Jump to content

Svjecice Accord Type-s izmjena...


Recommended Posts

Danas sam zasukao rukave, uzeo nove Svjecke identicne original kako je zuti stavio u tvornici...NGK Irridium IZFR6K 11...

U servisnoj piše da je interval za izmjenu na 120 000 km... auto ima 105 000km pa da si i to skinem sa one stvari...

 

No zanima me jedna stvar...cupao sam svjecice sa svojeg bivseg auta jedno 10 puta...isto tako i sa par drugih vozila ali nikada nisam vidio ovo sta izgleda kao izgoreno na keramici...

 

Auto ima bobinu za svaki cilindar...radi se o Accordu type-s 2,4 190 ks...

 

Po svjeckama izgleda da je sagorijevanje i sve super samo me taj dio price malo brine? ili je to sasvim normalno...

 

imag0569.jpg

imag0570t.jpg

Link to comment
Share on other sites

to na keramici ti je zato sto su ti svijece mrtve :)

A druga stvar, 3. i 4. svijecica izgledao kao da tom motoru detonacije nisu strane.

 

Kakve detonacije...motor je serijala...nikad nista nije dirano...i to jos cvaljam po cesti od kad imam klinca...nikada nije zastucala od kad ju ja imam...

 

Koji bi mogao biti eventualni razlog tim detonacijama? ako uopce dolazi do njih...

 

Na dijagnostici je sve 5...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto prošli mjesec mjenjao svjećice na K20,na cca 102 tisuće km..Oem su bile Denso,keramika isto kao i kod tebe..sada sam stavio NGK IFR7G-11KS,na Iridium-skim se ne podešava zazor,nego se mjenjaju kada se potroši vrh elektrode..jesi stavio malo bakrene masti na navoj svjećice?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...