Jump to content

DPF filter


Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

 

2. Balkan - skineš ga dole, nasipaš ga punog Ivasola, ostaviš preko noći da ga dobro izgrize, drugi dan ispereš par puta u vodi dobro i ostaviš opet preko noći da se dobro osuši. Drugi dan povariš na auto, napraviš regeneraciju nakon što izbrišeš grešku s kompa u autu i voziš dalje :thumbsup:

 

Jel problem to ispiranje ako su DPF i katalizator u istom kucistu?

Mislim dal moze stetiti katalizatoru?

Link to comment
Share on other sites

kak je već rečeno...

DPF pročišava ECU povremeno u određenim uvejtima rada motra

ako regularna regeneracija nije dovoljna postoji prisilna koja se radi preko testera

što se tiče skidanja DPFa to ovisi o modelu ECUa...negjde se može samo skinut,negdje se moraju napravit mehaničke prevare prema ECUu a negdje se može i SWski

Link to comment
Share on other sites

vidio sam to.

a na skidanje sam mislio da radite zbog čipovanja čipoteke i protočnosti sporcke spulje ee

zato mi nije jasno bilo to sve.

znači skidanje jer ako se zaštopa može bit sranje? a i novi košta brutalno..?

Link to comment
Share on other sites

okej, možda sam se krivo izrazio.

što je točno DPF?

zašto ga skidati?

 

Dizel Particolar Filter...današnja vozila pored redovnih katova imaju te filtere koji dodatno odvajau čestice čadži kako bi motori zadovoljili uvjete današnjih eco normi

 

jedan izvađeni

53446650.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

vidio sam to.

a na skidanje sam mislio da radite zbog čipovanja čipoteke i protočnosti sporcke spulje ee

zato mi nije jasno bilo to sve.

znači skidanje jer ako se zaštopa može bit sranje? a i novi košta brutalno..?

 

svaki kat ili DPF je određeni čep na ispuhu (metaforički rečeno) ..kod seriskih auti ih nema smisla skidat osim ak nemaju x stotina tisuća km pa su jednostavno dotrajali i rade određene probleme

kod čipanja auta pojačava se zadimnjenje koje onda brže štopa filtere i može doč do začepljenja filtera koje regularnom regeneracijom se nemože očistit nego se mora ič na prislinu a u među vremenu ECU auto obično baca u safety mode...kako bi se izbjegli takvi problemi preporuča se skinut DPF dole

naravno skidanjem DPF i katova se poboljšava protočnost ispušnog sistema koje uvelike pogoduje modificiranim autima što se tiče snage

Link to comment
Share on other sites

kod čipanja auta pojačava se zadimnjenje koje onda brže štopa filtere i može doč do začepljenja filtera koje regularnom regeneracijom se nemože očistit nego se mora ič na prislinu a u među vremenu ECU auto obično baca u safety mode...

 

jer debilceki cipaju, za 200kn.

 

pravi cip na koji se potrosi vise sati posla NE UZROKUJE takve probleme, te kosta vise novaca.

Zato nemas glavobolje.

Link to comment
Share on other sites

jer debilceki cipaju, za 200kn.

 

pravi cip na koji se potrosi vise sati posla NE UZROKUJE takve probleme, te kosta vise novaca.

Zato nemas glavobolje.

 

DPFovi rade probleme i na seriskim autima (loša nafta,neispravan rad EGra,raštelani injektori,prejaki tlak goriva,...) ne samo čipanim tak da je bolje da se skine a i osjeti razlika u snazi kad ga nema

točno je što kažeš ali uvjek ima onih: ma ja bi sam 5% više od nekog drugog i onda je preporučljivo ga skinut

međutim ima tu i drugi problem a to su regenracije...ako se ne napravi nešto u ECUu po pitanju DPFa i tih regenracija, bez obzira što ga nema gore ECU i dalje pali regenracije i to dosta češče kad ej auto čipan pa se onda dost poveča potrošnja i što više elemenata skidaš sa ispuha (katovi i DPF) auto počinje jače dimit kod tih regenracija (dim je izražajniji)

Link to comment
Share on other sites

DPFovi rade probleme i na seriskim autima (loša nafta,neispravan rad EGra,raštelani injektori,prejaki tlak goriva,...) ne samo čipanim tak da je bolje da se skine a i osjeti razlika u snazi kad ga nema

točno je što kažeš ali uvjek ima onih: ma ja bi sam 5% više od nekog drugog i onda je preporučljivo ga skinut

međutim ima tu i drugi problem a to su regenracije...ako se ne napravi nešto u ECUu po pitanju DPFa i tih regenracija, bez obzira što ga nema gore ECU i dalje pali regenracije i to dosta češče kad ej auto čipan pa se onda dost poveča potrošnja i što više elemenata skidaš sa ispuha (katovi i DPF) auto počinje jače dimit kod tih regenracija (dim je izražajniji)

 

moze se dapace, PRODUZITI vrijeme izmedju intervala, a i ispraviti sve sto si naveo (tlak, injektori, egr), ali to treba platiti.

 

 

Naime, nije isto klincu za 250€ podignuti kolicinu goriva, torque limiter i boost pa neka juri, i napraviti MAPU od nule, naci sve mape koje reguliraju sve navedeno te isprobati jel radi.

 

Ja za to uzmem bez jebemti 1300€, ali auto ide, ne dimi i nema nikakve probleme. ALI TO KOSTA NOVACA.

 

A ne regularan cip, pa kaj bu-.---bu-.

Link to comment
Share on other sites

2seb: ovo je slika kod tebe u radioni? vi ste vec to radili? skidali DPF i "brikali"?

 

jel imam ja na ibizi uopce DPF? :lol:

pitanje sam postavio zbog golfV TDI DSG. Ne pale se nikakve lampise, al komp ocitava gresku DPF filtera :)

 

da ja sam to radio na x auti ali samo na Fiat grupi tako da za ostale marke auti mi je malo strano

ima tu dečki koji bolje kuže te druge marke pa se možda uključe

Link to comment
Share on other sites

moze se dapace, PRODUZITI vrijeme izmedju intervala, a i ispraviti sve sto si naveo (tlak, injektori, egr), ali to treba platiti.

 

 

Naime, nije isto klincu za 250€ podignuti kolicinu goriva, torque limiter i boost pa neka juri, i napraviti MAPU od nule, naci sve mape koje reguliraju sve navedeno te isprobati jel radi.

 

Ja za to uzmem bez jebemti 1300€, ali auto ide, ne dimi i nema nikakve probleme. ALI TO KOSTA NOVACA.

 

A ne regularan cip, pa kaj bu-.---bu-.

 

ISTINA !!!! sam to ljudi ne kuže a opet kaka je situacija u našoj jebenoj državi svi idu onom linijom: ma joj daj da je što jeftinije i valjd bu radilo bez problema...jbga i ja odradim za 250 eura ali sam jako nježan u svemu tome pa nemam problema osim sa svojim autom di malo pretjerujem ali opet sad radi ok :D

Link to comment
Share on other sites

jasno, koliko para toliko muzike.

 

Radili smo par auti, kojima je NEMOGUCE sjebati DPF, pa smo to omogucili i naplatili. A auti su i dobili konje i sve ok. Ali kako kazem, KOSTA NOVACA i ne radim djabe nikom.

nemožeš ga uništit ali ak nešto nije dobro složeno može se zaštopat pa jebe sa safety mode-om

 

 

tak i treba :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Na tom motoru zna biti problema sa senzorom diferencijalnog tlaka, možda ima nova verzija softwarea procesora motora, te treba napraviti regeneraciju sa VAS-om, uglavnom daj mi broj šasije na PM da provjerim.

 

Nema tvoja Ibiza DPF, da ima već bi ga mijenjao :P

 

2seb: ovo je slika kod tebe u radioni? vi ste vec to radili? skidali DPF i "brikali"?

 

jel imam ja na ibizi uopce DPF? :lol:

pitanje sam postavio zbog golfV TDI DSG. Ne pale se nikakve lampise, al komp ocitava gresku DPF filtera :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...