Jump to content

**Croatian drift challenge rd. 1 - 2012 - Zagreb**


Toninho

Recommended Posts

Vrijeme je za jedne 3D naocale :D.... Jesu dovoljne one za 1$ s ebaya ili...

 

 

Ofkors....imas i na njuškalu neke likove koji dilaju ok plastične naočale...

ali da, ove free su ti dovoljne...ja sam kupio nekih 10kom na Hreliću za 5kn

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

E ove su zaostale ... ima sad već i fotić što u boji radi, navodno radi čuda :)

 

Nego reci ti meni nešto drugo, jesi se zasitio eventa kao gledačkog iskustva i dođeš isključivo izguštat u fotkanju? Ja sam, recimo, primjetio da ako fotkam da pol tog propustim, super je to onda doma doć, pa izlajtrumat malo fotki, stavit na net što valja (s tim da ja nisam čovjek od novih tehnologija i efekata, ja se držim standardnih kolor fotki i tu i tam koji panning ak se ne tresem pa ne vrijedi) :D ali onda tek na fotkama vidim što se sve to događalo pa sam zadnja dva eventa došao weightless tak da ni mobitel nisam uzeo :)

S kamerom mi nema smisla doć kad sam negdje prije spušio press akreditaciju pa mogu snimat jedino iz gledateljskog rakursa slušajući komentare zagoraca oko mene tak da čisto sumnjam na zanimljiv ishod takvih filmova....

Link to comment
Share on other sites

E ove su zaostale ... ima sad već i fotić što u boji radi, navodno radi čuda :)

 

cuo sam za to...neki ajfon ili nes takvo...nisam siguran ali s njim si garant umetnik...mam...

 

Nego reci ti meni nešto drugo, jesi se zasitio eventa kao gledačkog iskustva i dođeš isključivo izguštat u fotkanju?

 

 

Iskreno? :)

 

Ja sam, recimo, primjetio da ako fotkam da pol tog propustim, super je to onda doma doć, pa izlajtrumat malo fotki, stavit na net što valja (s tim da ja nisam čovjek od novih tehnologija i efekata, ja se držim standardnih kolor fotki

 

 

To fotokopiranje proslosti mi nije neki sex, dosadno mi je to...ne vidim nista zanimljivo u sterilnoj fotografiji...mene zanimaju neke alternacije stvarnosti ili osjecaji/emocije/energije/etc...te new age shit pizdarije :)

 

i tu i tam koji panning ak se ne tresem pa ne vrijedi) :D ali onda tek na fotkama vidim što se sve to događalo pa sam zadnja dva eventa došao weightless tak da ni mobitel nisam uzeo :)

 

 

Zanimao me je ovaj put samo 3D...imam dovoljno materijala da mogu smontirati nesto ali primarno me je zanimao samo 3D...sa foticem iz ruke nisam snimio niti sekundu filma...razumijem o cemu govoris ali bit cu krivo shvacen pa cu sutiti :)

 

S kamerom mi nema smisla doć kad sam negdje prije spušio press akreditaciju pa mogu snimat jedino iz gledateljskog rakursa slušajući komentare zagoraca oko mene tak da čisto sumnjam na zanimljiv ishod takvih filmova....

 

S jedne strane mi je to ok jer volim te provocirano hendikepirane situacije i jer sam pobornik toga da se od svega da snimiti nesto ako imas oko i znanje....ali....to sam vec obavio sve, pa mi je dosadno to raditi :)

No, kako je u HR...na ovoj auto-sport sceni...bilo kakav PR mislena imenica...a svi sve znaju o svemu....onda ja snimam svoje gluposti za svoju dusu dok me veseli...ovih papana sa svemirskim idejama imam dovoljno na poslu :)

Link to comment
Share on other sites

cuo sam za to...neki ajfon ili nes takvo...nisam siguran ali s njim si garant umetnik...mam...

 

Ima i neki mali zeleni što stoji na ekranu dok te netko zove, navodno može napravit fotku veličine jumbo plakata bez ikakve postprodukcije, tako sam ja u specifikaciji vidio, megapiksela cijelo čudo, valjda su zato telefoni sve veći ..

 

Iskreno? :)

 

Hoćeš reć da je event dosadan za gledat? :):P

To fotokopiranje proslosti mi nije neki sex, dosadno mi je to...ne vidim nista zanimljivo u sterilnoj fotografiji...mene zanimaju neke alternacije stvarnosti ili osjecaji/emocije/energije/etc...te new age shit pizdarije :)

 

Nisam baš mislio na sterilno u tolikoj mjeri, samo nemam ni znanja, ni zvanja, ni aparat, a na žalost svoju ni oči da isproduciram 3D, zamisli razočaranja kad sam negdje prije shvatio da kroz 3D naočale ne vidim niš pametno jer mi lijevo oko ne radi šta bi trebalo :) Ima nešto fotki sa svakog eventa koje su zanimljive, daš malo dima, malo motion blura, malo trenutak impacta između 2 auta i eto ti ....

Pretpostavljam da ćemo od tebe teško vidjeti fotku neke zgrade... dugo nisam zagledao u tvoje fotke pa ne znam kako stojiš s tim ... iako je to tema vjerojatno za negdje drugdje, a ne tu ...

Zanimao me je ovaj put samo 3D...imam dovoljno materijala da mogu smontirati nesto ali primarno me je zanimao samo 3D...sa foticem iz ruke nisam snimio niti sekundu filma...razumijem o cemu govoris ali bit cu krivo shvacen pa cu sutiti :)

 

I dalje želiš reći da je event bio dosadan? :)

S jedne strane mi je to ok jer volim te provocirano hendikepirane situacije i jer sam pobornik toga da se od svega da snimiti nesto ako imas oko i znanje....ali....to sam vec obavio sve, pa mi je dosadno to raditi :)

No, kako je u HR...na ovoj auto-sport sceni...bilo kakav PR mislena imenica...a svi sve znaju o svemu....onda ja snimam svoje gluposti za svoju dusu dok me veseli...ovih papana sa svemirskim idejama imam dovoljno na poslu :)

E stani onda drugi put pored mene na ogradu pa da te vidim šta ćeš smislit, mislim da će ti nakon tog oni pingivni koje si onomad radio za božićni program izgledati kao dječja igra :)

Link to comment
Share on other sites

Da li su za te 3d fotke i YT videjiće dovoljne te 2bojne 3d naocale ili mi treba i 120hz monitor?

 

za 3d fotke ukoliko su Anaglyph Red/Cyan ti trebaju samo red/blue naocale...folija...votever...ista stvar i sa videom...na YT mozes uploadati 3 vrste 3D videa...

1.uploadas Side By Side Lijevo/Desnu sliku i onda ti se na YT pojavi dole 3D dugme...koje ako kliknes mozes birati razne modove gledanja...mozes i bez naocala u kriz gledati npr a mozes i sa aktivnim naocalama i 3d tv/monitor...

2.uploadas vec gotov Anaglyph mode videa...i taj mozes vidjeti samo sa red/blue naocalama

3.uploadas bilo koji full hd video 1080 i YT ce ga automatski pretvoriti u (fake) 3D

 

ja sam uploadao jedan video u verziji 1 i drugi u verziji 2...dakle oba mozes vidjeti sa red/blue naocalama ali samo jedan na pravom 3d monitoru i/ili aktivnim naocalama...sve fotke su anaglyph za red/blue...imam i fotke za 3D TV ali to je MPO format i ako netko treba mogu mu poslati mailom (ne vidi se kao 3D nikako drugacije nego na 3d telki)

Link to comment
Share on other sites

Ima i neki mali zeleni što stoji na ekranu dok te netko zove, navodno može napravit fotku veličine jumbo plakata bez ikakve postprodukcije, tako sam ja u specifikaciji vidio, megapiksela cijelo čudo, valjda su zato telefoni sve veći ..

 

 

Hoćeš reć da je event dosadan za gledat? :):P

 

 

Ne, event je hvale vrijedan pokusaj X entuzijasta da ne ostanemo zadnji supak na karti svijeta...i s te strane tko god veli da ne valja ovo ili ono...neka ide sam nesto raditi...

ali....

drift je show...a ovi kod nas bi svi karali al da ne boli...malo bi bili extrovertirani ali da ih nitko ne vidi :)...dakle hocu roza 180sx sa sljokicama i fakin ledicama...i da dize dimnu zavjesu iza sebe...da je zakucan u pod...i da izgleda kao gola dolly parton sa dva pistolja pijana ko zemlja koja dolazi u grad i puca u zrak...ovi sivi bmw-i kojima a je skupo upaliti i svjetla nebi li se mogao fotic sfokusirati na nesto mi zbilja nisu neka atrakcija...

 

Nisam baš mislio na sterilno u tolikoj mjeri, samo nemam ni znanja, ni zvanja, ni aparat, a na žalost svoju ni oči da isproduciram 3D,

 

 

Ma pazi...3D je meni fora....ne nuzno drugima...moj fotic kosta 5000kn...imam kit objektiv....snimam 3D s mobitelom ako treba...

2012_%25201_30_%25208_%25200.jpg

 

zamisli razočaranja kad sam negdje prije shvatio da kroz 3D naočale ne vidim niš pametno jer mi lijevo oko ne radi šta bi trebalo :)

 

 

cca 30% ljudi ima taj problem...

 

Ima nešto fotki sa svakog eventa koje su zanimljive, daš malo dima, malo motion blura, malo trenutak impacta između 2 auta i eto ti ....

Pretpostavljam da ćemo od tebe teško vidjeti fotku neke zgrade...

 

 

hmmmm...puno si u krivu....puno...puno...

 

dugo nisam zagledao u tvoje fotke pa ne znam kako stojiš s tim ... iako je to tema vjerojatno za negdje drugdje, a ne tu ...

 

I dalje želiš reći da je event bio dosadan? :)

 

 

deja vu...

 

E stani onda drugi put pored mene na ogradu pa da te vidim šta ćeš smislit, mislim da će ti nakon tog oni pingivni koje si onomad radio za božićni program izgledati kao dječja igra :)

 

evo...sa idiotom...sa ograde

 

 

 

 

 

os i unutar ograde? :)

Link to comment
Share on other sites

Ne, event je hvale vrijedan pokusaj X entuzijasta da ne ostanemo zadnji supak na karti svijeta...i s te strane tko god veli da ne valja ovo ili ono...neka ide sam nesto raditi...

ali....

drift je show...a ovi kod nas bi svi karali al da ne boli...malo bi bili extrovertirani ali da ih nitko ne vidi :)...dakle hocu roza 180sx sa sljokicama i fakin ledicama...i da dize dimnu zavjesu iza sebe...da je zakucan u pod...i da izgleda kao gola dolly parton sa dva pistolja pijana ko zemlja koja dolazi u grad i puca u zrak...ovi sivi bmw-i kojima a je skupo upaliti i svjetla nebi li se mogao fotic sfokusirati na nesto mi zbilja nisu neka atrakcija...

 

Ja sam to malo simplificirao, ali dalo se iščitati iz one jedne riječi ... Ja to gledam malo drugačije, super mi je ovaj event jer su skoro pa sve ljudi s kojima sam na neki način OK, radi se, raste, razvija se ... a tog treba kad parkiram auto uz ogradu i izađem van i čujem onu buku mam mi je nekak lijepo :D

Ova analogija s Dolly Parton je zanimljiva doduše ... :)

 

Ma pazi...3D je meni fora....ne nuzno drugima...moj fotic kosta 5000kn...imam kit objektiv....snimam 3D s mobitelom ako treba...

2012_%25201_30_%25208_%25200.jpg

 

 

Da, ak se dobro sjećam neki mainstream panasonic ...

cca 30% ljudi ima taj problem...

 

Lako tebi to gledat statistički kad si ti u 70% :D

 

hmmmm...puno si u krivu....puno...puno...

 

 

 

deja vu...

 

Daj mi na PM link na galeriju neku da lurkam malo, sječam se da si imao neke deviantart uratke...

 

evo...sa idiotom...sa ograde

 

 

os i unutar ograde? :)

Ma da ... vadi mi mast :) Ja dok sam bio unutar ograde ulovio sam impact Sedlara i Šuštaršića i plasiro to u avtomagazin :) Speaking about PR :D

Inače ovaj uradak nije standardni "ogradski", nema zagoraca nego Brenda Lee :) i ima kadar kapanja vode s auta ... to je već neš sasvim drugo :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to malo simplificirao, ali dalo se iščitati iz one jedne riječi ... Ja to gledam malo drugačije, super mi je ovaj event jer su skoro pa sve ljudi s kojima sam na neki način OK, radi se, raste, razvija se ... a tog treba kad parkiram auto uz ogradu i izađem van i čujem onu buku mam mi je nekak lijepo :D

Ova analogija s Dolly Parton je zanimljiva doduše ... :)

 

 

Ako je to zabava organizatora za sebe i svoje frendove...onda da...ali CDC to nije...dakle, to nemre ici naprijed ako nije show, a nemre biti show ako nema love, a nema love ako nema sponzora, a sponzora nema ako nije show...e sad...os ti biti jaje ili kokos...biraj...ali odgovor je samo jedan :)

 

Da, ak se dobro sjećam neki mainstream panasonic ...

 

 

ovaj 3d sa sljemena je napravljen HTC Desireom...

 

Lako tebi to gledat statistički kad si ti u 70% :D

 

 

Daj mi na PM link na galeriju neku da lurkam malo, sječam se da si imao neke deviantart uratke...

 

 

Ma da ... vadi mi mast :) Ja dok sam bio unutar ograde ulovio sam impact Sedlara i Šuštaršića i plasiro to u avtomagazin :) Speaking about PR :D

Inače ovaj uradak nije standardni "ogradski", nema zagoraca nego Brenda Lee :) i ima kadar kapanja vode s auta ... to je već neš sasvim drugo :)

 

kako rekoh...mozes sa ograde napraviti standardni ili ne-standardni uradak...to je tvoj izbor...mene ne zanimaju ovi standardni jer su mi dosadni...so simple...

Link to comment
Share on other sites

Ako je to zabava organizatora za sebe i svoje frendove...onda da...ali CDC to nije...dakle, to nemre ici naprijed ako nije show, a nemre biti show ako nema love, a nema love ako nema sponzora, a sponzora nema ako nije show...e sad...os ti biti jaje ili kokos...biraj...ali odgovor je samo jedan :)

 

Malo ovisi i kako ti to gledaš, kako ja i to .. no apsolvirali smo to već ... ja sam zato prestao fotkati, a ti ne :)

ovaj 3d sa sljemena je napravljen HTC Desireom...

 

E to je taj mali zeleni koji sam ti spomenuo .. :)

kako rekoh...mozes sa ograde napraviti standardni ili ne-standardni uradak...to je tvoj izbor...mene ne zanimaju ovi standardni jer su mi dosadni...so simple...

To stoji, samo ja tu malo lakše odustajem pa ako nemam poziciju koja meni izgleda kao zanimljiva da bih nešto ulovio zapalim cigaretu i vidm ih kak se voze ... to je i bila poanta mog pitanja prije par postova :)

Link to comment
Share on other sites

CeeDee bi bio u pravu da ne živimo u Rvackoj. (pričam o eventu, autima, sponzorima...)

'97 - '99 je u Japanu to izgledalo ovako:

http://www.youtube.com/watch?v=Wsydy9TLkh0

 

Da ne stavljam clipove s početka 90-ih.

Danas znamo kako izgleda, a Formula D da i ne govorimo.

I onda je lako biti pametan, ali kada se suočiš s realnošću, od drift scene, financijskog stanja, pa do naših medija i ljudi iz marketinga koji imaju veze s auto-industrijom, imamo CDC.

Ne pravdam se, ali budimo realni.

Vjerujte da bi ja prvi prodao svog sivog, neuglednog jeBMW-a i uveo auto iz Engleske, palio 18", vozio bolje jer bi i auto bio bolji, ali ne mogu, a i s obzirom koliko se

vozimo i treniramo pitanje je koliko to ima smisla, osim ako se baš ima novaca i boli te tuki. Samo da napomenem da je moj sivi, neugledni i "težak za fokusirati" jeBMW u HR koštao toliko da bi danas mogao uvesti full spec S14.

Bez naljepnica je bio jer sam htio pokazati da nemam sponzora, a ne jer sam extrovertiran, ali da me nitko ne vidi :)

Isti tako će uvijek biti ljudi u publici koji bi urlali kada BMW E30 namamuza JDM Dolly Parton, jednako kao što na D1 vrište kad Haci uzme Nissana.

 

Mogao bi tako unedogled, ali opet nema smisla.

 

Uglavnom, meni je super kada ljudi stavljaju fotke i video clpove, iz kojih god pobuda, pogotovo ako imaju i malo višeg smisla, kao što to Dinko radi.

Evo 2 extrovertirana kruga iz kvalifikacija, malo plitki ulasci u 1. zavoj, jer gume nisu baš nešto, pa da ne odem preširoko di nema gripa, a da mogu odvoziti cijelu stazu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

CeeDee bi bio u pravu da ne živimo u Rvackoj. (pričam o eventu, autima, sponzorima...)

 

 

Kako rekoh "...dakle, to nemre ici naprijed ako nije show, a nemre biti show ako nema love, a nema love ako nema sponzora, a sponzora nema ako nije show..."

dakle...razumijem ja gdje zivimo...vrlo dobro...i ne, ne znam odgovor na kokoš/jaje dilemu...samo se pitam na glas (razgovaramo)...ali to ne mijenja ništa na stvari...

 

iskreno, najbolji primjer bi bio Island...sa istim brojem stanovnika kao HR i dva prvenstva :) kako to tamo radi, ja zbilja ne znam...

i sve te se ne tiče samo drifta...tiče se apsolutno svega...

Link to comment
Share on other sites

mislim da ti je jeftinije dovest auto iz njem sa carinom nego isti dovest na island pa bez carine

 

Promašio si ceo fudbal :)

Uvozi se iz EN u HR. U D nema J importa (ima, ali nisu povoljni kao u EN).

Island nije spomenut u kontekstu uvoza.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...