Jump to content

Pomoć ,problem trese kod naglog ubrzavanja


Recommended Posts

vozio danas u vodice autoputem,prvih 20 min vozio bez ikakvih problema,cukanja ,trešnje,180 kmh,200kmh, na jednom dugačkom pravcu stisnem pun gas 230km ,kazaljka ni dolje, ni gore, vozim tako na punom gasu minut, dvije,do prve okuke i poslije se pojavio problem u vidu vibracije ,trešnje pri naglom dodavanju gasa.znači kad polako ubrzavam,bez obzira u kojoj sam brzini i na kojoj brzini,auto radi kao sat,ali kad malo naglije dodam gas,auto cilo zavribrira. e sad nisam siguran je li to trešnja motora od trokiranja motora, ili se možda šta desilo sa kuplungom,možda zglob poluosovine,ne znam,ali nekako imam osječaj da je do kuplunga.nedavno sam stavio,1000km, helixov kit za ovu getribu,ali sve je bilo u redu do sad ,vozio sam ga i u ovih 1000km par puta po još lošijoj cesti 200kmh,ali danas je bilo prvi put ful gas,odnosno maksimalni điri u 6 brzini,nekih 5500 okretaja. loš mi je donji nosač motora,je li možda do njega?

uglavnom ako netko ima kakvog iskustva sa sličnim,nek savjetuje što pogledati.

Link to comment
Share on other sites

Cesto puta zglobovi na poluosovinama (i unutarni i vanjski) znaju jednostavno "presusiti" - ostanu suhi - mast za podmazivanje se stvrdne i nema vise funkciju, .....ne podmazuje. Naravno, postoji mogucnost i da je negdje u zglobu nastalo ostecenje na povrsini gdje prolaze kuglice (ili rolnice sa iglicastim lezajem). Isto tako, postoji mogucnost da ti se raznitao veliki zupcanik na diferencijalu, ili da se odlomio jedan (ili nekoliko) zubaca na diffu u napravio dar-mar na ostalim zupcima. Za ovo drugo, ispusti ulje iz getribe i pogledaj da li i ma špene (metalne strugotine).

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao iste simptome kad su mi otisle karike :D

sretno

 

karike,bi trebali biti leteći ležajevi,valjda nije to,ma sumnjivo mi je što se to desilo odjednom i to nakon opterečenja motora,ali i prije sam ga ložija po autoputu i to malo duže sa papučicom u podu. budem sutra prvo rastavija poluosovine i provjerija ovo sa zglobovima,oni desni unutarnji mi je uvik baca mast po onoj zaštitnoj plastici,moguće da je osta bez masti.hm i još jedna indicija ,kad sam se vratija u split na leru mi je par puta za cuka,šta nikad nije.

Link to comment
Share on other sites

ovo sto ti je miki napisao ti je 99%

 

prvo sa zglobovima ili ovo drugo sa getribom?

ako išta znači,kad lagano dodajem gas i ubrzajem ,ništa se ne događa,vozija sam nazad 170 kmh na istom gasu i ništa,ali čim dodam više gasa,kad moment krene,počne vibrirat i trest

Link to comment
Share on other sites

karike,bi trebali biti leteći ležajevi,valjda nije to,ma sumnjivo mi je što se to desilo odjednom i to nakon opterečenja motora,ali i prije sam ga ložija po autoputu i to malo duže sa papučicom u podu. budem sutra prvo rastavija poluosovine i provjerija ovo sa zglobovima,oni desni unutarnji mi je uvik baca mast po onoj zaštitnoj plastici,moguće da je osta bez masti.hm i još jedna indicija ,kad sam se vratija u split na leru mi je par puta za cuka,šta nikad nije.

 

e jebiga... meni se desila slicna stvar, slicni simptomi zbog slicnog uzroka, sad ne mora bit to to.... :huh:

Link to comment
Share on other sites

ček malo da su karike ,ali se to nebi osjetilo i u leru kad bi dava gasa?

 

meni se osjetilo samo pod vecim opterecenjem... na normalnoj voznji nista.

i onda kad je motor skroz prdnuo, izgubia kompresiju smo ga rastavili i ustanovili da je sve krenulo od karike

Edited by obie
Link to comment
Share on other sites

iskreno ,nije mi neka trta tih karika,auto je na 140000 km ,neće škoditi prominiti ih.sve novo je bolje od starog,više me brine zašto su otišle(ako su otišle) ,opet mi smrdi na jednomaseni,olakšani zamajac,ali opet sa teškim zamajcem i sile su veće.ma neću sad razzbijati glavu idem čitati mister no-a,kako on udara piper nogom ,tako ću ja i leona,mamicu mu ,više mi je dopizdilo visit ispod njega,ali posli je gušt i stisnit ga,jebiga

Link to comment
Share on other sites

Kaj mu ne bi bili neki problemi sa trošenjem i pritiskom ulja da su ošle karike? Meni su na Alfi ošle karike pa je padao pritisak ulja kad se motor zagrijao i trošio je litru na 400km.. :D

 

karike i pritisak ulja nemaju poveznicu

 

na alfi je pritisak ulja vezan za druge stvari :)

 

 

a otkat ti alfu imas?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...