Jump to content

ugradnja klime u clio 2 ph1


Recommended Posts

trenutno vozim clia 1.2 iz 2001. godine koji je zadnjih 10 g. vozija moj otac... kupljen je nov, nikad nije taknut, napravljen je servis, ima nove gume, troši nešto sitno - ukratko milina za od točke A do točke B.... jedino me jebe šta nema klimu i mislim se šta poduzet do lita po tom pitanju...

 

s obzirom da je auto stvarno odličan, razmišljam o ugradnji klime... imali to smisla? koliko je kompliciran taj posa i koliko se cijeni?? kakve su cijene tih polovnih klima? šta sve triba? ajmo, bilo kakve informacije su dobrodošle:thumbsup:

 

imali uopće netko ko bi to radija?? ne bi bija problem ni doći u zg... :)

 

btw, opciju prodaje ovog i kupnju auta sa klimom za sad ne razmatram jer mi se stvarno ne da tražit drugi auto, a i sumnjan da ću naletit na neki dobar...

 

 

nadam se da neman niti jednu gramatičku grešku...hahahahaa

Link to comment
Share on other sites

Treba ti kompresor, kondenzator, vjerojatno i hladnjak, isparivač, sve cijevi, motor ventilatora (vjerojatno), instalacija...

 

Nešto sam sigurno i zaboravio... Posla ima za nekoga tko to ne radi stalno nekih 3-5 dana. A cijena, opće nemam ideje. Polovnu klimu možeš nać za nekih 350 eura. Valjda. I koliko će te ruke koštat, stvarno nemam ideju.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je tu posla puno više od 150 eura.

 

I imaš gramatičkih pogrešaka u prvom postu više od deset. Bez zezancije :D.

 

znam, namjerno sam ih napravija i namjerno se zezam na svoj račun:thumbsup:

read this http://www.myhraweb.com/showpost.php?p=671415&postcount=303

 

 

što se posla oko klime tiče... koliko onda po tebi to vridi? 250-300€?

Link to comment
Share on other sites

znači oko 500€? nije loše, mislija san da bi čak i više bilo sve skupa... jel taj cili posal baš veliko kemijanje ili je plug and play??

 

znate li koga da bi ima volje to radit uopće?

 

da je plug and play, imao bi vise nakadno ugradjenih klima na ovom forumu nego turbo konverzija :thumbsup:

 

prvo moras naci donora. onda to treba netko i skinut. dalje ti je pitanje u kakvom u stanju dijelovi i da li je sve ispravno (susioni filter, razne gumice).

onda moras rastavit pola svog auta, armatura ide van. kad sve spojis (a spajanje nije kao instalacija xenona na puntu, kod mene je bilo 12m zica i 4 releja), onda ce te jebat neki presostat...

pa punjenje i uv boja, i zapalis najvecu svijecu ako radi sve iz prve.

 

ima pun q posla, mozda ce ti falit i ulja u kompresoru, mozda ce ispast da je kiler klime los (to ti je novi kiler + 300kn punjenje), mozda neki lajtung pusta.. zajebano do bola.. najgore je sto imas xx stavki koje kostaju 50-500kn, i bas te moze pogodit da su ti ovih par najskupljih u qurcu.

 

nek se javi onaj koji ima sve dijelove, ruke i znanja da dodjes nakon tjedan dana i stisnes gumb, da klima radi, a da sve izadje ispod 600-700E..

 

gec od alfe ti to moze odradit, covjek je nevjerojatno brz

 

da te ne obezhrabrim, neopisiv je osjecaj u autu kojeg znas u dusu imat a/c gumb i vozit se zatvorenim prozorima ;);)

Edited by malawi
Link to comment
Share on other sites

Sam ti mugu rec izdrzi bez klime, prevelika zaje*ancija... Slupo sam clio 1.6 16V i raskopo ga u dijelove kako bi ga prodao za neku normalnu cifru, auto nije imao klimu... nađi obvezno sve sa jednog auta, nemoj sa više... jer ko zna sta ti sve fali...

 

I imas motor 1.2??? koliko ti je taj motor jak za tu klimu pogonit?

Meni se na 140ks osjeti upaljena klima na dizlu.... i na audiju od 101ks se osjeti bolesno...

 

Mogu ti rec da sam mislio da clio necu nikad prebolit, a sad se nebi na njega nikad vratio... znao sam auto ko svoj dzep, i sve vise manje sam napravio na njemu... cak gledo isti takav da kupim iste boje...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...