Jump to content

1.5 dci i loža?


Recommended Posts

reci mi koji je bio "zakljucak" tog ispitivanja ? tko je to narucio ? kako su prosli vlasnici automobila sa popravkom ?

 

Clio 1.5dci onaj najslabiji (65ks ili koliko vec) mi je pred 5k km popapao 6000 kn za pumpu i sve 4 dizne ...

 

a uvijek je bio OMV eurodiesel ... nikada INA, ali stvarno NIKADA ...

 

žalio sam se racunu na bankomatu, podigao lovu i ... sam sebi popisao u usta ...

 

EDIT: ovo se dogodilo na cca 110k km, i prvi sam vlasnik

Edited by AeroSleeper
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Znači, ponavljam pitanje, jedini razlog zašto se na lož ne smije vozit je jer je to neko reko?

 

Nikakve druge razlike nema osim smrada, i čak na analizi je to tvoje praktički isto? Ali dobiješ po prstima ako svoj auto kojeg si platio i za čiju vožnju platiš i regu i spomeničku rentu i naknadu za šume, ne smiješ vozit na lož?

 

Aha. Pa to je super.

Link to comment
Share on other sites

Znači, ponavljam pitanje, jedini razlog zašto se na lož ne smije vozit je jer je to neko reko?

 

Nikakve druge razlike nema osim smrada, i čak na analizi je to tvoje praktički isto? Ali dobiješ po prstima ako svoj auto kojeg si platio i za čiju vožnju platiš i regu i spomeničku rentu i naknadu za šume, ne smiješ vozit na lož?

 

Aha. Pa to je super.

 

Nije nitko rekao nego je zakonom zabranjeno.

 

Prema odredbi članka 22. Zakona o posebnom porezu na naftne derivate – pročišćen tekst ( Narodne novine br. 136/02. i 123/03. ) novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 do 40.000,00 kuna za prekršaj će se kazniti fizička osoba ili pravna osoba - vlasnik motornog vozila, vozila na motorni pogon, plovila ili drugog motora ako ulje za loženje i eurodizel-dizelsko gorivo obojeno plavom bojom koristi kao pogonsko gorivo. Za navedeni prekršaj kaznit će se i odgovorna osoba u pravnoj osobi novčanom kaznom od 2.000,00 do 100.000,00 kuna. Ukoliko se navedeni prekršaj učini ponovno u roku od tri godine, uz novčanu kaznu, može se izreći i zaštitna mjera oduzimanja motornog vozila, vozila na motorni pogon, plovila ili drugog motora kojim je učinjeno takvo djelo.

Link to comment
Share on other sites

Radio sam u INA laboratoriju (Zagreb,Lovinčićeva bb) analizu goriva iz 2 auta 1.5 dci 85ks na kojima je došlo do kvara pumpe i diza (kilometraža je bila ispod 20 000km). Količina sumpora izmjerena u uzorku goriva prema metodi HRN EN ISO 20884 bila je 750 i 430 mg/kg (za Eurodiesel je bila max. dozvoljena 50 mg/kg). Gorivo je bilo "običan" diesel,ložak je ista stvar. Meni je to dovoljna potvrda o utjecaju sumpora u ovakvom gorivu na sistem ubrizgavanja. Sve ostalo su bapske priče i pokvareni telefoni.

Radis mozda kao zandar za garancije? Takve sam najvise volio ubijat u njihovoj igri kad sam radio u ovlastenom servisu kao asistent za garancije... Ovom mom u Ch su svi bli krivi osim madre tvornice...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...