Jump to content

2.0 TDI problem!!


Recommended Posts

Evo ovako problem je sljedeci frendu na golfu je otišla zaklopka/klapna prije EGR ventila pa me sad zanima dal se ista može maknut, a da auto normlano vozi???

 

Na 1.9 tdi motoru znam da se može al za ovo nisam siguran, pa ako ko ima provjerenu informaciju nek se izjasni, TNX :thumbsup:

 

EDIT: ako ko prodaje istu nek javi

Link to comment
Share on other sites

Ne moze se blokirat, odmah ide u safe mod.

 

E sam sam tebe čeko :D, ugl njmu se isključi turbina u vožnji i majstor mu je reko da je to radi te zaklopke(mada po meni nema logike) jel to moguče??? i sad on trazi drugu a nova je 1600 kn s popustom

Link to comment
Share on other sites

E sam sam tebe čeko :D, ugl njmu se isključi turbina u vožnji i majstor mu je reko da je to radi te zaklopke(mada po meni nema logike) jel to moguče??? i sad on trazi drugu a nova je 1600 kn s popustom

 

 

Kak to mislis "ukljuci mu se turbina u voznji"??

Pa, .....turbina je uvijek "ukljucena", a najvise je "ukljucena" na niskom broju okretaja pod opterecenjem. Sto vise raste broj okretaja motora, to vise pada broj okretaja turbine.

Nego, nisam skuzio koji je njegov stvarni problem?

Ovo shvati kao poklon jer znas sto sam ti zadnji put rekao.

Link to comment
Share on other sites

Kimi...ne ukljuci...nego iskljuci

 

Da, krivo sam procitao.

 

Btw, iskljuci se zbog prevelikog ili premalog tlaka.

Na starijim dizelima se safe mod javljao samo zbog prevelikog tlaka (mislim, sto se opcenito boosta tice), a na novima i zbog manjeg tlaka zadanog mapom.

I da, kad sam mislio na blokiranje, (da se nemoze blokirat jer odmah ide u safe mod), mislio sam na fizicko/mehanicko blokiranje. Barem je tako bilo postavljeno pitanje.

Naravno da se softverski moze blokirat.

Link to comment
Share on other sites

Ajd kad ste vec otvorili tu temu, kaj je vakumski ventil na turbini? Dogodilo mi se jednom da mi je na pd-u na 2xx jednostavno izgubio snagu i upalio se safe mod.... Stao sastrane, ohladio malo auto ugasio upalio i dalje sve ok.... Kimi?

Link to comment
Share on other sites

Ajd kad ste vec otvorili tu temu, kaj je vakumski ventil na turbini? Dogodilo mi se jednom da mi je na pd-u na 2xx jednostavno izgubio snagu i upalio se safe mod.... Stao sastrane, ohladio malo auto ugasio upalio i dalje sve ok.... Kimi?

 

A o kojem se tocno motoru radi?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...