Jump to content

LPG - smanjen kapacitet spremnika


Recommended Posts

Imam lpg tank umjesto rezervne gume. Dok je bio nov (prije cca 10god), stalo je cca 38lit plina.

 

Prije cca godinu dana se kapacitet smanjio i zaprimao je 35litara, a sad stane samo 30-31lit. Bez obzira na kojoj plinskoj stanici tocio.

 

Pretpostavljam da je neki kvar sa plovkom ili sto vec bilo zaduzeno za zatvaranje spremnika kad se plin utace.

 

Jel se moze ovaj problem rijesiti nekom jeftinijom metodom ili zahtjeva neke skuplje zahvate (poput npr zamjene spremnika) ?

 

(Nije u principu neki problem, osim sto cesce moram na pumpu)

Link to comment
Share on other sites

Imas u tanku jedan plovak koji zatvori ventil kada dode do odredene razine(ako je ispravno na 80% kapaciteta boce). Uglavnom taj plovak izbaci, s vezicom zavezi u krajni polozaj i imat ces puni kapacitet boce.

 

Znaci ono sto moras napraviti, sprazniti plin do kraja, otvoriti bocu(obicno 8-10 serafa, 10 kljuc), strgati jedan dio, vezica i vratiti sve.

Link to comment
Share on other sites

meni boca 40 litara, ja uredno ulijem 42-43 litre :D:D:P

 

meni u firminoj lancii cca 90, ne sicam se vise, al sam max 85 litara...

 

Ovo me podsjeća na ženinog oca koji kad god ide put Imotskog nalije gorivo na nekoj gore pumpi, jer mu oni znaju natočiti da stane 5-6 litara više nego na bilo kojoj drugoj pumpi :rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

jedino ono sto mene muci da redovito mogu natociti 65-66 litara u 64 litarnu bocu.

To me nekako buni, a svi mi objasnjavaju da je vani hladno pa je tekucina gusca. Ali nikako mi nije jasno kako gustoca utjece na volumen.

 

meni boca 40 litara, ja uredno ulijem 42-43 litre :D:D:P

 

to vam ostane u cijevi :P

 

nemre stradat sigurnosni ventil od prevelikom pritiska?

Link to comment
Share on other sites

varaju uredaji na odredenim pumpama.

 

 

omw u vz vara. u 3 godine nikad nisam tankao vise od 47l, po cjeloj hrv.

tu sam uspio utankat 53l i jos je islo(pa sam stao jer mi postalo sumljivo) a napravio isti broj km.

 

takoder nedavno napunio dan ranije puni tank, napravio 100km i isao na omwu tankat da mi ovjere za tehnicki zutu knjizicu , stao sam na 15l jer nemgouce da mi auto trosi 15 l na 100km da ga jebes.

 

varaju gadno, slejdeci put dok tankam izna 50l kod njih tankam dok ne stane a onda zovem inspekciju i ne mislim platit.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...