Jump to content

kakvi su motori bmw 2.0d 85kw (E46 '03. 318d)


Recommended Posts

nudi mi se u zamjenu takav auto ali ima oko 250.000 km, ne znam ništa o tim motorčićima pa reko da provjerim prije nego uopće počnem pregovarat jer mi takav auto nije zanimljiv pa bi ga uzeo samo ako su motori odlični i ne krepavaju

Link to comment
Share on other sites

daleko bolji od VW-a PD (2.0tdi 140ks i 1.9tdi 105ks)

brat mi je imao 320d 150ks i potrošnja 6.5-7 lit

miran rad, tih, elastičan....razvrtavanje skoro ko benzinac....nema turbo rupe....

e sad.....on je na 180 000km radio polugeneralku jer motorić klapne je zaštekao i neki dio mu je uletio u motor i potukao ventile.....još sam kasnije čuo par takvih slučaja....

ono što je bilo dobro je to da ima lanac a ne remen pa nema zamjene zupčastog na 90 000km pa 180 000 pa 270 000km.....

a za 318d ne znam al u osnovi je to isti motor ko 320d

Link to comment
Share on other sites

daleko bolji od VW-a PD (2.0tdi 140ks i 1.9tdi 105ks)

brat mi je imao 320d 150ks i potrošnja 6.5-7 lit

miran rad, tih, elastičan....razvrtavanje skoro ko benzinac....nema turbo rupe....

e sad.....on je na 180 000km radio polugeneralku jer motorić klapne je zaštekao i neki dio mu je uletio u motor i potukao ventile.....još sam kasnije čuo par takvih slučaja....

ono što je bilo dobro je to da ima lanac a ne remen pa nema zamjene zupčastog na 90 000km pa 180 000 pa 270 000km.....

a za 318d ne znam al u osnovi je to isti motor ko 320d

 

Pises pizdarije.;)

Link to comment
Share on other sites

to sam i pretpostavio da je u bazi isti 320d, ali pošto nije 100% isti, zanima me da li je ok, naravno da je 330d ili 330i da ne bih ni otvarao topic :D

 

2stipe: htio je reć da 1.9 tdi PD motor nije loš što je red napisao (i slažem se) edit2: i slažem se s kimijem, da ne bi slučajno našao ujutro masnu 1.9tdi glavu u krevetu

Edited by semper
Link to comment
Share on other sites

i to je to? :D

 

daj bar objasnjenje zasto si to napisao

 

Nemam sta napisati na opce poznatu stvar o 1.9 TDi PD motorima.

Bar se o tim motorima sve zna.

 

Sto se Bmw-a tice, kad ode elektronika na Bosch pumpi (VP44) , popravak je malo zesci za novcanik.

A na autu s toliko km to je i za ocekivati.

Ako pali na hladno i na toplo "na zub", onda je OK.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...