Jump to content

Redovni/izvanredni servis/popravak na svom autu radim...


Kiki B

Redovni/izvanredni servis/popravak na svom autu radim kako?  

69 members have voted

  1. 1. Redovni/izvanredni servis/popravak na svom autu radim kako?

    • ovlašteni servis
    • originalni dijelovi
    • zamjenski dijelovi
    • rabljeni originalni dijelovi


Recommended Posts

kako za šta

obično u servisu daju godinu dana garanciju na ugrađene dijelove. ako je neko sranje od senzora koji zna riknuti, ovlašteni, ako su pakne ili remen sam ili kod fušara, treba vidjeti koje djelove nudi ovlašteni pa ih nabaviti sa strane da ne plaćaš naljepnicu

Link to comment
Share on other sites

Na svom Leonu redovni servis od prvog dana u ovlastenom. Oni mi izmjene sta treba svakih 10-12 000...ulje, filtere, i tako neke stvari sta idu po planu i sta treba....

 

Dok npr balans stangu od S3, selene od TT-a, i tako neke OEM dijelove sta sam uzimao,

to sam ugradjivao kod lokalnog kojeg znam. Isto tako narezane diskove, itd...

 

Dok recimo na Bravu napravim sam servis ulje, filteri, diskovi, plocice, ulje u kocnicama,

a peljem mehanicaru na provjeru plina itd, i evo od sada cu ici kod clana foruma Bax-a itd za zamjene remena i tako nekih stvari :D

Link to comment
Share on other sites

kako znat koji su to, kad imaš na desetke zamjenskih proizvođača, i na kraju kako odabrat što uzet, a trgovci su jako pouzdan izvor informacija.

naslušao sam se takvih debilana i gluposti da nije normalno.

 

Kada kupiš/vidiš OEM dio, pogledaj tko je proizvođač i znat ćeš za ubuduće.

Link to comment
Share on other sites

orginal više manje, il "marka"

 

tipa, kvačilo, valeo(mislim ta to i jest orginal na fitaima fire), uljni filter mann il bosch itd....

mjeljal pumpu goriva...bosch

 

zračni mjenjam svakih 5000 pa sam velim da da kaj ima....jedino na brisačima ne šparam, uzmem naljbolje kaj ima jer oni jeftini odu za tjedan dana

 

 

no to je sve potrošni materijal, a ovak mi još niš nije krepalo...

Link to comment
Share on other sites

Kada kupiš/vidiš OEM dio, pogledaj tko je proizvođač i znat ćeš za ubuduće.

 

gdje da ja vidim OEM dio jedino da ga kupim prije, a ionako čak često ni ne piše uopće tko ga radi, a da ne kažem kad zovem u ovlašteni tko je proizvođač - nemaju pojma... to je ORIGINAl ( da, znate firma koja se zove ORIGINAL i pravi samo dijelove za ovlaštene :lol: )

 

a za pojedine stvari ima po 20 i više raznih proizvođača, a trgovci uredno ne znaju ni što je prva ugradnja, ni što je kvalitetnije, a na kraju krajeva, njima ni ne piše tko je proizvođač.. (kad gledaju u svojim popisima artikla) u masu trgovina; pitanje: primjer, čije imate selene? imamo ove za 75kn, i ove za 80kn..

ok, ali tko ih pravi? onda prodavačev mutavi pogled .... i sljedeće, ma to je sve isto, ovaj skuplji je bolje :doh:

onda nakon što ga zadavim da donese kutiju vidim da donese neko smeće kinesko za 80kn, nikad čuo za brand niti ga mogu na netu uopće nać :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...