Jump to content

Kako spriječiti cvrčke?


Recommended Posts

Naime kako swile vjerojatno ostaje još dugo, dugo u familiji, odlučih riješiti neke stvari..

 

glavna od njih je - postoji li ikoja opcija rješavanja cvrčaka iz armature?

Rastavljanje, umetanje neke spužve, izolacije, dotezanje spojeva?

Ili je sve to sizifov posao? :D

Link to comment
Share on other sites

Naime kako swile vjerojatno ostaje još dugo, dugo u familiji, odlučih riješiti neke stvari..

 

glavna od njih je - postoji li ikoja opcija rješavanja cvrčaka iz armature?

Rastavljanje, umetanje neke spužve, izolacije, dotezanje spojeva?

Ili je sve to sizifov posao? :D

 

Upravo tako. Kupi si onu samolijepivu spužvu tanku i stavi između spojeva (Bauhaus/Baumax). Što mekša, to bolja.

 

Jaaako zamoran posao - radio ga na Traficu iz '87 - riješio se cvrčaka ali se najebo 3 dana.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

evo kako :

 

24369_1375628464877_1056800914_1134424_5255216_n.jpg

 

24369_1375633224996_1056800914_1134481_1374407_n.jpg

 

 

Sve van i onda gledaš di bi mogli bit pa te spojeve obložiš tessa trakicom ili ako je nešto veće samoljepivom tkaninom za zvučničke kutije.

 

Ali pripremi se na slijedeće:

 

rastavio cijeli auto, jebao se tjedan dana, sklopio i skužio da je onaj koji me najviše smeta i zbog kojeg sam rastavljao još tu :D

 

Njega sam riješio naknadno jer se radilo o nosaču armature koji je od krute plastike (koja liči na karton) i dodiruje se s metalom.

Link to comment
Share on other sites

Ili jednostavnije, prihvatiš to kao dio Talijanskog šarma.:lol:

 

Istina...i pojačaš muziku ili staviš glasniji ispuh. :D

 

 

EDIT: Tako sam ja rješavao i dio "francuskog šarma" na ručkama na vratima sa tim silikonom, tj. ne ja nego Bega kad je folije stavio - zamolio sam ga da nafila ručke (samo je zaboravio obirsat na rubu :D)...a sad...tko će ih skidat...neka mu bude sa srećom. :D "Šarm" uklonjen, vozač zadovoljen. :lol:

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

auuu..i mislio sam tako nešto :D

 

vrata mi nisu problem, kopče su vidljive, ali me armatura pati... kak se to rastavlja? :whistling:

 

najbolje nađi manual inače ćeš neš bzv polomit barem tako uvijek biva... :lol:

Link to comment
Share on other sites

auuu..i mislio sam tako nešto :D

 

vrata mi nisu problem, kopče su vidljive, ali me armatura pati... kak se to rastavlja? :whistling:

 

kaj ti cvrči na armaturi ?

 

 

 

najbolje nađi manual inače ćeš neš bzv polomit barem tako uvijek biva... :lol:

 

 

ne mora značit. Svoj auto sam cijeli iznutra rastavio i na Rudyevom Audiju sam sve iza prednjih siceva rastavio bez problema. Samo polako i ne ko sivonja natezat. I za spojeve koristit ako je moguće plastiku, a ne šarafciger.

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

lupka mi nešto točno kojih 20ak cm iznad središnje ventilacije..onako šuplje :D

uobičajno za 4 godine star auto na tvrdom ovjesu, ali svejedno iritantno.

 

Ima li lijeka sljedećem: kad mi je prozor do pola otvoren, zvecka jako stakleno, ima lufta 2-3mm i sljeva i zdesna jer ona guma na rubu vrata nije po defaultu podešena do stakla.. i onda ono leluja. Kad je ful dignuto ili spušteno sve je ok.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...