-u da se mogu besplatno šlepat... itd...

 

Iako vozim Opela i Fiata navikao sam da sjednem u auto i da me odveze kamo sam i krenuo...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...