Jump to content

Čime namazati šine/tračince


Recommended Posts

Bio ovah dana rastavio komplet tepihe bla bla i sada me zanima čime točno podmazati šine/tračnice budući da mi iste lagano zapinju (tj. sjedala) a i bile su pune prljavštine i smeća (radi se o GolfII, prvi puta se takvo nešto radi)?

 

Da li je ok, imam u garaži, na neka ivasol mast žuta čime se uglavnom mažu dosjedi na vratima u kućanstvu a i šire? Također imam i neku zelenu mast za istu namjenu. A imam i sprej na bazi silikona baš za podmazivanje lanaca na motociklima. Ili možda kombinacija svega toga bi bila najbolja?

 

Inače sve sam to dolje dobro počistio samo ne znam što sad staviti tj. čime pozmazati a da mi ne privalči prašinu (svašta sam se bio načitao po tom pitanju zato i pitam nekog iskusnijeg).

Link to comment
Share on other sites

Ali taj silikon u spreju je proziran tj. ništa ne ostaje (dakle nije kao mast). To sam kupio u Lidlu i baš je namjena za motocikle (dapače i ilustrirano je tako).

 

Ove ostatke stare masti šta sam počistio su ono baš bili masni :) pa nekako kontam da bi takvo rješenje trebalo biti najbolje. E sad me muči što je to točno tamo originalno bilo namazano da mi se ne desi ako stavim kakvu mast koja nije za takve stvari pa da mi u kratkom vremenu ne počne privlačiti nečistoće (ili sam ja pak krivo informiran te to nema veze s vezom)?

Link to comment
Share on other sites

mast ko mast, bude privlačila nećistoče. kaj opet ne znači da moraš luđački nanijet pol kile i svaku šinu.

 

ak oš malo namaži radi reda da je ima i to je to...ako ti je ostalo od koje manđete il imaš malo grafitne :)

Edited by woo
Link to comment
Share on other sites

Ali taj silikon u spreju je proziran tj. ništa ne ostaje (dakle nije kao mast). To sam kupio u Lidlu i baš je namjena za motocikle (dapače i ilustrirano je tako).

 

Ove ostatke stare masti šta sam počistio su ono baš bili masni :) pa nekako kontam da bi takvo rješenje trebalo biti najbolje. E sad me muči što je to točno tamo originalno bilo namazano da mi se ne desi ako stavim kakvu mast koja nije za takve stvari pa da mi u kratkom vremenu ne počne privlačiti nečistoće (ili sam ja pak krivo informiran te to nema veze s vezom)?

 

bilo je zato kaj 89 kad je izasao golf 2 nije bilo silikona u spreju :D:D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...