Jump to content

Dizanje auta viljuskarom :D


Recommended Posts

Trebam staviti gewinde na auto i vec sam to radio na nekim minijaturnim rucnim dizalicama.

Palo mi je na pamet da auto dignem s viljuskarom pa bi mi bilo malo lakse to odraditi.

 

Jesu li moguci kakvi problemi kod dizanja auta? Vilice su dovoljno duge da prodju na drugu stranu auta.

Link to comment
Share on other sites

Ma samo diži...nema veze ako prignječiš ispušnu cijev ili ulupiš srednji lonac ili katalizator. A sve da bi ušparao 100-200 kuna da ti netko digne auto na stupnu dizalicu i onda ti to sam zamjeniš.

 

:lol: :lol:

 

ne vidim zašto ne, samo podloži auto sa drvenim kockama/cokima da ti vilice ne diraju sredinu auta

a nađi viljuškar koji ima bar tonu i po nosivosti da se ne izvrne sve :D

Link to comment
Share on other sites

AFAIK, Mille je tako svoju Astru slagao i gro drugih auta dok nije složio navoze.

 

Ma to je nemoguce, inace viljuskar prevozi jaja. Dizi slobodno ako neces pritisnut nista ispod, kako kazu podlozi nesto pod pragove. I bilo bi dobro da rasiris vilice sto vise...

Link to comment
Share on other sites

Viljuskar dize 2 tone sigurno.

Nije problem platiti ako imam vremena za to ili mogu biti bez auta cijeli dan. Ovo bi radio u kasnim vecernjim satima u firmi gdje imam jako dobro svjetlo. Mogu napraviti i ispred garaze ali mi je rasvjeta slaba, a u polumraku mi se ne da raditi.

Vec sam vidio ovdje slike pa sam pitao za eventualne probleme.

 

Znaci ili klocne podmetnuti ili mozda one tvrde gume?

 

2Vlado: naravno da bi ih razmaknuo ;)

Link to comment
Share on other sites

vidi jesu li vilice pod blagim kutem, a jesu kad ih malo digneš, da ti ne bi auto kliznuo prema viljuškaru pa da ne bi poslije špura išao limaru.. ;)

 

u tom slučaju ti je bolja tvrda guma nego drvo i sl.. možeš staviti onu malo deblju gumu koju šusteri imaju za potplate cipela..

 

radio već jednom tako, ali nije izvedivo na svakom autu..

Link to comment
Share on other sites

Vilice su neke produzene ali sumnjam da imaju 2 m. Provjerit cu. Nagib se moze podesavati tako da to valjda nece biti problem.

 

ma jel?

ima viljuskara koji dizu 1t i manje, a ima viljuskara koji dizu 10t i vise

 

I? Zasto bi me bilo briga kakvih sve ima kad ja imam priliku dizati s viljuskarom za koji sam siguran da dize minimalno 2 tone sto sam i napisao?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...