Jump to content

Vječna dilema oko brisača - Valeo ili Bosch "aero/silencio brisači"


Recommended Posts

Eto, jučer sam bio pravi mali balkanac i oko 22h kad sam došao kući išao sam pogledati kako promijeniti gumicu na brisaču. Gledam malo mehanizam i vidim da se treba pogurati prema dolje. Gurnem i prokleti osigurač pukne. Sad definitivno idem po cijeli komplet. :(

 

Naručio sam Valeo extreme silencio.

Link to comment
Share on other sites

ja sam do sada isprobao valjda sve brisace na trzistu kaj postoje.. BOSCH jeo ok. Valeo smece, aero twin mi nije htio brisat jedan komad stakla na suvozacevoj strani , Kaufland brisac od 13kn je bolji od valea.. oto, pa ti budi pametan..

Link to comment
Share on other sites

Bas idem danas po nove brisace, neznqm dal da uzmem ove aero po centrima za 40kn/kom jer takve imam na pugu i dobri su, ili da potrazim te champion aero sto govorite da su ok, neznam jel ih ima u ri igdje. Tako do cca 100kn bi dao za par jer sad vidim da su ovi prosli gotovi a tko zna kad ih je mjenjao prosli vlasnik...

Link to comment
Share on other sites

Imao zamjenske aero i Valeo i Bosch. Valeo je dosta brzo počeo ostavljat crte, makar je bilo proljeće (ne skidam ni led ni mušice sa brisačima).

Gledao zamijenit same gumice i kurac, nemože se...

 

Uzeo Bosch na kojem se mogu mijenjat gumice, ali kratko nakon toga napravio upgrade na original aero (ruke i metlice).

 

Moja preporuka Bosch, ako zbog ničeg drugog, onda zbog tog jer se mogu samo gumice zamijenit. :thumbsup:

 

A ove swissint gumice nemojte uzimat jer su drugačije on originalnih tj. više su tak da se znaju "lomiti" kod promjene smjera brisanja i ostavljat tu trag.

 

U PIA-i su original Bosch gumice sa dva čepa za brisače (oni dreki na krajevima) oko 50kn. Dovoljno su dugačke za bilo koji normalni brisač, a ostatak se samo odreže (isto ko kod swissinta) tako da samo to stavljam sad kad trebam mijenjat.

Link to comment
Share on other sites

ma svi pričamo o brisačima ,a nitko o glavnom problemu,a to je staklo.gumice idu kvragu jer je staklo prljavo,odnosno uhvati se mala nečistoća,koja sjebe gumicu,probajte pratiti prstom trag koji ostavlja brisač ,sigurno će te osjetiti na nekom mjestu ,pod prstom, malu nakupinu

Link to comment
Share on other sites

Bas idem danas po nove brisace, neznqm dal da uzmem ove aero po centrima za 40kn/kom jer takve imam na pugu i dobri su, ili da potrazim te champion aero sto govorite da su ok, neznam jel ih ima u ri igdje. Tako do cca 100kn bi dao za par jer sad vidim da su ovi prosli gotovi a tko zna kad ih je mjenjao prosli vlasnik...

 

za zimske uvjete bolje kupi klasične metalne one brisače, a ne aero,

 

ja sam aero skinuo sad zimi jer mi slabo brišu, a i uz rubove se pri većim brzinama odvajaju i uopće onda ne brižu :doh:

 

uzeo Bosch Eco 76kn par, i divota.

Link to comment
Share on other sites

Savskom prema Savi, pa skreneš odmah poslije Vjesnika desno prema Knežiji, i imaš prije onog nadvožnjaka od vlaka desno neki auto servis i prodaju dijelova.

 

tamo :)

 

slučajno sma tamo uzeo, čini mi se da sam vidio i u Intersparu te iste Bosch Eco za te novce.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...