Jump to content

razrada motora (1.2 TSI, 105 HP)


Recommended Posts

Meni se a4 prvih 5000km ponasao kao da ima 90-100ks... Tek kada je kazaljka presla 5000km onda je auto "prodisao" i isao kako treba. Tako da ocito postoji i neka "zastita" u kompu...

 

Koliko znam 2.0 tdi cak i ima neku zaštitu prvih 3000 pa ni nemaš punu snagu!

Link to comment
Share on other sites

Meni se a4 prvih 5000km ponasao kao da ima 90-100ks... Tek kada je kazaljka presla 5000km onda je auto "prodisao" i isao kako treba. Tako da ocito postoji i neka "zastita" u kompu...

 

ista je stvari isa dci motorima i navodno sa TSI

 

po meni prvih 100km se on razradio koliko je trebao. Dalje moze motor pun gas. Jedino treba pripaziti na kvacilo, kocnice i mjenjac koji ne trpe recimo clutch dump, pun gas u prvoj i slicne pizdarije dok su novi

 

sto se motora tice - ako je gorivo ok, ima ulja, ulje nema puno km, ima rashladne tekucine i sve navedeno je na radnoj temperaturi mozes stalno pun gas i nece nista riknuti. ***napomena - to je jako mali turbo cim on boosta na 1500 okretaja na 1.2 tako da ako vec ides na autoput nemoj dugo pun gas nego svakih par km pusti ga bez gasa pri visokoj brzini da se malo skulira

 

isto tako nakon pun gas autpoputa bez gasa usporiti od 200 do 70-80 i to je dovoljno da se sve ohladi. ja sam pacijent pa tocim auto na autpoputu upaljen ali to je vise problem moje bolesne glave a ne potreba

Link to comment
Share on other sites

nemos zajebati fiziku ;)

samo napraviti da komponente vise trpe

 

pa ako turbo ima vodeno hladjenje, onda ulje ne bi smjelo prelaziti neke vece temp afaik i chra ne bi trebao trpiti stetu.

 

a egt u oem izdanju je takav da nece raditi stetu krilcima.

 

i zato velim, vjerujem da su mislili na to.

Link to comment
Share on other sites

2.0 tdi cr? :confused:

 

pa kad se počeo ugrađivati '03-'04-te, sigurno razvoj nije trajao godinu dana, a cr je tehnologija iz prošlog stoljeća samo što je vw kasnio s korištenjem istog (alfa '97-me u 156-ici), kao što uostalom kasni s većinom "novosti". a šta misliš da su blok i klipovi razvijeni nekim tehnologijama koje je terminator donio iz budućnosti :)

 

ja mislim da bi svaki motor trebalo u početku pripaziti, ali te fore da ga moraš voziti 1000 km do 3000 rpm zbog duljeg trajanja karika u budućnosti su uzaludne ako ga od 1001 do 100.000 km misliš klati na 7000 rpm, počneš odmah :D

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...