Jump to content

Ugradnja plina Seat Leon Cupra 2.0 tfsi


Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

A šta je kod motora onda sa ventilima? zašto se ugrađuje flash lube?

 

Kolko znam to je jedino negativno kod plina što nema podmazivanja nego se ugrađuje posebno da se zaštite ventili i ostalo,jer je plin izrazito suh...

 

Vozim fiatov motor inače jako osjetljiv 20v na sve peezdarije na plinu nekih 50 000km i sve super radi,sistem stag 200

Link to comment
Share on other sites

Tocno tako, ugradnja je 10 000+ kn, s time da auto NE moze cijelo vrijeme raditi na plin, plus kome ce kasnije prodati taj auto sa plinom (jer selo prica da na TFSI ne ide plin)

 

Nabrojani auti trose barem duplo vise od cupre :thumbsup:

Moj Z, prosjek 100 km Zgb gužve + 300 km autoceste 150-160 km/h.

 

IMG_1098.jpg

 

Onda ta Cupra troši manje od Yarisa D4D, ako je ovo duplo više od nje :).

Link to comment
Share on other sites

Može pitanje? Zašto nitko iz tvornice ne ponudi onda motor koji će kao primarno gorivo koristiti plin, a sekundarno benzin? To opet naftni lobiji i to ili?

 

To samo kod nas, u njemackoj uredno kupis tvornicki auto s plinom. I tako u dosta zemlja.

 

A šta je kod motora onda sa ventilima? zašto se ugrađuje flash lube?

 

Kolko znam to je jedino negativno kod plina što nema podmazivanja nego se ugrađuje posebno da se zaštite ventili i ostalo,jer je plin izrazito suh...

 

Vozim fiatov motor inače jako osjetljiv 20v na sve peezdarije na plinu nekih 50 000km i sve super radi,sistem stag 200

 

Bas se ispusni ventil treba podmazivati, kada oko njega lete plinovi vruciji od 1000C.

Isto vrijedi za usisni. Ako je ventil los, izgorjet ce. Ako je dobar, drzat ce.

Link to comment
Share on other sites

Negdje procitao da postoji za tfsi plin, nesto kao koristi iste dizne za plin i za benzin. Neznam dali se radi o vialle sistemu ili o nekom drugom. Navodno i postoji u Hrvatskoj ugraden taj sistem u tfsi aute i da funkcioniraju besprijekorno. Mislim da sam to nasao na forum.hr.

 

Plin kao i svako gorivo ima svoje prednosti i mane, najveci je problem nekvalitetna ugradnja plina koji kasnije stvara probleme. Stopanje benzinskih dizni, izgaranje instalacije, izgaranje ventila, dosjeda itd. Sad dali postoje strucni ljudi u HR koji bi to ugradili i namjestili smjesu da to radi kako spada, a ne po principu"drzi 20 sekundi u 4000 okretaja i softwer sam podesi parametre". To jos nebi bio problem kod normalne voznje nego kad sjednes i ko sivonja ga koljes, a ono smjesa katastrofa i motor crkne u rekordnom vremenu.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo ovako da je auto od 200injak konja piletina i nije to je samo malo brži kompakt. Kome kune ne padaju s neba razmišlja o uštedi tamo gdje može, to nije auto samo za stazu nego auto za svaki dan a da eto može ići na stazu. Radije s tom uštedoim ranije uzmem opet novi bolji jači auto nego da mogu govoriti wow ja sam entuzijast.

To se zove razum...da sam barem razuman više volio bih.

Što si ti u svoj auto uložio kad si toliki entuzijast....ja sam u svog čađavca s vremenom uložio previše novaca pa opet ne ispadam entuzijast.

 

Dobro se sjećam jednog telefonskog poziva frenda s benzinjarom kad smo se ganjali obilaznicom 200+ sa rečenicom uspori konju troši mi 25 litara :))))

 

Ako gledamo s aspekta racionalnosti, voziti takav auto nije racionalno.

Ali da cu ga kupiti i voziti vrhom gasa, da bi ustedio na benzinu je u najmanju ruku retardirano i u maniri "naseg" mentaliteta.

 

Kaj se tice kaj sam ili nisam ulozio, spada u sferu zadiranja, ali ok.

U najmanju ruku, servisiram ga redovno u ovlastenom servisu, ne vozim na ubijenim gumama, cist je, uredan...

Uz to ga ni dana nisam stedio, to budi uvjeren.

Da sam htio ustedu, kupio bi neki dizel i vozio se adekvatno.

 

Uz auto, rjesavao sam i rijesio stambeno pitanje i uskoro ce laganini sve u kompletu kaj sam htio i zelio, a drugi prioriteti nisu dopustali...

Ispuh, usis, IC, remap, ovjes...

Ok? :)

Link to comment
Share on other sites

Pred nekih dvije-tri godine, imao sam slično mišljenje kao neki ovdje, da lpg nikako ne ide na takozvane "hot hatcheve" iliti aute tipa Clio sport, Golf GTI, Astra OPC itd. Bilo je čak i dosta prepirki oko toga na Reno forumu...međutim, vidim da sam bio velikim dijelom u krivu. Zašto...? Pa primjerice iz razloga što se puni potencijal motora/auta koristi maksimum 20% vremena koje provedemo za volanom, bar kod većine ljudi kojima je taj auto ujedno i jedini auto. Ostalih 80% je uglavnom mučenje u kolonama 70-80 km/h, gužvanje po gradu, semafori, odlazak na posao odnosno s posla itd. I zaista ne vidim razloga zašto se u tih 80% vremena ne bi uštedilo nešto novaca a može se uštedit jer je u takvoj vožnji sasvim sveejdno na što se vozite i što sagorijeva u cilindrima. Jedino kome zbilja novci nisu problem, padaju s neba ili samo ima jako dobra primanja ili priljeve s neke druge strane, nebitno koje.

 

Isto tako, obzirom da već znam da danas u ovoj situaciji vrlo vjerojatno ne bi mogao voziti benzinca koji troši preko 10-11 litara isključivo na benzin...i znam da me prije ili kasnije čeka ugradnja plina, birao bih auto koji ću kupiti po tome kako dobro podnosi lpg odnosno koliko je jednostavna/komplicirana ili skupa instalacija istog. Treba neke stvari planirati unaprijed...ako znaš da si škrtac ili siromašan i puno ti je 10-12 litara benzina na 100km...onda Cupra nikako nije smjela doći u obzir. To kao da se oženiš i čekate dijete i kao jedini auto u kući dovezeš neki dvosjed tipa S2000. Fail. Tu je pogriješio dotični gospodin koji bi sad plin u Cupru...jebiga. Ako se mislio jeftino voziti na plin, nije trebao uzimati tfsi. Amen. Ali samo zbog toga...ne zato što je Cupra uber sportski auto u koji je grijeh staviti plin. Nigdje nije grijeh ili sramota uštedjeti...ako se može.

Link to comment
Share on other sites

Nitko ne prica koliko auti ''jurilica'' ostalo sa zaribanim motorom zbog plina, zanimljivo. Plin je svima super.

Zasto jako malo auti iz tvornice izadje sa plinom i uglavnom ne mozes ostvariti jamstvo sa ugradjenim plinom...

 

O, pa di si? Duzan sam ti nekaj. :D

 

On topic.

Kad bu plin u Hondu?

Link to comment
Share on other sites

posto mi je za rijesiti se leona,a kucni budet trpi,razmisljam o ugradnji plina na 1.8t,par pitanja imam:

-koliko tezi cila instalacija sa bocom u rez.kolu?

-koji plin staviti ,mislim ,koji se pokaza dobar proizvodac za 1.8t motore?

-da li je istina da auto moze skoro jednako ici na plinu,ka na benzini?

-ima li netko tko prodaje polovnu,ispravnu, instalaciju,jer bi je ugradija na crno?

-koliko je tesko rastaviti instalaciju i vratiti je ponovo na auto?

-posto volim puno preticati po kratkim dionicama,koliko je pouzdano tu radnju ciniti sa plinom u cilindrima(imam kolegu na poslu koji ima signuma sa 200 i nesto konja pa ima problema kod pretjecanja)?

Edited by mrlakis
Link to comment
Share on other sites

posto mi je za rijesiti se leona,a kucni budet trpi,razmisljam o ugradnji plina na 1.8t,par pitanja imam:

-koliko tezi cila instalacija sa bocom u rez.kolu?

-koji plin staviti ,mislim ,koji se pokaza dobar proizvodac za 1.8t motore?

-da li je istina da auto moze skoro jednako ici na plinu,ka na benzini?

-ima li netko tko prodaje polovnu,ispravnu, instalaciju,jer bi je ugradija na crno?

-koliko je tesko rastaviti instalaciju i vratiti je ponovo na auto?

-posto volim puno preticati po kratkim dionicama,koliko je pouzdano tu radnju ciniti sa plinom u cilindrima(imam kolegu na poslu koji ima signuma sa 200 i nesto konja pa ima problema kod pretjecanja)?

 

Kad se posao napravi kako spada nema nikakvih problema. Ako hoćeš kvalitetnu instalaciju onda zaboravi te kombinacije na crno kod štefa u garaži itd. Pogotovo za turbo motor. Ili napravi posao kako spada ili se nemoj zajebavati sa nekakvim kombinacijama jer bi samo mogao imati problema.

Evo ja imam plin već 4 godine, u startu imao nekih problema ali su sve nedostatke sredili. I od tada nikakvih problema, auto radi savršeno čak i bolje nego na benzinu (mirnije). Ali moja instalacija je koštala jedno 13000 kn, prins sistem.

Link to comment
Share on other sites

Kad se posao napravi kako spada nema nikakvih problema. Ako hoćeš kvalitetnu instalaciju onda zaboravi te kombinacije na crno kod štefa u garaži itd. Pogotovo za turbo motor. Ili napravi posao kako spada ili se nemoj zajebavati sa nekakvim kombinacijama jer bi samo mogao imati problema.

Evo ja imam plin već 4 godine, u startu imao nekih problema ali su sve nedostatke sredili. I od tada nikakvih problema, auto radi savršeno čak i bolje nego na benzinu (mirnije). Ali moja instalacija je koštala jedno 13000 kn, prins sistem.

 

da,ali tvoj auto vridi 5 puta vise nego moj,jednostavno mi se neisplati trpati 10000kn ,ebiga triba sam to odmah napraviti,ali onda je gorivo bilo 5-6 kn pa se moglo,sad je vec zajeb

a sta se tice ovoga na crno,nace se neki momak koji ugradiva na crno ugradnje, isto ka sta svi mehanicari rade na crno,cak sam nesto cuja da se i u ovim ovlöastenim radionama za ugradnju plina,da rijesiti polovni sistem na crno,vidim na njuskalu da se prodaju za 3-4 tisuce kuna

Link to comment
Share on other sites

i daljemu jeftinije golfa 2 dizel uzet za cijenu instalacije plina...

jes jes, a taj g2 ce se sam osigurat, gume ce padat s neba dok ostali potrosni dijelovi rastu na drvu ;)

 

 

da,ali tvoj auto vridi 5 puta vise nego moj,jednostavno mi se neisplati trpati 10000kn ,ebiga triba sam to odmah napraviti

za 3-4 godine kad ces prodavat auto mozes dobiti minimalno 600-800E vise zbog vec instaliranog plina, a u medjuvremenu ti se instalacija isplati duplo manjom cijenom goriva...

Link to comment
Share on other sites

 

Dobro se sjećam jednog telefonskog poziva frenda s benzinjarom kad smo se ganjali obilaznicom 200+ sa rečenicom uspori konju troši mi 25 litara :))))

 

medvjedu licki zvao sam te jer na plin nije iso pun gas, a benge nisam imo vise, tj. nebi ga vise mogo upalit :lol:

 

BTW ovo za malu potrosnju benzinca, pa meni je leon na autoputu, cigla na gasu trosio manje (novcano) nego dizel na istoj brzini

Link to comment
Share on other sites

Btw. Ovo situacija s frendom ne vrijedi komentara...

 

taj sam "frend", a ti slobodno komentiraj. ja cu ti samo rec da svoje novce krvavo zaradujem, i ne padaju mi sa neba. ako voznjom u koloni mogu trosit 15kn/100km umjesto 45kn/100kom naravno da cu trosit jeftinije. a i mogo bi malo razmislit o tome pa bi mozda vec imao to sta si zelis stavit na auto.

 

zivio!

Link to comment
Share on other sites

ja sam i vise km radio mjesecno, pa kad mi se ganjalo vozio na benzin, kad se taljigao po kolonama vozio na plin. uredno skurio 3-4 tanka benge mjesecno, i jos barem 8-9 plina. 150kn plina za 450km, ili 500kn benge za 450km, isti k, kotrlja se i ovak i onak.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...