Jump to content

Problem sa RNS-E - užasni zvukovi pri čitanju DVD-a


Mario_S3

Recommended Posts

Imam probleme sa RNS uređajem iz 2010. Kad sam ga kupio sve je super radilo sa sprženim DVD-ima (njih koristi za navigaciju). DVD-e sam pržio na TDK DL medije, brzinom od 2,4x. Nakon cca 5000km vožnje, uređaj je počeo ispuštati užasne zvukove koji se mogu čuti na videu. Zvukovi su prisutni stalno jer se DVD stalno vrti, makar fizički navigacija ne radi. Ponekad je potpuno tih, a nekad toliko bučan da bi najradije bacio DVD kroz prozor. Na videu je auto stajao vani na 5c i ovo je najjače što se do sad čulo.

 

Na jednom forumu sam pročitao da svi DVD-i koji nisu Verbatim mogu s vremenom uništiti leću - mislim si - baš krasno. Sada koristim Verbatim DVD-e ali opet ista priča, na videu je upravo takav unutra. Ono najzanimljivije, kada stavim originalni DVD, apsolutno ništa se ne čuje, totalna tišina.

 

E sad ona dilema - da li mi je leća loša ili su pak DVDi loše sprženi budući su sprženi sa malo starijom pržilicom, Pioneer DVR-216D? Imam ja i novi novcati Samsung, međutim njega je nemoguće natjerati da sprži DVD koji će uređaj pročitati. Možda 5% današnjih pržilica može uspješno spržiti DVD koji mora obavezno biti spržen u DVD-ROM formatu. Našao sam jedan Liteon s kojim je isprobano da uspješno prži RNS navigacijske DVD-e pa bi možda s njim probao.

 

http://www.youtube.com/watch?v=LEQpI8fAmCA

Link to comment
Share on other sites

Pržim i ja staroj DVDe za njen RNS-e i nema nikakvih zvukova već dvije godine. Da li ti uopće radi navigacija sa sprženim DVD-om? Jesi probao staviti obični CD recimo s MP3cama unutra? Da li se tad čuju zvukovi?

 

Koja ti je verzija software-a? Da nije možda 660 ili 670?

Edited by v.d.
Link to comment
Share on other sites

Pržim i ja staroj DVDe za njen RNS-e i nema nikakvih zvukova već dvije godine. Da li ti uopće radi navigacija sa sprženim DVD-om? Jesi probao staviti obični CD recimo s MP3cama unutra? Da li se tad čuju zvukovi?

 

Koja ti je verzija software-a? Da nije možda 660 ili 670?

 

 

CD-i normalno rade, ovaj sprženi DVD radi besprijekorno kao navigacija osim što je bučan, verzija sw-a je 0200, to je LED RNS-E, mislim da noviji SW niti ne postoji

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je problem u debljini DVD-a koji si spržio i da leća struže po njemu. Daj uzmi šubler i provjeri da li je deblji od 1,2mm. Ako nije postoji mogućnost da zbog smanjene refleksije (kao kod svih prženih medija) leća se previše približi i grebe po DVD-u.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je problem u debljini DVD-a koji si spržio i da leća struže po njemu. Daj uzmi šubler i provjeri da li je deblji od 1,2mm. Ako nije postoji mogućnost da zbog smanjene refleksije (kao kod svih prženih medija) leća se previše približi i grebe po DVD-u.

 

Pa da grebe po DVDu onda bi se to valjda vidlo na DVD-u :) ... a on je i dalje ko nov :) .. šubler nemam al mogu pronać na netu koliko je verbatim 8.5 GB DL debel :)

 

EDIT: 1,2mm http://www.applegate.co.uk/listings/stock/rs-components-ltd/verbatim-dvdr-dl-10pk/7504833-4482.html

 

Danas će mi britva sa ACC dati svoj DVD da vidim da li će s tim raditi ok, ako hoće onda je problem u pržilici, i to je super jer je nova 160kn, bolje to neg da leću moram mijenjati :)

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

da, moguće da je debljina u pitanju ili onaj sloj zaštitni na rubovima cd-a.. ovako po zvuku se čini kao da nije balansiran disk ili da ima viška tog sloja po rubovima (osjeti se pod prstima) ili kao princo recimo donji sloj je mrvicu širi od gornjeg..

 

afaik leća ne može struga po disku, može samo disk strugati po nečemu..

Link to comment
Share on other sites

da, moguće da je debljina u pitanju ili onaj sloj zaštitni na rubovima cd-a.. ovako po zvuku se čini kao da nije balansiran disk ili da ima viška tog sloja po rubovima (osjeti se pod prstima) ili kao princo recimo donji sloj je mrvicu širi od gornjeg..

 

afaik leća ne može struga po disku, može samo disk strugati po nečemu..

 

DVD2 (ovaj unutra) ima samo 5.2 GB, dakle prema rubovima nije spržen do kraja, al meni se ovak čuje i DVD1 koji ima prek 8GB. Pa jebo me pas ak može biti u debalansu ako nije do ruba spržen, pa da je samo 200mb gore opet bi bio u balansu jer se prži od centra :D

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Je to je to, najbolje uzeti jedan pa vidjeti da li ima bolju refleksiju ;)

 

Ili ne? :)

 

http://forum.pcekspert.com/archive/index.php/t-138066.html

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

DVD2 (ovaj unutra) ima samo 5.2 GB, dakle prema rubovima nije spržen do kraja, al meni se ovak čuje i DVD1 koji ima prek 8GB. Pa jebo me pas ak može biti u debalansu ako nije do ruba spržen, pa da je samo 200mb gore opet bi bio u balansu jer se prži od centra :D

 

tek sad vidim, nisi ti mene shvatio, pročitaj opet kaj sam napisao.. :D

 

ugl probaj s nekoliko kvalitetnijih diskova, čisto da eliminiraš taj faktor.. ili ne.. :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...