Jump to content

radilica laksa ili teza, zamasnjak takoder; turbak?


Recommended Posts

konkretno radi se o c20let-u

 

 

posto slazem jednog i nikud mi se ne zuri a imam pokoji dio za njega tj i jednog i drugog navedenog pa me zanima kaj se sa cim dobije.

 

ono kaj znam (a neznam puno :P o turbacima ) da na turbo ide tezi zamasnjak zbog momenta, sad ako bude gore laksi koliko je to osjetno?

drugo kaj se tice radilice kolka bi bila razlika izmedu radilice koja je cca 1,5kg laksa od recimo standardne letove? kaj se u tom slucaju dogodi?

 

znaci da je laksi zamasnjak (orginal ca 7kg ako se ne varam) tezi stvarno ne znam ali je preko 10kg sigurno

i radilica koja je u standardu 17kg i druga koja je 15,5kg

 

kaj se dobije sa cim ili gubi? olaksalo bi se od standardnog let-a sigurnih 5kg u dijelu radilice i zamasnjaka...

 

htio bi cut nekog iz prve ruke tj ko je kemijao po tom pitanju....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Na ZLET-u, iz prve ruke, sa laganim zamašnjakom razvrtava se ko motor... prehebeno... :lol:

Kočenje motorom je slabije, znači ne osjeti se kao sa OEM zamašnjakom usporenje kod šaltanja u nižu.

 

Činjenica je da kod turbaka to ne igra tako veliku ulogu jer imaju momenta pa im nije problem zavrtiti zamašnjak / radilicu, vjerojatno su iz tog razloga i eventualne prednosti manje osjetne.

 

Jedino što dobiješ motor koji se radije vrti, to sigurno.

Edited by 2fast
Link to comment
Share on other sites

znaci nebi bilo lose to imati sve u kompletu u motoru?

 

jos da ne otvaram dodatno u vezi dihtunga glave...

 

standardni dihtung je 1.2 - 1.3mm a imam priliku kupit 1.5mm limeni dihtung pa me zanima koja je razlika osim u kompresiji i u vezi toga? znam da se da tocno izracunati kolko za kaj treba koja debljina, ali me zanima u grubo dal uopce ima smisla za nesto deblje 1.5mm ili vise mozda? jer ne trazim iz motora maximum nego da bude prije svega pouzdan. mislim ic do max cca 270ks....

Link to comment
Share on other sites

Radilicu stavi stock najbolje ako su stock klipnjace i klipovi. Nisu kontrautezi bez veze na njoj.

Ja bi isto stavio stock let zamasnjak. Imao tri tezine zamasnjaka(17kg od v6, stock od let i zbog kemije na kuplungu olaksani let zamasnjak). Najbolje kretao s najtezim, najmirnije radio motor(ovo je ocito), jedino kad turiram u leru se primjecuje laksi zamasnjak. U voznji bas i ne, jer u prvoj brzini gdje se to moze skuziti ti tak ionak turbak proklizi.

Link to comment
Share on other sites

fali mi teski zamasnjak za f20 getribu posto ona bude isla gore. imam od f28 ali on naravno ne pase.

imam tanki zamasnjak za f20 getribu koja bude za pocetak isla gore dok se ne slomi, ak se slomi...

 

tak da za pocetak mislim vozit na 7kg zamasnjaku, a vise me zanima dal da kombiniram sa standardnom tezom ili st. laksom radilicom?

Link to comment
Share on other sites

da istina je da olaksani motori puno NE mirnije rade , to je stvarno ocito. dobro si razmisli hoce li te to smetat ako ces osjetit vecu vibraciju i hoce li ti to biti vikend auto ili za svaki dan. jer podrhtavanje u guzvama i semaforima bas i nije neka spika.. dojadi ti i onda si nervozan.

ja sam jednom prilikom stavio na svoj auto Mororsport nosac motora jer mi se OEM potrgao i sljedeci dan sam isao kupit novi.. efekt je bio skoro isti.

 

za radilicu ti neznam jel ima ko za prodat , ali moj frend prodaje kompletan C20XE s strujom , i svim potrebnim da upali , motor je jos u autu i moze se isprobat.

ne razmem se bas u opele ali rekel je da taj motor ima Coswort-ovu glavu , pa je ta po necem bolja, neki bolji usis i ispuh ... sigurno ti vise znas o tome.

ako te mozda ta opcija zanima , mogu te spojit s njim !

Link to comment
Share on other sites

puno filozofije,

jednostavno odes pitat (posaljes pm) covjeka koji ima najjace tunirano oplo na svjetu (a tu je kod nas na forumu)

ili dodjes na sljedeci sr pa pogledas i poslusas sam

ima bregaste po kojima mu ler po nekim strucnjacima nebi smio (nebi uopce mogao) bit ispod 2000rpm, a zamasnjak ima 2kg...

auto radi na 900rpm ugladjeno ko serijski motor.

 

 

a sto se tice paljenja klime ili ventilatora hladjenja motora, to je sve stvar optimizacije ecu-a.

ja sam npr namjestio sebi da radi bolje nego tvornicki.

Link to comment
Share on other sites

konkretno radi se o c20let-u

 

 

kaj se dobije sa cim ili gubi? olaksalo bi se od standardnog let-a sigurnih 5kg u dijelu radilice i zamasnjaka...

 

 

 

Znaci za svaki 4 cilindricni 4-taktni motor... i naravno da je tvornicki napravljen kak spada.

 

Masa ( polozaj tezista) utega na radilici je usklađena masi (polozaju tezista) pomičnih dijelova na radilici. Promjenom mase ( polozaja tezista) bilokoje komponente motor ce vibrirat.

Za vijek trajanja motora bi bilo dobro da sto manje vibrira.

 

 

Jednostavnije je skidat "masu" s zamašnjaka i trebalo bi je prilagoditi tipu utrka kojim se mislis baviti .

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...