Jump to content

''Oštrija'' Bregasta


Recommended Posts

Zanima me nešto u vezi bregastih pa ako mi neko ko se razumi može pojasnit par detalja ..... Radi se o ovome

 

 

partnr.

duration

duration

maximum lift

lift at TDC

parts

application

 

[data link]

[0.1mm+cl]

[1.0mm+cl]

[cl=0]

[cl=0]

[-]

 

 

4600202

312 / 312°

251 / 251°

11.65 / 11.65mm

2.80 / 2.60mm

O.E.M.

HYDR: sport

 

 

4600103

315 / 312°

261 / 259°

11.80 / 11.75mm

3.40 / 3.30mm

custom

MECH: sport

 

4600105

322 / 325°

270 / 269°

12.35 / 12.25mm

3.95 / 3.75mm

custom

MECH: rally & cross

 

 

čisto za primjer koja je kvaka sa hidropodizačima .... trajanej je slično al lift totalno drugačiji .... a sa mehaničkim podizačima m ise pri puno brutalnije ... ova zadnje je čisto šta bi bilo ako je staviom

Link to comment
Share on other sites

E, kao prvo sve su to tupe bregaste, nezna zasto ekipa to krivo zove.

Bregaste napravljene za hidropodizace i mehanicke su drugacije na malim liftovima. Kada stavis bregastu za hidropodizace u motor s mehanickim podizacima onda ce ti jako lupati i pitanje je trajnost toga(ako je za utrke, onda ce dugo drzati).

Ali sve vrste bregastih mozes staviti na hidropodizace ako imas mijesta za hod(cesto se mora glava ukopavati) i ako je podizac dobar na tim okretajima.

Ali vrlo cesto hidro podizac nije dobar iznad 8000rpm(sad to ovisi od marke do marke),a takve bregaste obicno daju max snagu na tim okretajima pa je glupo staviti zestoku bregastu na hidro podizace.

Znaci ako proizvodac kaze meh podizace za tu bregastu, on zna da za taj tip motora hidropodizac vise ne radi dobro.

Link to comment
Share on other sites

Duration je trajanje otvorenosti ventila u odnosu na kut radilice i to mjeren pri 0,1mm i 1,0 mm pa zato i razlika u stupnjevima.

Lift je max visima otvaranja ventila.

Lif at TDC je preklapanje ventila u GMT-u na cilindru koji je na "vagi", tj koji nije na paljenju.

 

Za svaku bregastu proizvodjac odredi da li je za Hydro ili za Mehanicke podizace, i koliko se u tom slucaju podesava zazor na njima. Zato ti i ispod svake bregaste pise O.E.M Hydr. ili Mech.

 

Pri visokim okretajima je brzina podizaca velika i ne stignu se puniti uljem, sto zbog velikog lifta, sto zbog velike brzine prolaska pored rupice koja u hidropodizac dovodi ulje.

Zato se stavljaju mehanicki podizaci.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

E, kao prvo sve su to tupe bregaste, nezna zasto ekipa to krivo zove.

 

 

Baš sam htio napisati da su bregaste kod nas u narodu poznate kao "špic bregaste" (božesačuvaj :doh:) zapravo tupe zbog većeg kuta otvaranja u odnosu na serijske.

Fascinantno je što sve ne postane općeprihvaćeno, iako je totalno suprotno od onog u stvarnosti. :D

Link to comment
Share on other sites

Ajde onda me sada savjetujte koju bregastu .... znači jedna od ove prve dvije ..... ova treča mi se nečini baš za svaki dan iako san reka da nisan baš na ti sa ovime pa tražim savjet i za ovo .... imam glavu i sa hidro i sa mehaničkim podizačima tako da mi je svejedno.... a 90% da će auto bit na weberima 45 i ispuh je lexmaul 4-2-1 55mm

Link to comment
Share on other sites

Gađaj neku sredinu (u svemu, ne samo u bregastoj) i biti ćeš najzadovoljniji ako je daily driver u pitanju.

 

Inače špic bregasta je stari naziv za sportske bregaste jer daju bolju "špicu"...., snagu, okretaje, brzinu ....itd, a mnogi su to pomiješali s oblikom:)))

Link to comment
Share on other sites

Ajde onda me sada savjetujte koju bregastu .... znači jedna od ove prve dvije ..... ova treča mi se nečini baš za svaki dan iako san reka da nisan baš na ti sa ovime pa tražim savjet i za ovo .... imam glavu i sa hidro i sa mehaničkim podizačima tako da mi je svejedno.... a 90% da će auto bit na weberima 45 i ispuh je lexmaul 4-2-1 55mm

 

Premalo podataka. Ovisi dal je 5/4/3/2 ventila po cilindru. Kakva je glava. Uglavnom 100 parametra utjece. Najbolje je tocno izmjeriti motor(znaci kanale, ventile, grane...), staviti u simulator i vidjeti sto najbolje odgovara. Ovako napamet ces tesko pogoditi.

Link to comment
Share on other sites

Premalo podataka. Ovisi dal je 5/4/3/2 ventila po cilindru. Kakva je glava. Uglavnom 100 parametra utjece. Najbolje je tocno izmjeriti motor(znaci kanale, ventile, grane...), staviti u simulator i vidjeti sto najbolje odgovara. Ovako napamet ces tesko pogoditi.

 

Previše kompliciraš frende

Link to comment
Share on other sites

bregasta je već stavljena samo san tija čut mišljenja drugih da vidim jesna slučajno zasra ...al kada ti samo 2 ljudi može dat savjet bez kompliciranja to je malo onako shit na auto forumu sa 1000 članova ...

 

 

 

ovo je lifestyle forum

Link to comment
Share on other sites

bregasta je već stavljena samo san tija čut mišljenja drugih da vidim jesna slučajno zasra ...al kada ti samo 2 ljudi može dat savjet bez kompliciranja to je malo onako shit na auto forumu sa 1000 članova ...

znači ti si samo stavio bregastu i ništa drugo nisi dirao

Link to comment
Share on other sites

bregasta je već stavljena samo san tija čut mišljenja drugih da vidim jesna slučajno zasra ...al kada ti samo 2 ljudi može dat savjet bez kompliciranja to je malo onako shit na auto forumu sa 1000 članova ...

 

:doh: bez komplikacija veliš... Stavi i gljivu da ide brže.

Link to comment
Share on other sites

ako misliš stavljat samo bregastu radije zapij te pare

bez opruga i povećavanja omjera kompresije nećeš dobit ama baš ništa

 

Ja sebi stavio drugu bregastu, veci lift 1.7mm, dulje cca 40deg otvorena na 1+mm i ostavio sve ostalo serijski i pokazalo se kao jako dobro resenje. Jedino sam dodao stelajuce remenice.

Link to comment
Share on other sites

i koji ti je tu smisao

znači kombinacija za max na atmu je bregasta, opruge, da ide u okretaje i veći omjer kompresije da nebude mrtav u niskim okretajima, nekažem da nisi ništa dobio sa bregastom ali uvjek može bolje

 

Ovo za kompresiju i niske okretaje mi zvuci kao posljedica karboratora. Kompresija na svim okretajima ima utjecaja dok je auto zmapiran kak treba.

 

Imam turbo, ali max snagu oko 8000rpm i dosta malo momenta. Ja bi prije rekao slozeni 3.0 motor :).

Link to comment
Share on other sites

imam cca za 0.4 visu od stock. Ali dosta nebitan faktor za ovu raspravu. Inace moze se dogoditi da bregasta s vecim liftom i duljim otvorenosti ventila uopce neda vise snage. Svi faktori trebaju biti dobri da bi bregasta radila kako je predvideno. Npr za odredeni promjer ventila zna se kolko lifta daje maksimalan protok zraka. Kolko god se poveca lift, protok se nece povecati.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...