Jump to content

Bilstein - Autohrvatska?


Kevin

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

trkaci ovjesi za asfalt su uvijek pretvrdi za svakodnevnu voznju i obratno, nema tu kompromisa , ali i hrpa nasih trkacih auta uopce nema ovjese nego stange, sto je ogromna pogreska

 

ovjes je u funkcija gume i ne moze se generalizirati, inace opet topla voda

Link to comment
Share on other sites

Oprostite, ako ste se vozili pred reli sv.nedelja, onda ste se vozili na gravel mekanom ovjesu koji sa tarmac gpN nema nikakve veze, osim imena.

 

A zn da je tome tako jer sam kod lonca uoci relija vidio sve ovjese od sebalja, cibeja i njega na podu radione!!!!!!

Edited by Hic
Link to comment
Share on other sites

Oprostite, ako ste se vozili pred reli sv.nedelja, onda ste se vozili na gravel mekanom ovjesu koji sa tarmac gpN nema nikakve veze, osim imena.

 

A zn da je tome tako jer sam kod lonca uoci relija vidio sve ovjese od sebalja, cibeja i njega na podu radione!!!!!!

 

Hebote, Hic, daj oladi malo...nemam pojma na cemu sam vozen, samo sam napisao da ovjes nije uopce tako tvrd kao sto sam mislio da ce bit. ;)

 

U tih 5min sta sam imao priliku se vozit s njim. Ta izjava je ujedno i trebala znaciti da nisam neka referenca.

 

Vozio me u Dugom selu.

Link to comment
Share on other sites

evo budem probao dogovorit, ako je tko zainteresiran za posjet tvornici OSRAVA, oni proizvode svoj ovijes kompletno rucno, pa ako nekoga to zanima pa da se organizira posjet, a ako nekog zanima ovijes moze ici odmah sa autom i oni mu tam naprave ovijes bas po njegovom autu, a to sumnjam da je opcija kod drugih proizvodaca :)

 

i sto je jos dobro kod osrava konstruiran je tako da se moze vrlo lako reparirat i za male novce opet imate nove gewinde.

 

eto ako ima zainteresiranih za neki grupni posjet tvornici, da bi ljudi htjeli vidjet kako se rucno rade sportski ovijesi iz nule, mogu probat dogovorit izlet.

Edited by KA2001MR
Link to comment
Share on other sites

Oprostite, ako ste se vozili pred reli sv.nedelja, onda ste se vozili na gravel mekanom ovjesu koji sa tarmac gpN nema nikakve veze, osim imena.

 

A zn da je tome tako jer sam kod lonca uoci relija vidio sve ovjese od sebalja, cibeja i njega na podu radione!!!!!!

 

Cijelo vrijeme pricam o asfaltu, nikakav makadam, snijeg ili bilo sto drugo, samo obicna cesta...

 

 

Evo linka ND4sPD

 

Pa neka si ljudi sami zakljuce:

 

http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=268574

 

Posteno :thumbsup: Cinjenica je da su masovno prolupali a par ih je i puklo...

 

evo sto mene zabrinjava kod gewindi kad sm vec kod MLR-a i evolutionm.net-a;

 

ja neznam koji quracc ti vozaci rade s micekima al ovo nebi smjelo pucat sam tak...

 

Tein je imao redizajn, sad su valjda bolji... Isto tako moze puknuti i kw, bilstein i drugi, ne znam sto rade, odu na rally pa skoce 10 metara sa 160 na sat, za to sluze profi ovjesi koje smo nabrojali i koji idu na reparaciju svakih xxx kilometara

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

evo budem probao dogovorit, ako je tko zainteresiran za posjet tvornici OSRAVA, oni proizvode svoj ovijes kompletno rucno, pa ako nekoga to zanima pa da se organizira posjet, a ako nekog zanima ovijes moze ici odmah sa autom i oni mu tam naprave ovijes bas po njegovom autu, a to sumnjam da je opcija kod drugih proizvodaca :)

 

i sto je jos dobro kod osrava konstruiran je tako da se moze vrlo lako reparirat i za male novce opet imate nove gewinde.

 

eto ako ima zainteresiranih za neki grupni posjet tvornici, da bi ljudi htjeli vidjet kako se rucno rade sportski ovijesi iz nule, mogu probat dogovorit izlet.

 

bez x post riga ne mozes nikako napraviti ovjes tocno,i moras znati za koju stazu, vrijeme i gume tak da mani se suludih obecanja

 

svi proizvodjaci ti nude mogucnost dolaska kod njih i radjenja samo za tvoje oci, uz adekvatnu cijenu

 

 

 

ovo puknuce uprighta je nekakva tehnolosko-konstrukcijska pogreska, ta stijenka je dovoljna s pravim materijalom i tehnologijom

Link to comment
Share on other sites

znas i sam da dosta ljudi koji tuniraju auto da dodaju ili oduzimaju neke stvari na orginalnom autu i da se mijenja tezina doticnog i da svaki ovjes koji ce uzet od nekog proizvodaca da je raden po orginalnim podacima otprilike....

 

uglavnom moguce je ovjes i testirat i svasta nesto, a s obzirom da nije daleko i da se radi o rucnom radu smatram da bi bilo interesantno proc pogledat i informirat se, naucit nesto i tako.

 

samo prijedlog, ako nikoga ne zanima uopce nije problem.

Link to comment
Share on other sites

Cijelo vrijeme pricam o asfaltu, nikakav makadam, snijeg ili bilo sto drugo, samo obicna cesta...

Posteno :thumbsup: Cinjenica je da su masovno prolupali a par ih je i puklo...

Tein je imao redizajn, sad su valjda bolji... Isto tako moze puknuti i kw, bilstein i drugi, ne znam sto rade, odu na rally pa skoce 10 metara sa 160 na sat, za to sluze profi ovjesi koje smo nabrojali i koji idu na reparaciju svakih xxx kilometara

 

 

Tein se radi u istoj jebenoj tvornici kao i BC. (U BC-ijevoj)

 

Ne reklamiram BC kao najbolji ovjes na svijetu, nego BEST BANG FOR THE BUCK.

 

Znaci za neku normalnu cijenu dobije se odlicna protuvrijednost.

 

Ako se procita SVIH 558 postova iz linka, onda se vidi da je jedini problem bio lupanje iz straznjih amortizera, radi dizajna opruge i top mounta.

Kod nekih je nova opruga i serijski topmount rijesio problem (kao i kod svih subaruovaca btw), dok su se neki nastavili zaliti.

Gledajuci na to da je prodano vise stotina ovjesa, tih PAR ljudi (ma neka je i 20), imaju "pravo" biti nezadovoljni i traziti dlaku u jajetu.

 

Da su kupili OHLINS koji preradjuje Mark SHead i riknuli 3000gbp za njega, sutili bi i bili zadovoljni (uopce ne dvojim da je OHLINS BOLJI ZA 1074629 puta), ali kupili su amortizere za 1000€ i DEFINITIVNO ne mogu ocekivati kvalitetu i karakteristike amortizera za 4000€.

 

ALI u tih 558 postova krije se i par ljudi koji su imali Tein, BC, Ohlins, hotbits itd, i osim EXE tc-a, OHLINSA, BC im je bio najbolji ovjes koji su imali, bez obzira na ime i cijenu. Znaci, neki kurac ipak vrijedi, i to vise nego bi se ocekivalo za danu cijenu.

 

AKo zelite, ja cu tu linkati i te postove zadovoljnih, kao i postove sa NASIOC-a.

 

Jer uglavnom seru nezadovoljni, a zadovoljni sute i voze. Sto je i njihovo pravo.

Link to comment
Share on other sites

I na kraju krajeva, http://www.thperformance.hr/proizvod/rm-serija

 

tu mozete vidjeti slike MItsubishi EVO ovjesa, koji je stigao za evaca, kao i RM toyote T23, kao i ER toyote st185 (koji je napravljen samo za nju i kao testni poslan u Hr).

 

Pa ako ce imati probleme budemo rjesavali, a ako nece valjati, necemo ni prodavati. Dapace, stavicemo ga na listu sa D2, K-Sportom itd itd...

 

 

A ako netko zeli potrositi OZBILJAN novac, lako dodje do moje firme i pogleda kako izgleda profesionalni 5way DMS od 50mm, za tričavih 15000€.

 

Dominik, aj skoci do mene da ti ga pokazem, ceka samo tebe :D

Link to comment
Share on other sites

evo sto mene zabrinjava kod gewindi kad sm vec kod MLR-a i evolutionm.net-a;

 

 

 

 

Kevinče,

 

nacin voznje i posjet stazama, te voznja preko pasica su nesto sto ti vjerojatni nikad pa ni priblizno neces napraviti ( u usporedbi sa ovim vozacima).

 

Ti vozis penzionerski, dok ovi decki voze auto kao da su ga ukrali, ne stedeci ga ni NAJMANJE, jer je on tu da oni voze njega, a ne on njih ;)

 

Zato, ne beri brige, jer tvoj evo nikada nece vidjeti takvu bezobzirnu upotrebu na stazi i cesti poput njihovih, jer mislim da bi ti nakon takve voznje zapalio 1276539753 svijecu na kameniti vratima za svoju micicu.

 

A da se sve raspadne, raspadne se. Pa i ovjes od 10000€.

 

 

 

A da ne bi bilo zabune, OHLINS, DMS, Reiger, EXE-TC, sve ih se treba jednom ili dvaput u sezoni servisirati. Jel to znate? A to vas po ovjesu kosta izmedju 400 i 1500€, ovisi sto treba zamjeniti.

 

Vec vidim thread na myhrawebu:

 

PICKE IZ SVEDSKE! DAO 10000€, A SAD MORAM SERVISIRAT SVAKIH 1000km ZA DODATNIH 1000€ po setu. KURVE, PREVARANTI BLA BLA BLA BLA:....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Evo par slicica ovjesa i ovjesa:

 

Bilstein PSS9 (sa svim podesavanjima) i DMS 5way. Razlika: 10 000€ (RAZLIKA).

 

Kao sto vidite, imamo mi u ponudi sve, samo je question of money tko ce sto izabrati.

 

zmmv5t.jpg

1xks7.jpg

1449si.jpg

20us85k.jpg

8ytkx2.jpg

2daawbp.jpg

24fgvhc.jpg

2qis94w.jpg

ibbfh2.jpg

Edited by Hic
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...