Jump to content

Postavljanje itb-a?


Recommended Posts

Imam par pitanja za postavljanje itb-a

 

Di je bolje postavit injektore, na itb-ima koji su cca 10cm od glave

il nastaro mjesto u glavi?

 

Dali spojit motoric lera ili ne i, ako da kako?

 

Crijevo vakuuma za kocnice di najbolje spojit (dal radit vakuum rezervar i, ako da kako velik?)

 

Sjetit cu se vjerojatno jos neceg kasnije pa napisem

Link to comment
Share on other sites

nisi napisao na koji motor i ECU spajas ITB? da li ima MAF pa ces raditi kolektor ili sta?

ja sam stavljao hayabusa itb na 2.0 16V i iskoristio sam stock prihvat usisne grane sa utorima za injektore (zadrzao isti kut) i ostavio fuel rail.

posto sam stavio MS nisam imao MAF.ventil lera sam spojio sa 4 vakuumske cjevcice koje idu sa svakoga ITB elementa izmedju ventila i klapne u jedan i iz toga u ventil lera (steper motoric).a za kocnice sam imao vakuum pumpu.

a za injektore...ako imas "giljotina" itb,vidio sam jednog gte kadju sa injektorima iznad klapne (ko F1 ;) ) ... ako su obicne klapnice,onda zadrzi isti kut injektora u odnosu na usisni ventil.

Link to comment
Share on other sites

Stavljam na hyundai 2.0 16v itb-e od gsxr 750

Itb-i imaju rupe za injektore za koje sam napravio pikse za zatvorit, a na stock usisnoj koju cu iskoristit imam prihvate za injektore.

Imam map na std elektronici i za pocetak ce ic smt6 piggyback na kojem voze svi slozeni hyundai kod nas.

Prvo cu probat na std elektronici i pogledat smjesu jer sam malo na knap s lovom za elektroniku pa da se bar mogu vozit mjesec dva dok ne skupim lovu..

 

Za kocnice sam nasao da se moze stavit vakuum spremnik i cim je on veci to je jaci vakuum za kocnice.

 

Tcode daj mi posalji cijenu na pm :)

Link to comment
Share on other sites

Injektore postavljas u poziciju ovisno sto zelis. Dali zelis (mirniji ler i bolje primanje gasa) ili jaci motor.

Idealno resenje je s 8 injektora s elektronikom koja to podrzava kak treba(taj tvoj pigyback ne).

A za vakume. Sve spojis skupa u jednu posudu i tu stavis motorcic ler gasa ako zelis to napraviti kak treba.

Sada, ako imas malo jace bregaste, taj podtlak ti nece biti dosta za kocnice, pa ce ti trebati dodatna pumpa. Ako imas std bregaste, taj podtlak ce ti biti dovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Probat cu onda sve u jednu posudu. Napravio sam jednu od inox cijefi fi 60, 120mm dugacka i zatvoreni krajevi. Dal je dosta velika il?

Itb-e sam rasirio na jednak razmak kao std prihvat pa mi nije problem injektore i rail premjestit kasnije i isprobat kako se ponasa

 

Bregaste su std, i jako slabe :D

Usisnu mozda stavim od 1.8 koja ima 0.5 mm veci lift i malo duze drzi otvorene ventile.

Link to comment
Share on other sites

Sa svake klapne jedna vakuum cijev u spremnik i onda na servo od kocnica. Isto za ler. Prihvat za ler i kocnice mozes napravit i direkt na svaki cijevi od usisne grane, do glave motora.

 

Original injektori su ti OK. Jer to je cestovni auto, pa ce mirnije radit sa original injektorima na original poziciji.

 

Na kraju treba napravit i neki airbox da mozes stavit filter zraka.

Link to comment
Share on other sites

Svaki itb ima prihvate za cjevcice, al mi se cine malo premali za spojit posudu vakuuma na njih.. Budem na grani napravio malo vece.

 

I di je najbolje spojit map i fpr? Isto u posudu il da njih spojim na ove male prihvate?

 

Airbox cu napravit od fibera jer je usis iza motora pa da mogu dovest hladan zrak i stavit filter

Link to comment
Share on other sites

Hm, neznam kolko je pametno mapirati na map senzor s itb-im. Ako imas losu bregastu onda se itb neces nist dobiti. Ako imas dobru bregastu tako da dobijes snagu s itb-ima onda ce ti map senzor biti skoro beskorisan na nizim okretajima, tj za svaki dan ce biti lose vozljiv.

Link to comment
Share on other sites

Za pocetak ni neidem na vecu snagu kolik idem na to da mi se rasporedi po okretajima i da malo dobijem mozda u visima. Auto se sad vozi kao dizel doslovno. od 2000-4000 ima momenta i ide i onda stane. Orginal grana je katastrofa napraljena, mali volumen itd...

 

Za turbo nemam sad love jer mi treba za druge stvari pa idem pomalo slagat itb-e..

Ako izvucem 170-180 zdravih konja ja sam sretan s ovim...

Link to comment
Share on other sites

FPR ni ne trebas spojit na vakuum. Isto ce radit. U svakom slucaju trebas korigirat mapu goriva. A mozes spojit na iste cijeci ko za MAP.

 

A za MAP povuces iz prihvata za cijevcice na klapnama iz svih cetiri klapna. Inace je dobro slozit neku elektroniku u buducnosti da koristis i MAP i TPS senzor za mapu goriva i paljenja.

Link to comment
Share on other sites

Za pocetak ni neidem na vecu snagu kolik idem na to da mi se rasporedi po okretajima i da malo dobijem mozda u visima. Auto se sad vozi kao dizel doslovno. od 2000-4000 ima momenta i ide i onda stane. Orginal grana je katastrofa napraljena, mali volumen itd...

 

 

Koji ti je promjer klapne trenutno? Koji su ti promjeri ulaza u glavu? Kolko su ti sada dugi runneri na grani .. ?

Daj malo opisis trenutno glavu. Kakve ventile imas? Kave su bregaste. Jer pitanje ako ce ti ITB donjeti snagu.

Link to comment
Share on other sites

Klapna je 55mm, std runerri neznam kako su dugacki

http://is03.thegumtree.com/image/big/118523983.jpg

 

ulazi u glavu su 50x36 na glavi koja je sirena koju imam doma. Treba je uredit do kraja i stavit na auto

 

Sad je gore std glava.

Planiram vratit orginal klipove jer je skidan blok pa kopresija dodje na 12-12.5:1

Sad su potokareni i kompresija je std 10:1

 

Bregaste su standardne, al doci ce mi od 1.8 usisna koja je malo agresivnija..

 

Itb-i idu sa 42-38 unutarnji promjer...

 

Na poslu sam, inace bi iskopao vise detalja o bregastim i sl.

Link to comment
Share on other sites

Veca klapna je i bila u planu pa su mi uletjeli itb-i

Dok je bila veca kompresija i proširena glava još je nekako i išao u okretaje, al sad stvarno teško..

A vec kad mi dolazi druga usisna koju cu prekrojit stavit cu itb-e pa kaj bude. Cak i najvise iz znatizelje

 

Koliko sam upoznat ovaj moj ecu se nemoze remapirat.. ako to nije istina nema sretnijeg od mene

I tesko je za nabavit dobru bregastu za hyundai-a, bar sto sam trazio od poznatih proizvođaća

Link to comment
Share on other sites

Nama veze bregasta za ITB. 1.4 16V 75KM VW motor na stock bregastima sa klapnama, ispusnom granom, auspuhom i Megasquirtom iso je na 130 konja.

 

Ali za snagu na stock usisni grani treba promjenit bregaste.

 

sve ima veze

 

skoda 1.4 8V , stock motor 60ks,druga bregasta,ventili,glava, ispuh i ITB 144ks-7800max,okr, jedna zaklopka 140ks-7800 .... ali na zalost auto se ne vozi u jednoj tocki

Link to comment
Share on other sites

Org klapna 55mm, a itb-i su 38.. povrsina itb-a je skoro duplo veca..

Kako sam vec rekao. neidem na povecanje snage koliko me zanima raspodjela snage kroz okretaje i bar mali dobitak u visim..

A s druge strane volim kemijat i isprobavat pa kako god da ispalo. Nekog pomaka valjda bude

 

edit..

poslikam iznutra kad uhvatim vremena

Edited by Logic
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...