Jump to content

Q: Ispušna grana - Punto GT turbo


Recommended Posts

Ovako, frend je kupio aftermarket granu na e-bayu, mjenja original je r originalna je već par puta varena.

 

I sad grana je isporučena, kao što se vidi na slikama.

 

Pitanje glasi, hoće li biti problema jer su ovi početci cijevi, kod flanđe za turbinu malo duži unutra, mislim zbog vrtloženja ispušnih plinova ili to ne može naškoditi turbini?

 

20120531121433.jpg

 

 

20120531121427.jpg

 

 

20120531121417.jpg

 

Zahvaljujem na odgovorima :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

 

Pitanje glasi, hoće li biti problema jer su ovi početci cijevi, kod flanđe za turbinu malo duži unutra, mislim zbog vrtloženja ispušnih plinova ili to ne može naškoditi turbini?

 

 

zbog vrtlozenja ne,

 

 

 

ak neki dio zavara otpadne pa uleti u turbinu onda da.. donja slika , lijeva gornja cijev pobrusi ovo smece sto strsi prema unutra

Link to comment
Share on other sites

Izbijaksiraj ove provare i gas.

 

tcode, ovaj kolektor je rađen na totalno drugačiji način nego kako se inače rade, odnosno kak je ovaj sa tvoje slike. U prijevodu jednostavnije/brže zbog veće količine prozvoda :)

Link to comment
Share on other sites

Kolektor i mora izgledati tako kakav je stavio Tomo . Svaka cijev mora gadjati u centar rupe/flandje turba .

 

A ova grana gore- ako je tako zavarena na kolektoru onda je i na svakom spoju cijevi isto takva iznutra i postoji vjerojatnost da ce se nesto odlimiti i uletiti u turbo .

Link to comment
Share on other sites

zasto tajna? 300€...serijska je varena 4-5 puta i pušta opet....

 

i puknut će opet i opet i opet i opet i opet.....jednostavno su takve i nema im pomoći, isto ko i glave na tim autima.......

 

jedino napravit ovo kaj je ZOD reko....probat to malo uredit i napravit od govna pitu i staviti gore pa vidjet.....ako je loše zavarivana i od lošeg materijala uskoro budu isti problemi ko i sa ovom gusnatom serijskom.....

Link to comment
Share on other sites

ali moraš povečat kompresioni prostor ak ideš na serisku elektorniku(il manji boost,drukčija mape pa opet možda isti boost)

 

 

ja sam isto "kopao" glavu al sad si me zbunio sa 1,6 pa neznam jel moja bila od 1,6 ili 1,4 al mislim da je ipak bila 1,4

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...