Jump to content

Kvar getribe golf 5


Recommended Posts

Rastepla mi se getriba i nema joj spasa.posto lela prodaje od fabie rs koja mi u pravilu pase i ima duze prijenosne omjere jedino kaj neznam po lamili dali pase jer moja je 228mm,a od fabie rs je 245mm..

Na koji nacin to pripasat?

Tj kaj se treba promjenit da pase ili se samo skomplet rs getriba preslozi u moju staru getribu?

Edited by mario84
Link to comment
Share on other sites

realno lamela,tj kuplung set opčenito ima više veze sa zamašnjakom nego sa getribom

 

Ako je spojnička ista,ako je dosjed getribe na blok isti trebalo bi odgovarat, motoru je tak svejedno koji zamašnjak/kuplug set vrti...

 

Na većini auta je sve plug and play ako su motori iste serije,čak i prebacivanje zamašnjaka sa lamelom s jednog na drugi u slučaju potrebe,ali ako si do sada imao jednu lamelu ne vidim potrebu za nekom vecom

Link to comment
Share on other sites

GQM je isto 6 brzina ali sa 2 osovine (tip je 02S), tako da ti nista ne pase od 02M getribe koja ima tri osovine. To su dvije totalno razlicite getribe.

A sta se tocno desilo sa tvojom?

 

Prva,druga brzina ok i u trecu kad bi stavio ko da sam mlinac upalio i ostale tri brzine nista skros normalno..

Majstor koji je to raskopao mi je reko da nema spasa getribi tj kao ima ali popravak je 14000kn ako ne i vise..

Link to comment
Share on other sites

Prva,druga brzina ok i u trecu kad bi stavio ko da sam mlinac upalio i ostale tri brzine nista skros normalno..

Majstor koji je to raskopao mi je reko da nema spasa getribi tj kao ima ali popravak je 14000kn ako ne i vise..

 

Mislim da te majstor "nategnuo" ako su 1,2,4,5 i 6 u redu.

Da ne duljim ovdje, moj broj imas,......da ti pojasnim neke stvari.;)

Link to comment
Share on other sites

Pa ako samo treća krči onda se promjeni sinkron druge u treću, treće u četvrtu i zupčanih treće + ležajevi i vozi dalje, pa to ne košta sve zajedno više od 1500kn ! Sinkron ti niti jedan nije preko 300kn, ležajevi neka smijurija, uglavnom da komplet sve ležajeve i sinkrone + zupčanik treće ideš mijenjat, neće izać dijelovi preko 5000kn i to sam još puno rekao !

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Pa ako samo treća krči onda se promjeni sinkron druge u treću, treće u četvrtu i zupčanih treće + ležajevi i vozi dalje, pa to ne košta sve zajedno više od 1500kn ! Sinkron ti niti jedan nije preko 300kn, ležajevi neka smijurija, uglavnom da komplet sve ležajeve i sinkrone + zupčanik treće ideš mijenjat, neće izać dijelovi preko 5000kn i to sam još puno rekao !

 

imho sinkroni nemaju smjer, tj. postoji samo sinkron trece saltao ti iz druge u trecu ili iz seste u trecu.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad mi je getriba raskopana koje ulje da kupim za stavit u getribu?

Prosli puta kad sam mjenjao kuplung set sam kupio i ulje da se odma zamjeni u ovlastenom pa me zanima dal ima neko nekakva iskustva s tim uljima da probam sa drugim uljem ili da opet kupim od vw-a?

Edited by mario84
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...