Jump to content

Kako skinuti folije sa stakla?


Recommended Posts

Neki kazu grijat pa onda skidat ali neznam nije mi bas islo jer tak ljepilo ostane na foliji ali u 90% slucajeva nije tak

 

bocna stakla - podrapat foliju dolje, ostane ljepilo, uzet antisilikon natopit na krpu i natopit ljepilo , uzet ovak nesto

strugac-za-staklo.jpg

i ide dolje

 

ZADNJE staklo nemoj nikako sa skalpelom jer odu grijači ;)

 

i naravno pazi na zadnjoj dok trgas foliju jer bolje da ljepilo ostane na staklu nego da grijaci odu sa folijom ;)

 

i onda krpa i trljaj ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mene murja prije par dana zaustavila i odvela na tehnicki i samo sam na tehnickom posudio onaj njihov skalpel i skinuo ih sam za 10min pred murjom... Suvozacevu stranu uspio u komadu skinut za pola minute, a vozaceva mi se trgala stalno pa je trajalo malo, mrvicu ljepila ostalo ali odveo auto na pranje i sve rijeseno...

 

Folije su od 3M-a i bile su na autu oko 4 godine...

Link to comment
Share on other sites

Kakvu si foliju imao; baš upadljivo crnu ili najsvijetliju moguću? Da li su te smao i isključivo zbog toga zaustavili/isključiti iz prometa ili je to bio bonus?

 

Ma supak neki od murjaka zapeo bas za mene i kad god me vidi u gradu, makar u suprotnom smjeru, okrece se i zamnom...

 

Nisam nis drugo imao osim folije, tako da su me iskljucivo zbog toga...

 

Imao sam onu srednjunvarijantu... Jednostavno se ne isplati to vise imat jer naletit ces na probleme prije ili poslje... Jos sam dobio prijavu ja kao vozac, ja kao odgovorna osoba u firmi jer mi je auto na firmu i peder supcinski mi je piso prijavu na firmu di je kazna od 5-15tkn...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uredno 4 godine se vozio s njima , i nikad nitko da je pitao za stakla (čak ni policija prilikom zaustavljanja,na granici i sl.) Jućer došao da "izvidim" situaciju za tehnički,kaže kolega da folije moraju dolje od 1.1. Neče se više s tim zajebavat baš radi policije. U principu to je jedina stavka koja je ostala na autu kao ilegalna , a kolega mi je javio za 50 kuna neki lik ih skida dolje..

Link to comment
Share on other sites

Ma supak neki od murjaka zapeo bas za mene i kad god me vidi u gradu, makar u suprotnom smjeru, okrece se i zamnom...

 

Nisam nis drugo imao osim folije, tako da su me iskljucivo zbog toga...

 

Imao sam onu srednjunvarijantu... Jednostavno se ne isplati to vise imat jer naletit ces na probleme prije ili poslje... Jos sam dobio prijavu ja kao vozac, ja kao odgovorna osoba u firmi jer mi je auto na firmu i peder supcinski mi je piso prijavu na firmu di je kazna od 5-15tkn...

 

3M nema najsvijetliju, ili prozirnu.

 

SKida se kako je objašnjeno, no sa ljepilom zna biti problema, bilo tko da ima probleme, neka se javi, ili Freaku ili meni...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
U zadnjih par mjeseci sve zaustavljaju s folijama, ja sam svoje skinuo da nebi bilo problema jer se više ne može izvuć... ali mi je ostalo još ljepila skroz dole na prozoru i do toga nemrem doći, moram sve raskapat..

 

"Gdje" to zaustavljaju?

 

Ja imam zatamnjene šajbe na smartu, brat ima na mondeu.. Niko ništa ne pita, a nije da nas ne zaustave..

Link to comment
Share on other sites

Mene su nedavno zaustavili vozio sam se normalno i zamnom su krenuli s rotirkom LOL, sve mi je bilo ok nikakav prekršaj nisam napravio, samo su rekli da ciljaju na folije :)

 

Isto tako 3 frenda u zadnjih 2 mj su zaustavili i skinuli su im tablice odmah...

 

inaće na svim autima se vozim s folijama na svim staklima od 2005. godine i nikad problema osim na tehničkom :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...