Jump to content

Crijevo povrata 1.4 TDCi


Recommended Posts

Na Fiesti mi se već par tjedana osjeti nafta, pa smo odfurali u AH Servis i sad tamo kažu ovako.

 

Problem je u brtvima crijeva povrata (doslovce mi je tako reko a ja tudum za mehaniku i pojma neam o čem se radi), treba zamjeniti cijeli taj sistem i to košta prema njihovoj ponudi 1300kn.

 

par pitanja

 

1. Da li je to poznati problem na 1.4 TDCi /1.4 HDi?

 

2. Da li se s tim problemom mogu normalno voziti i koliko dugo a da ne bude štetno?

 

3. Da li se to može negdje jeftinije napraviti? Mislim ako sam dobro shvatio radi se o nekom crijevu i par brtvi, i to je 1300kn !?!

 

Auto je van garancije niti pola godine (Fordova prekrasna garancija 2 godine), star 2,5 godine i već bi popravak od 1300kn?

 

Dakl pitanje broj četri.

 

4. Gdje otići popraviti i servisirati 1.4 TDCi Forda? Dakle neki neovlašteni servis ili fuš?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Share on other sites

1. nije

2. po ovome što si napisao nije baš preporučivo se tak vozit ako se osjeti smrad nafte

3. može se sigurno jeftinije popravit, ovisno što je otišlo, možda su kruta crijeva s kopčama na diznama otišla ali ne bi smjelo biti više od 600kn popravak

4. u sukobu sam interesa :jelen:

Link to comment
Share on other sites

Pa jedno je puknulo nisu puknula sva! Šta si imao eksploziju crijeva??? Samo ti hoće uzeti lovu... stare fore. Inače, od*** GA u ZG i odi u Mlaku u Ford Lacković.

 

I to je najčešće tako mala rupa da se ne vidi odmah, mora se opipati rukom. Meni tako puklo crijevo iberlaufa pa sam zavezao sa termotrakom i vozio dok nisam kupio novo. Cijena je bila manja od pola ove koje tebi traže, ali opet to je druga marka manje "elitna".

 

Ostalo sam ti odgovorio na FFC

Edited by Mramor
Link to comment
Share on other sites

baš me zanima na kaj njima izgleda inventura s obzirom na nazive proizvoda :D ovo apsolutno ništa nije jasno al ok, dali su ti ponudu za izmjenu svih brtvi na diznama + crijevo za gorivo + šljaka, budem mu pokazao kad dođem s posla

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...