Jump to content

Akumulator


Recommended Posts

 

 

ja ti mogu reć da imam plavu Optimu već 4-5god i da radi bezprjekorno.... ali koliko vidim ti "hvataš" kilažu tako dati je Optima po kilama u istom rangu kao i normalna baterija... ;)

 

i računaj da su 99.9% lijevi + (znaći da moraš prepravljat dohvate na klemama) ;)

Edited by Pavo
Link to comment
Share on other sites

 

pusti to koji aku ide, nego stavi najjači (najveći) koji ti može stat u prostor za aku

 

1.9TDI ti uzme 25Asamo za 1 paljenje

 

ja sam prije imo bosh, varta, exide, .... najzadovoljniji sam s Munjom 100 Ah, prvo što je najjeftiniji (cca 600 kn sam ga platio), drugo što već godinama radi bez ikakvih problema a i ne moram se mislit ako je nešto ostalo upaljeno, da će se tako brzo potrošit

Link to comment
Share on other sites

pusti to koji aku ide, nego stavi najjači (najveći) koji ti može stat u prostor za aku

 

1.9TDI ti uzme 25Asamo za 1 paljenje

 

ja sam prije imo bosh, varta, exide, .... najzadovoljniji sam s Munjom 100 Ah, prvo što je najjeftiniji (cca 600 kn sam ga platio), drugo što već godinama radi bez ikakvih problema a i ne moram se mislit ako je nešto ostalo upaljeno, da će se tako brzo potrošit

 

Sta bi stao taj od 100ah u golf 4 u kuciste? Trazim dimenzije od munje ali nemogu nac

Link to comment
Share on other sites

Ne stane, ali možeš uzeti Banner UniBull koji ima 80Ah i 30% jaču startnu snagu prilikom pokretanja motora.

 

Banner UniBull bi stao u kučište? exide premium od 77 ili ovaj Banner UniBull ili powerbull koji bi bio bolji za tdi-a i nesto izdržljiviji pošto imam 2 pojačala za muziku?

 

hvala

Edited by Snake
powerbull
Link to comment
Share on other sites

Banner UniBull bi stao u kučište? exide premium od 77 ili ovaj Banner UniBull ili powerbull koji bi bio bolji za tdi-a i nesto izdržljiviji pošto imam 2 pojačala za muziku?

 

hvala

 

UniBull ti je bolji od Powerbulla, a sad kakvi su protiv Exidea, da ti budem iskren ne znam. Ali vjerujem da sa Unibullom nećeš pogriješiti (kad pokrećeš auto imaš 910A, a inače 700A).

 

Banner UniBull kod mene je 796kn sa popustom i PDVom.

 

bannerunibull.jpg

 

 

Varley Red Top 15 bi bio dobar?

 

Radije uzmi 25ticu, premda ekipa na Clijaćima koristi i 15 i 25. Ali pošto imaš dizela onda bolje 25.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Taj model 25 ima 20Ah a moj trenutni ima 75Ah pa mi nije jasno kako to pase?

 

Sta se tocno gleda i sta je bitno Ah,udarna snaga kod paljenja...??

 

Meni je bitno da radi kao serijski samo da je po mogucnosti duplo laksi :)

 

Zaboravi da ćeš slušati mjuzu sa ugašenim autom duže vrijeme. Ispraznit ćeš ga.

 

Kod svih tih dirkalnih akumulatora je SAMO bitno da upale auto. Za sve ostalo postoje normalni akumulatori.

Link to comment
Share on other sites

znam

 

...

 

Ja mislim da ne znas jer si napisao glupost.

Evo da ti pojasnim:

 

Kapacitet akumulatora se izrazava u Ah (amper sat - akumulator od 25Ah daje struju od 1A u vremenu od 25h ili 25A u vremenu 1 sata .

Energija pohranjena u akumulatoru (pri naponu od 12V)…… E=12V x 25Ah=300VAh=300Wh)

Anlaser od 1.9 Tdi-a ima otprilike 1,7 - 1,8 Kw.

Za recimo,… 3 sec startanja pri 1,8kW=1,8kW x 3s=5400Ws=1,5Wh (1h=3600s) sto znaci da u minuti trosis 15Wh energije, a to opet znaci znaci da ti treba oko 20 min da bi ispraznio akomulator.

 

Jasnije??

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ne znas jer si napisao glupost.

Evo da ti pojasnim:

 

Kapacitet akumulatora se izrazava u Ah (amper sat - akumulator od 25Ah daje struju od 1A u vremenu od 25h ili 25A u vremenu 1 sata .

Energija pohranjena u akumulatoru (pri naponu od 12V)…… E=12V x 25Ah=300VAh=300Wh)

Anlaser od 1.9 Tdi-a ima otprilike 1,7 - 1,8 Kw.

Za recimo,… 3 sec startanja pri 1,8kW=1,8kW x 3s=5400Ws=1,5Wh (1h=3600s) sto znaci da u minuti trosis 15Wh energije, a to opet znaci znaci da ti treba oko 20 min da bi ispraznio akomulator.

 

Jasnije??

 

Sve tocno, Ali si zaboravio bitnu cinjenicu a to je startna struja alumulatora, koju akumulator moze dati na 20ak sek, a ti mali akumulatori nemaju bas pretjerano veliku. Recimo da ti taj anlaser povuce 150-180 ampera, u trenutku starta i vise, nakon nekoliko verglanja taj akumulator nebude mogao vise dati potrebnu struju.

Takoder, kapacitet je deklariran na nekoj maloj struji, tako da kad vuces 200 A ima puno manji kapacitet i jos ako uzmes da je vani zima, 3 verglanja po 30ak sekundi i gotovo :)

Recimo konkretno ovaj Varley red top 25, koji netko naveo, ima 230 A startne struje po hladnom vremenu, i jos nepise po kojem standardu pa vjerujem po najpovoljnijem za proizvodaca, ako ti motor nije u tip top stanju, imat ces 2-3 puta po 20ak sekundi da ga zaverglas kad je hladnije i to ako imas srece :)

 

eeee, nasao standard :)

The "standard" cca test measures the output of a battery for 30 seconds of crank at 0 degrees with the ending voltage of the battery being 7.2v. Some companies use 15 or 20 seconds and some companies use 32 degrees which can make for better results.

 

Uglavnom, nebi se s takvim akumulatorom zajebavao za svakodnevnu voznju. Za race da, ali ovak, cak i ako se ne desi da se izprazni, imat ce puno kraci vijek trajanja.

Edited by Lev
Link to comment
Share on other sites

Imao 100tku u autu i to nemre riknut

 

A zaove rejsing samo treba nosace radit da bi se ucvrstili. Plus ima milijun stvari na autu koje bih prije olaksao nego isao na downgrade aku-a. Da rijesis karbonsku haubu,krov,vrata,gepek, onda bi ovo po meni imalo smisla.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...