Jump to content

Simptomi rasutog kvacila?


Recommended Posts

Kuplung mi je bio pri kraju vec par tjedana,normalno je auto kretalo,cak i na uzbrdici,ali je znao tu i tamo zatrzat nekoliko puta prilikom kretanja...

E danas sam dosao do starih guma,malo ih palio,te nakon toga stao,iskljucio ASC,digao okretaje na nekih 3500,pustio kuplung i BOOM! :drink::drink:

Nesto je bublo,i nakon toga auto vise ne moze krenut,ni ista...kuplung pedala se stisce i vraca normalno,u brzine se salta bez zapinjanja,ali kuplunga(tj njegovog efekta) nema.

Ako stavim auto u brzinu,i idem krenut,kad pustim kvacilo,auto se ugasi.

Ako polako pustam kuplung do dijela gdje bi auto bio "na vagi" i krenuo bez gasa,cuje se lagano lupkanje,ali nista se ne dogadja

Auto mogu gurat dok je ugasen i U BRZINI,znaci nista ga ne koci

Legao sam ispod auta,i nista nije puklo,nigdje nikakvo ulje ne curi ni ista takvo

E sad...jel ovi simptomi odgovaraju raznesenom kuplung setu,ili se moram bojat neceg drugog?

Ako igra ulogu,auto je bmw e36 323i

Burnout VS Me - 1:0 Bravo ja! :doh::doh::doh::doh::doh:

 

Samo da napomenem,nisam sad unistavao auto,vadio mu mast i slicno...burnout start je nesto sto sam dosad stoput ucinio,samo nisam odavno,tako da se ne radi o extremima tipa nabijen sat u blokadu i pusten kuplung prenaglo i sl....ako jedno paljenje guma moze unistit e36,onda tu nest ne stima :doh:

Link to comment
Share on other sites

Kad se meni sasuo diff na bijelom isto sam ga mogao gurati u brzini, što je logično..

 

Al onda, s druge strane, nije logično da se ugasi kad pustiš kuplung u brzini.

 

Od kud se čuje lupanje kad ga pustiš "na vagu"? Ispod "ručice mjenjača" di je getriba ili od iza?

 

Malo se zavuci i vidi da nije pukla poluosovina ili kardan (al da je kardan, opet se ne bi trebao ugasit kad pustiš kuplung).

 

A gle šta god da je otišlo nije tak enormno skupo za složit..

Link to comment
Share on other sites

Kad se meni sasuo diff na bijelom isto sam ga mogao gurati u brzini, što je logično..

 

Al onda, s druge strane, nije logično da se ugasi kad pustiš kuplung u brzini.

 

Od kud se čuje lupanje kad ga pustiš "na vagu"? Ispod "ručice mjenjača" di je getriba ili od iza?

 

Malo se zavuci i vidi da nije pukla poluosovina ili kardan (al da je kardan, opet se ne bi trebao ugasit kad pustiš kuplung).

 

A gle šta god da je otišlo nije tak enormno skupo za složit..

 

Moze biti da pukao diff i nesto poletjelo pod zupcanike pa je getriba zablokirana, zato se gasi auto a moze se gurati.

Link to comment
Share on other sites

Odozdo sve izgleda u redu,nema vidljivih ostecenja

A lupkanje na vagi se cuje kao iz motora,ne mozes tocno dokucit

Vukao sam ga sa sajlom do frenda,cijelim putem se sve normalno vrtilo,samo nisam pokusao u brzinu ubacit jbg...

sutra ujutro cu probat dignut zadnji kraj u zark,ubacit u prvu i okrecat oba tocka odjednom,da vidim jel kardan poluosovine mozda...

Link to comment
Share on other sites

e pa u tome iman iskustva od prije 2 dana :D

 

meni se rasula lamela i korpa .. simptomi us bili da mogu šaltat u sve veće brzine ali nikao u niže ... u 1. brzinu sa stisnutim kvačilom auto vozi normalno ko da je u brzini :D nakon rastavljanja vidi se ovo xD

 

170220121366.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jucer se nije radio nista,danas ce se isputit ulje iz diferencijala da se vidi ima li ostataka unutra,provjerit ce se lezajevi i sl...

Svakako,u majstora je sad,popodne ide na dizalicu,pa ce otkrit kvar i javit mi

 

Ja navijam za kvacilo,jer mi je ionako pri kraju i moram ga mjenjat,pa je najveca sansa da je ono riknulo,a i ako jest,jednim udarcem rijesim kvar i zamjenim kvacilo xD

Bude li sto drugo,popravljam kvar i opet ostajem sa kvacilom pri kraju :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...